Jump to content

Вибрации при тръгване на 2ра (D режим)


shukri0

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

имам подобния странен случай - при тръгване на 2ра (D, обикновен режим) колата претриса докато захапе и след това няма проблем.

При S режим (тръгване на 1ва) го няма този проблем, дори и при превключването към 2ра, проблема е само при потегляне на 2ра докато захапе - усещат се силни вибрации в купето.

Обслужени са кутия, раздадка и диференциали преди година, вибрациите почнаха малко след това, сега пак обслужих раздадка защото предполагах, че е от нея, но няма подобрения. Събота пак ще обслужа заден диференциал, да не би пък да е от него, но ще видим.

Някаква идея от какво може да е?

 

Благодаря!

Редактирано от shukri0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами доколкото съм забелязал когато е на обикновен режим (D не S), почти винаги тръгва на D2, освен когато е под наклон, тогава тръгва на D1, но в повечето случаи е D2 и точно тогава са вибрациите..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път чувам за подобно нещо. Обикновено тажките камиони и/или автобуси тръгват на 2ра ако не е баир нагоре...

Ако пуснеш филмТче ще стане много по-ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://youtube.com/shorts/gvF607B3MVw?feature=share

Ето така тръгва, реално пише D1 но веднага щом тръгнеш е D2 и се появяват вибрациите.

Когато си остане D1 (при рязко подаване на газ или под наклон), както и при S режим няма проблем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2,4,6 и задна са малките съединители, съответно там шанса за боксуване / приплъзване е по-голям ... и зимата можеш да ги "запалиш" по-бързо, ако риеш в снега.

 

Иначе Фен-а е прав, или ти е за смяна съединителя, или са се зацапали клапаните / буталцата на мехатроника (пак от прахта на съединителя) и не натискат достатъчно силно и плавно. Разбира се, може да са и двата проблема (най-вероятно) и си за сваляне на кутията, смяна на съединител, почистване на мехаторника, ремонтен комплект за мехтроника, един lever position sensor (за да се сваляш втори път пак)... и кутията ще е като нова за следващите 100к+ километра.

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Какви цени може да е тази услуга колега? Възможно ли е също така да е от тампони на скоростната кутия? 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7-8 години съм правил такова пълно обслужване на ДСГ кутия с оригинални части за 5к лева… (само новия съединител беше 2к+), но колко струва сега не знам.

Съмнявам се от тампони да вибрира, поне не би трябвало да е много. Ако искаш винаги можеш да ги смениш превантивно, но май ще са пари хвърлени на вятъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си сам, моята също тръгва на 2-ра. Преди това имах a4 b8 face и като минах на 6-цата ми беше много странно, че тръгва на 2ра (абсолютно по същия начин като от клипа), но аз нямам вибрации и проблеми. Ако тръгна по-рязно си седи на първа. 

 

Най ме дразни като излизам от подземния паркинг, точно преди рампата вкарва втора и на рампата вижда зор и връща първа съотвено вече ми е навик да минавам на ръчен режим като излизам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми тръгва от D1,но първите предавки ако караш нормално с умерена и лека газ превключват много неловко. Карах я в няколко сервиза и на диагностика и на преглед, но ми казаха че всичко е наред. Започнах да си мисля дали не е свързано с раздатката и диференциалите.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Типично поведение на тези кутии е да бутат втора веднага. И е много дразнещо на някакви изкачвания като включи втора и движи на "полусъединител".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...