Jump to content

Аербег-пак


Recommended Posts

ей на добре не върви работата...никой не помогна ...в крайна сметка момчетата от VW club ми изчистиха грешката, за което им благодаря...на 200% са по отзивчиви от колкото колегите в audi club :respekt: ...какво да се прави поръчах си кабел ..ако някой е на зор за в бъдеще да се обажда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги,днес сменях на едно приятелче ръчкит за фаровете и мигачите,откачих естествено еърбега,защото се маха волана,и след поставяне в обратен ред при запалването му светна лампата,.Докато е бил откачен не съм давал на контакт.Човека отиде на диагностика и му казали"високо съпротивление,или спиралата е заминала или има лош контакт,момчето идва пак разглабям намествам буксите ,и пак свети.Каква е тази спирала,аз мисля,че е онова кръглото нещо с входна и изходна букса, зад волана,и може ли тя да се прецака само от вадене?

P.S ако има някой от Плевен с ваг-ком да помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи,вчера ми се обади момчето и каза,че няма и клаксон,а доколкото знам са на един сноп и минават през спиралата,някой има ли идея от какво може да се е прецакала спиралата,и как евентуално да се поправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,чудно ми е как ще се повреди само от махане и слагане.А може ли да се поправи?

Вади се и се слага на прав волан,не си го направил и после се е скьсала.оправя се с нова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно така съм я извадил, и сложил,а и не виждам проблем ако се е въртяла,защото нейното предназначение е именно това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

амм и аз да се оплача, и на мен ми светна лампата на (еарбега).колата ми седи на пътя и оня ден валя доста силно и сега като запаля и ми свети лампата и неще да изгасне:rolleyes: някаква идея или савет да дадете? аз гледах че се беше събрала малко вода под предния капак там кадето е волана,рекох да нее от влагата там, подсуших мокрото но пак си свети :)

колата е ауди А4 97 с 2 еарбега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

амм и аз да се оплача, и на мен ми светна лампата на (еарбега).колата ми седи на пътя и оня ден валя доста силно и сега като запаля и ми свети лампата и неще да изгасне:rolleyes: някаква идея или савет да дадете? аз гледах че се беше събрала малко вода под предния капак там кадето е волана,рекох да нее от влагата там, подсуших мокрото но пак си свети :)

колата е ауди А4 97 с 2 еарбега

Веднъж светнала лампата за Airbag-а, няма да изгасне сама. Трябва да закачиш колата на VAGCOM, да прочетеш натрупаната грешка и след това да я изтриеш. Чак тогава ще ти загасне лампата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много кофти :rolleyes: колкото по-малко влизания в сервиза толкова по добре! Благодаря johnny_ ще видя кога ще успея да закарам колата до сервиз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не съм много навътре в тези неща,но 1 познат с BWM Z3 имаше голям такъв проблем,и след посещение в сервиз на марката,мисля в Пловдив му я отстраниха,там работата беше по-дебела,стъпи му към 1000 лева.Та било нещо от рода на тва,че новите коли имали нещо като кантари на седалките,от които кантари зависела силата с която се отваряли въздушните възглавници (ако седи някой 50 кила,и еърбега се отвори със същата сила,каквато е нужна за да спаси 100 килограмов човек да речем,ще му начупи кокалите на тоя 50 килограмовия).Та тоя пич със Z3-ката,беше возил 1 пехливанин,към 160 оки тежък,и в последствие беше станала тая беля,и в сервиза хората му рекли "абе аджеба,ти кво возиш с тая малка кола бе",и оня човек казал "ми кво да возя,пички",а онея изпокапали от смях го попитали "кви са тея пички по над 150 кила бре",щото кантара май бил до 150 килограма.Това е което знам аз,малко е като офтопик,но реших че си заслужава да го спомена :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и при мен преди доста време ми даваще същата грешка и по същия начин след изчистване се появяваше грешка в аербега отстрани в шофьорската седалка. Оказа се че има разчачен кабел който е откачен. Потърсих под седалаката и видях един кабел с червена букса който си висеше свободен, видях същата червена букса която е на кабелче излизащо от купето и ги щтракнах. Аербега остана да си свети като дадох на контакт, но все още грешката не бе изчистена, след изчистването й всичко се оправи и до ден днешен не е напомняла за себеси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ваг-ком си казва и майчиното мляко.

На баща ми на б4-ката свети Airbag-a от както е купена, но на VAG-COM не дава никаква грешка :respekt: . Свързва се "уж" с контролера, но няма грешки. Има някаква странност явно :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

амм един колега има една доста нова АЛФА,и вика че щом е светнала след дъжда и колата е седяла отвън на дъжда може да е от влагата, и на него му се случвало така и сама си изгасвала, ся стискам палци да е от това, но така или иначе ще ходя на диагностика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и на него му се случвало така и сама си изгасвала, ся стискам палци да е от това,...

Нема начин .. това не е някоя талянска кочина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

офф вкарах си колата в гаж на сухо да седи и днеска с първото завъртане и светна лампата на airbag -a и неще да угасне, и един комшия вика откачи акомулатора и пак го закачи , и аз с всичкия си акъл го послушах и нестига че не огасна лампата ми неможе и ниски обороти да ми даржи сега колата. получава се един пад на оборотите до около 400 500,все едно някакво помпене или незнам и аз, дали несъм изгорил нещо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Имаш записани грешки в компютъра на колата ...

Иди да те закачат на Ваг-ком и да ги изтрият ...

Системата ще покаже и кой еарбег е дал сигнала за грешка ...

Късмет ...

ПП:При ауди паметта на компа не се чисти при изключване захраневането на акумулатора.

Редактирано от diters
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мхм разбрах, аз званях тука до един сервиз човека каза няма страшно докараи я тея дни,мен малко де да знам притесняват ме някои грешки които се получават, в конкретния случай ми светна тази лампа, случвало ми се е при палене да ми свети ABS и трябва да спра да изгася и пак да запаля понякога 2 пъти, светила ми е и лампата тая с удивителната ей така при първо палене все? къв зор пък виждат че да светят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

амм един колега има една доста нова АЛФА,и вика че щом е светнала след дъжда и колата е седяла отвън на дъжда може да е от влагата, и на него му се случвало така и сама си изгасвала, ся стискам палци да е от това, но така или иначе ще ходя на диагностика

В един проливен дъжд отдавна и на мен ми светна лампата на еърбеците - светва при палене и гасне след 2 минути някъде. Беше набило грешка. Изтрих грешката и се оправи.

мхм разбрах, аз званях тука до един сервиз човека каза няма страшно докараи я тея дни,мен малко де да знам притесняват ме някои грешки които се получават, в конкретния случай ми светна тази лампа, случвало ми се е при палене да ми свети ABS и трябва да спра да изгася и пак да запаля понякога 2 пъти, светила ми е и лампата тая с удивителната ей така при първо палене все? къв зор пък виждат че да светят?

Така за първо палене - когато не достига стартов ток на акумулатора така става. Светва си лампата с удивителната и като запалиш изгася. Пробвай да си заредиш акумулатора и надявам се проблема да не се появява. Иначе ако сложиш нов акумулатор пак няма да има проблеми най-вероятно, но ,може да се разминеш само с зарейдане на старият - или на зарядно или към 200-300 км извънградско без консуматори(климатроник. фарове, музика). проблема идва от нисък стартов ток. Казвам стартов защото точно там се крие ключа за бараката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...