Jump to content

Кодинги при MIB2


Nikola_RS

Recommended Posts

Здравейте,няколко неща ме разнят - меко казано,в моето ауди ,което с МIB2 система:

- липсата на видео в движение

- постоянното заключване на вратите при скорост от 10 км/ч

- постоянно включващата се старт-стоп система

Знае ли някой как мога да прекодирам,за да си реша трите проблема? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С OBD11 ги има като готови темплейти. Те му викат програми. Настройката за заключването също може да се пипа, но не помня какви бяха възможните стойности. 
Ако минеш през въпросника за избор на автомобил, най-отдолу ще ти покаже какво може да се прави с тяхното устройство и твоята кола:
https://obdeleven.com/en/supported-vehicles

Ако нямаш OBD11 - аз имам и ще ти услужа, само трябва кредити да му заредим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не ти трябва Pro Лиценз за да може да правиш кодингите от готовите темплейти. Трябват само кредити. 100 кредита в момента са 13 евро. За VIM ти трябват толкова, за Start-Stop са 10. Заключването на колата над 10км/ч го няма. Това няма ли го по подразбиране на повечето нови модели коли ? На Моята 2015 го има, а не съм правил нищо. 

 

Аз си купих кредити и си направих NAR to EU taillights. 

 

п.п. Старт-Стоп-а мога и за без пари да ти го спра :) Много е дразнещ. 

Редактирано от Drone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заключването след 2017-а го махат като натсройка и е постоянно активирано,заради изискавания от Европейския съюз,дори в книжката пише че го има като опция само за страни извън Евро-съюза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Здравейте,някои в Бургас или с контакти в Бургас. Където може да ги почнем тези неща и на мен? Ще си за платя.. Сега гледам, че ODB 11 е 180лв с кредити 100...

Не си заслужава според мен, при положение, че еднократно ми трябва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ползвам темата да споделя една полезна функция - фаровете за мъгла (all weather lights, които са супер безмислени според мен) да станат фарове за завиване. 

 

Модул 9

Fog_light_config -> static_cornering_light_via_foglightpin

skl_config -> cornering_light_fmvss

skl_outputs -> skl_via_bcm1

 

Това нещо 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, активирах video in motion, но аз даже не мога да пусна видео... Какво ли не пробвах, с флашка, със СД карта, с диск...

Пробвах и в различни форматни, mp4, avi, MPEG, нищо не тръгва като видео..
Имате ли идея какво е изискването да пусна видео? Навигацията е ММИ плюс на 2017 А4..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма борба, не знам защо не става... Разбрах, че има модели, които даже нямат car play (в подлакътника имат USB charge only) и трябвало да се сложи кар плей срещу 800лв ...
Аз имам кар плей, но никъде по форумите няма инфо какво е изискването да тръгат видеа от SD card и дали се отключва нещо или не...

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С OBD11 може да се отключи видео в движение. На място би трябвало да работи заводски. Лично аз не съм пробвал, че нямам сценарий за гледане на филми в колата въобще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да напиша как става.

Видеото трябва да е 480p. за да тръгне, обаче не е достатъчно да е 480p, ами трябва и да е 640х480p...защото аз пробвах ли пробвах, но не беше 640, а примерно 840х640 и не ставаше.

Та с програма за конвертиране на резолюцията си ги направих и вече тръгват... Много е яко и съм активирал и video in motion.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  

На 30.10.2022 г. at 14:35, zhelyazA6 написа:

Наясно ли си точно какви формати може да възпроизвежда?

В упътването на колата/ММИ трябва да са описани. И не е само формата, а също и резолюцията

 

Точно това съм ти написал в другата тема. Дано ти е помогнало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.11.2022 г. at 18:40, Kapon4o написа:

Хайде да напиша как става.

Видеото трябва да е 480p. за да тръгне, обаче не е достатъчно да е 480p, ами трябва и да е 640х480p...защото аз пробвах ли пробвах, но не беше 640, а примерно 840х640 и не ставаше.

Та с програма за конвертиране на резолюцията си ги направих и вече тръгват... Много е яко и съм активирал и video in motion.

Това са формата на видото е ясно,въпростът е как става кодинга за да се гледа в движение,по дефолт мога да гледам само когато колата е спряла,ползвам Vag - Com ,знае ли някой как се прави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, някой да се е интересувал за stage 1 тунинг за аудито?

Обмислям на моята 190к.с дизел да направя стейдж 1...

Редактирано от Kapon4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

от къде се купува OBD11, има ли разлика от кой сайт?

https://obdeleven.bg/product/тестер-auto-nextgen-obdeleven-android-ios/

или

https://obdeleven.com/en/home/187-stand-alone-0758277987851.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 11/25/2022 at 1:37 AM, Kapon4o said:

Здравейте, някой да се е интересувал за stage 1 тунинг за аудито?

Обмислям на моята 190к.с дизел да направя стейдж 1...

 

Моята е същата и съм и правил Stage 1 при Адлер Ауто. Принципно разликата след флаша не е голяма, защото при 190к.с. TDI заводски са поистискали почти всичко от мотора. Но все пак има ефект ако ти се занимава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 5/12/2023 at 10:41 PM, D.Stoykov said:

от къде се купува OBD11, има ли разлика от кой сайт?

https://obdeleven.bg/product/тестер-auto-nextgen-obdeleven-android-ios/

или

https://obdeleven.com/en/home/187-stand-alone-0758277987851.html

Аз го поръчах от Втория линк. Само, че вече съм на ios и правя трикове със стария андроидски телефон... Ако си с андроид мога да ти дам моя и да ти доплатя за second gen :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

По горе колеги са написали че не става, което значи според мен че не може да се намери решение. 100 кредита за ОБД са 35 лв. И не са толкова много ако си чак такъв мераклия да гледаш видео докато караш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...