Jump to content

Ремонт на автоматична скоростна кутия Audi A8 D4 4.2tdi


Traycho96

Recommended Posts

Здравейте ще бъда благодарен, ако съдействате по следният казус: 

Автомобила е Audi A8 D4 2010г. 4.2tdi със софтуер на stage 2 - 426кс, 1000Nm

Проблемът е при смяна от 2ра на 3та предавка рита кутията и при 80-120км/ч почва да тресе в малките обороти на 6,7,8 степен. Единствено придърпва от 2ра на 3та. При смяна на другите предавки няма проблем, кик даун или когато връща скорост пак няма проблем. Закарах я в един сервиз и ми казаха съединител за смяна около 1500лв рециклиране със 1г. Гаранция, но сигурно и дисковете ще са за смяна, хидрото и т.н... общо взето май всичко свързано със скоростната кутия. Та ремонта ще възлезе на около 4000+лв. Мислил съм вариант за втора ръка кутия, но и там нещата са 50/50... та предпочитам да рециклирам със гаранция. 

 

Въпроса ми е, можете ли да съдействате със доверен сервиз, който знае какво да прави. Просто искам второ мнение, за да знам как да процедирам. Колата ще я правя, защото не искам да се разделям с нея. 

п.с. Обадих се в Дасауто гр.София, но не искат да се занимават, защото колата има софтуер и не дават гаранция. 

 

Благодаря! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия ДасАуто ги зачеркни от картата и телефона си. Отделно няма да могат да ремонтират тази кутия. Виж МиД във Варна, имат вариант за пращане на кутията от София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Аз моята я правих при Коко в Малинова долина. минал съм 20тина хиляди километра и проблеми не е имало. 

 

Моята риташе при смяна от 2ра на 3та като давам много газ и влизаше в авариен режим. Преди вдигането на цените излезна всичко 3900лв Рециклиран Торк конвертор и сменени всички пакети съединители. Гаранцията беше 6 месеца. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Моля дайте контакти на този сервиз да се свържа с тях. Благодаря ви!

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам добро мнение за КОКО. Тотален темерут в комуникацията. Трябва да му се теглят думите от устата. Имаше и палави мнение как се плаща за ребилд на кутия, а реално нищо не е правено. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
На 10.08.2023 г. at 17:30, skyclad написа:

Сложете по-висок стейдж с 1500NM, тогава ще се оправи.

 

Правил съм кутия в МиД Авто Варна (3400лв), 35 хил. км. по-късно няма проблеми.

Сериозно ли да я усиля още? Аз не съм фен на такива неща, просто предишният собственик я беше направил така и аз я купих. Но ако се оправи с това, бих пробвал.. дайте координати на такива хора, ако имате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...