Jump to content

3.0TFSI 95 или 100 октана


skrat

Recommended Posts

Преди 15 часа, vle4ugoto написа:

Е как може така да говориш :) А може ли мандраджийско масло от девствени крави да слагаме :) чувал съм че правело полу-керамично покритие от съставките на храната за кравите :D и раздвижвали сигменти , премахвало нагар и вдигало мощността и колата си изграждала имунитет и не се чупела :D  

 

Принципно може, обаче дефакто няма как да се получи масло от девствена крава трябва си бик 😂

 

Иначе сериозно, ясни са кои са топ маслата налични на нашия пазар за 3.0TFSI. Мисля, че няма нужда редовно да се влиза в обяснителен режим. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А да попитам колегите как им е разхода / не на масло :) / в тези жеги , че днес зареждах / на Лукойл / и 2-те ми коли и смятам разхода , и гледам на едната с 1.8л + а на другата +4л/100км ,  и се чудя свалиха качеството , или първите 3-4-5л само въздух пълни / както на 1 колега с мотор с клипче от ОМВ / или температурата на въздуха се качи с 1-2 градуса и от там прай химична реакция в резервоара :D или защото взе да поевтинява бензина и за тва :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За краткосрочен разход ми е трудно да преценя, затова залагам на среден за по дълъг период. За два месеца и половина изминати 8к - 12,3/100

Определено трафика, резките ускорения, жегата, висенето на светофари променят ежедневните стойности. 

Бургас - София със 150 км.ч средна скорост в началото на юни 9,7/100. При сегашните около и над 30градуса, същия маршрут 11,5/100 с климатик на 22 градуса и работещо обдухване на седалките.

След 2014-та около 97% от горивото което съм заредил е от Газпром. Имам инцидентни зареждания в Шел у нас и Шел в Турция.

Зареждам 95 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.08.2022 г. at 17:33, MachineSpirit написа:

А горе някой спомена за половин секунда разлика между софта за 98 и 95 което е абсурдно като разликата в конете е 10-на.

Аз го писах това, 2 пъти.

Лично съм го мерил с драги. Викаш абсурд? Ни мой да бъди...

И е 95 и 100 октана на бензина, а не "софта за 98 и 95". Това не зная от къде си го измислил.

Редактирано от zhelyazA6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. караш със софт за 100 и слагаш 95 бензин и викша колата е по-бавна? Правилно ли те разбирам?

Аз ти говоря за софт защото като искаш да караш с 95 бензин си слагаш и софт за толкова.

Дай да ги видим тия времена на драгито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.08.2021 г. at 17:27, zhelyazA6 написа:

Със стоков софтуер разликата е 0.5 сек 0-100 между 95 и 100 октана.

 

Демек, когато колата беше още сток я мерих със драги със 95 октана и 100 октана. Разликата беше 0,5 сек 0-100.

Нямам ги вече резултатите от драги-то, наложи се да преинсталирам програмата и се губят данните. Пък и няма как да ти докажа кое е 95 и кое е 100 октана.

Таке че ще трябва да ми повЕрваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...