Jump to content

Ремонт на автоматична скоростна кутия Audi A8 D4 4.2tdi


Traycho96

Recommended Posts

Здравейте ще бъда благодарен, ако съдействате по следният казус: 

Автомобила е Audi A8 D4 2010г. 4.2tdi със софтуер на stage 2 - 426кс, 1000Nm

Проблемът е при смяна от 2ра на 3та предавка рита кутията и при 80-120км/ч почва да тресе в малките обороти на 6,7,8 степен. Единствено придърпва от 2ра на 3та. При смяна на другите предавки няма проблем, кик даун или когато връща скорост пак няма проблем. Закарах я в един сервиз и ми казаха съединител за смяна около 1500лв рециклиране със 1г. Гаранция, но сигурно и дисковете ще са за смяна, хидрото и т.н... общо взето май всичко свързано със скоростната кутия. Та ремонта ще възлезе на около 4000+лв. Мислил съм вариант за втора ръка кутия, но и там нещата са 50/50... та предпочитам да рециклирам със гаранция. 

 

Въпроса ми е, можете ли да съдействате със доверен сервиз, който знае какво да прави. Просто искам второ мнение, за да знам как да процедирам. Колата ще я правя, защото не искам да се разделям с нея. 

п.с. Обадих се в Дасауто гр.София, но не искат да се занимават, защото колата има софтуер и не дават гаранция. 

 

Благодаря! 

Link to comment
Share on other sites

Тия ДасАуто ги зачеркни от картата и телефона си. Отделно няма да могат да ремонтират тази кутия. Виж МиД във Варна, имат вариант за пращане на кутията от София.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Аз моята я правих при Коко в Малинова долина. минал съм 20тина хиляди километра и проблеми не е имало. 

 

Моята риташе при смяна от 2ра на 3та като давам много газ и влизаше в авариен режим. Преди вдигането на цените излезна всичко 3900лв Рециклиран Торк конвертор и сменени всички пакети съединители. Гаранцията беше 6 месеца. 

Link to comment
Share on other sites

Моля дайте контакти на този сервиз да се свържа с тях. Благодаря ви!

Edited by VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Link to comment
Share on other sites

Аз нямам добро мнение за КОКО. Тотален темерут в комуникацията. Трябва да му се теглят думите от устата. Имаше и палави мнение как се плаща за ребилд на кутия, а реално нищо не е правено. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сложете по-висок стейдж с 1500NM, тогава ще се оправи.

 

Правил съм кутия в МиД Авто Варна (3400лв), 35 хил. км. по-късно няма проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Още един глас за МИД - Варна. 80 к км след ремонта няма проблеми, макар и на D3.

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
На 10.08.2023 г. at 17:30, skyclad написа:

Сложете по-висок стейдж с 1500NM, тогава ще се оправи.

 

Правил съм кутия в МиД Авто Варна (3400лв), 35 хил. км. по-късно няма проблеми.

Сериозно ли да я усиля още? Аз не съм фен на такива неща, просто предишният собственик я беше направил така и аз я купих. Но ако се оправи с това, бих пробвал.. дайте координати на такива хора, ако имате.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...