Jump to content

Двигател 3TDI CRTD 272 кс - температура на маслото


siderson

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Не успях да намеря в темите - каква трябва да е нормалната температура на маслото в двигателя?Който си е активирал Lap timer го вижда там - при мен е около 115-117° по магистрала със 130 км/ч.

Дале не е висока?

Карам с Castrol Edge 5W-30

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сякаш е по-нормална от при мен....

Чакам и други колеги да се включат и ще погледна термостата тогава евентуално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се прибрах от морето към София и не видях по-висока температура от 104 градуса при около 150 км/ч. Иначе обикновено държи между 95 и 105 лятото, в зависимост от скоростта, температурата навън и наклона на пътя. Най-високата стойност, която съм виждал е била 108.

3.0 тди, 245 коня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инспектирай радиаторите отпред да не са задръстени с листа и боклуци. Между климатичния и водния обикновено става ужас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво общо му имат радиаторите с маслото ? Той колегата не споменава температурата на водата!

 

 

 

На антифриза какви градуси държи. Моята на маслото държи не повече от 107-110 при изкачване , но със газ до дупка сваля на 90гр.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антифриза си е закован на 90 гр,

При този мотор маслото се охлажда от антифриза,а не от въздуха -

и си има отделен  маслен термостат който би трябвало да контролира температурата на маслото....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми възниква следният въпрос, дали от този термостат са толкова често срещаните счупени двигатели на фейслифта 218-272 коня, Дори работя върху вариат за елиминирането му.... Отделно доло на маслената помпа има регулатор за налягането на маслото , пак с цел икономия на гориво/ емисии. При мерцедес например, оригинално има продаваща се тапа за елиминирането на клапана, на маслената помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 hours ago, sers said:

И какво общо му имат радиаторите с маслото ? Той колегата не споменава температурата на водата!

 

На антифриза какви градуси държи. Моята на маслото държи не повече от 107-110 при изкачване , но със газ до дупка сваля на 90гр.

Какво влизаш с бутонките? Хем не си запознат, че има топлообменници, хем подскачаш. Когато охладителната система не смогва да охлади какво ще стане с температурата на маслото? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много по запознат съм от теб категорично ти го заявявам ! И понеже виждам че си специалист, колко топлообменника има 272 коня мотора ?Че даже ми говориш и в множествено число. Топлообменника на моторното масло с антифриза е само 1 (един). Айде не се изказвай неподготвен!

 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
На 29.07.2023 г. at 13:06, siderson написа:

Здравейте колеги,

Не успях да намеря в темите - каква трябва да е нормалната температура на маслото в двигателя?Който си е активирал Lap timer го вижда там - при мен е около 115-117° по магистрала със 130 км/ч.

Дале не е висока?

Карам с Castrol Edge 5W-30

 

Здравей карам със същия двигател и на скоро погледнах  температурата на маслото. Показваше следното: градско при температура на въздуха 35 градуса, маслото- 97,98 градуса; извънградско 115-116 градуса. Към момента не съм имал някакви проблеми, мисля, че всичко е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...