Jump to content

Michelin Pilot Exalto 195/55/R15


Recommended Posts

Въпросът ми е: Над колко годишни гуми според вас не трябва да се купуват. Все пак калчука се втърдява, но след колко време горе долу гумата става на пластмаса дето се вика.

Намерилсъм си едни гуми Michelin Pilot Exalto 195/55/15 каквито ми трябват но ме притеснява,че DOT-а им е 2002 година. Какво мислите за годината, много ли са стари и какво мислите за тези гуми изобщо?

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са стояли в гараж на джантите си под налягане.. мисля че нямаш проблеми. Ако са стояли на слънце.. както стоят по гумаджийниците много е вероятно гумата да е станала на пластмаса и да ти направят проблем. Ако гумите имаха строго определен срок на годност щяха да го пишат отстрани както е по всички закони.

http://www.tirerack.com/tires/tiretech/tec....jsp?techid=138

това казват хората по въпроса.

Т.е в зависимост от товара и използването между 5 и 10 години. Като до 6 години би могло да се карат ако не е спортен автомобил.

Редактирано от AUDIST
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екзалто имат 2 модела - Екзалто и Екзалто 2.

2-то е много добро, 1-то е много шумно.

Много хора не занят, че за всеки модел гума има определена категория автомобили за които е предназначена.

Екзалто е за спортни купета, кабриолети и роудсари.

Редактирано от dwd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах ЕКЗАЛТО ПИЛОТ 2002-ра година, продадох си форда с тях. Шумни бяха ама много държаливи!!! Обаче накрая почнаха да стават на пластмаса.. втвърдиха се! Гума от 2002 е стара гума!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

колега сега аз съм с такива две и преди бях с такива 91т гумите са много добри но моите са от края на 2005 и са с 6мм грайфер тоест почти не са карани иначе мога да ти кажа къде и за колко внос от германия за до 40 на гума пиши на madman86@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам впечатления от модела.

Гумата, както казват и останалите колеги, е много шумна, за сметка на това обаче много стабилна. С твърд борд е.

Конкретно за гумите, които си избрал ти, според мен трябва да се откажеш - много са дърти.

Все пак, крайното решение си е твое, така че ти пожелавам успех в търсенето на истината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е: Над колко годишни гуми според вас не трябва да се купуват. Все пак калчука се втърдява, но след колко време горе долу гумата става на пластмаса дето се вика.

Намерилсъм си едни гуми Michelin Pilot Exalto 195/55/15 каквито ми трябват но ме притеснява,че DOT-а им е 2002 година. Какво мислите за годината, много ли са стари и какво мислите за тези гуми изобщо?

Поздрави.

Привет, карах преди с този модел същия DOT. Купих ги на старо декември 2003-та. Тази гума е доста здрава, бях ги сложил отпред и за времето което карах смених 3 чифта гуми (втора употреба) отзад

Обаче 2006-та се понапукаха отгоре... грайферите нямат изтриване, разбирай почнаха да стават пластмаса. Кормилото олекна 10-тократно като сложих тия гуми (колата беше без хидравлика), доста спортното поведение и управление при стандартни стоманени джанти. Не ги карай за зимни, май от това ми се напукаха и втвърдиха!

Шумни са, спомням си че при 70-80 км/ч ставаха доста звучни... ама само при тази скорост.

Та този модел си остава най-добрата гума за мен. Особено ако е нова :respekt:

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...