Jump to content

Разход 14/100 ? 1.8


Bobu

Recommended Posts

дават. видял съм го.

преди 2 дена, минах 48 км с 5 литра ! нарочно чаках да светне ламБата, нарочно обикалях София като муха без глава, климата ми работеше, че бяхме 3 човека, да не се поти!!! и какво излезе, тия наще коли можели да горят и по 10.4 градско. задръстването е**** майката на цялата система :hilezh::blink::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

преди 2 дена, минах 48 км с 5 литра !

Точното замерване разхода на гориво е пълно / пълно и по възможност с най голяма извадка/ много километри/. Всичко друго, лампи, почукване на резервоара и други гадателски методи може да доведе до заблуда в разхода ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точното замерване разхода на гориво е пълно / пълно и по възможност с най голяма извадка/ много километри/. Всичко друго, лампи, почукване на резервоара и други гадателски методи може да доведе до заблуда в разхода ти.

А при мойте 18 резервоара и пълно-пълно лъже , щото веднъж като прелее, след тва чакаш 5 минути и можеш да налееш още 10 литра. :flipoff::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при мойте 18 резервоара и пълно-пълно лъже , щото веднъж като прелее, след тва чакаш 5 минути и можеш да налееш още 10 литра. :hilezh::owned:

Мдааа ако натискаш копчето за обезвъздушаване и имаш търпение влизат доста литри на посочениет в книжката.

При мен са дадени 66 а аз съм вкарвал 74 докато прелее гърловината и залее копчето за обезвъздушаване!

Повече не можа да побере :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Де е това копче бре... снимайте го да го видя. Един колега ми каза, че имало такова ама аз така и не го видях. :hilezh:

Редактирано от Shubert
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дават. видял съм го.

преди 2 дена, минах 48 км с 5 литра ! нарочно чаках да светне ламБата, нарочно обикалях София като муха без глава, климата ми работеше, че бяхме 3 човека, да не се поти!!! и какво излезе, тия наще коли можели да горят и по 10.4 градско. задръстването е**** майката на цялата система :hilezh: :hilezh: :owned:

Е как успя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Де е това копче бре... снимайте го да го видя. Един колега ми каза, че имало такова ама аз така и не го видях. :blackey:

Тва коп4е е на гърловината дето пълниш бензин.На 2-4 сантиметра навътре от отвора.Като напълниш догоре и като го натиснеш се 4ува някво клоко4ене и отваря място за още около литър.Пак го натискаш и пак същото става.Така пълниш 5-7литра отгоре.Но ми казаха 4е не е много полезно да го правиш.Може би защото като е така пълен до ръба и като се връща излишното гориво от помпата и дюзите и е подгрято резервоара ще стане в на4алото под някакво напрежение защото обема се увели4ава в него а няма къде да се разширява.Не съм сигурен дали е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Raino без задръстване.... толкова харчи. тия коли харчат много в задръстване, иначе си харчи нормал.

аз знам, че с копчето или палецм не съм го пробвал точно, слага макс още 3-4 л. и не е препоръчително да препълваш бидона с бензин :blackey:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Де е това копче бре... снимайте го да го видя. Един колега ми каза, че имало такова ама аз така и не го видях. ;)

На А4 не съм сигурен, но търси в ляво на гърловината на няколлко сантиметра навътре едно като щифтче, издатина, пъпка. Пробвай с пръст да го разместиш напред или назад и ако чуеш шум от изпускане на въздух - това е твоето копче! :lol:

Аз успявам да го натисна с пистолета и така си пълня без да спирам и да човъркам с пръсти, че много мерише тая нафта ве :flipoff:

За опасност не знам дали има чак такава, освен си мислих да не ми натежи много резервоара и да се откачи на някоя дупка и да го оставя по пътя ... все пак става малко по-тежък от нормалното ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбере защо е нужно да си препълвате резервуарите,какво ще спечелите ако не долеете 3-4 литра повече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на дълъг път ти е едно 60-80км в повече... т.е. по-рядко ще правиш неприятното действи:Ходене до бензинджийницата ->пълнене до горе :respekt: -> и изваждане на 100+ лева :):bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз моят разход- 1.8 Т А4 1996, активно софийско градско в момента, каране на дистанции 2-5 км със супер задруствания, дава между 14 и 15 /с бензин 95/. Лятото при по-свободен трафик даваше около 12.5

Извънрадско с 4 човека и климатроник, каране на магистралата около 130-150 и на шосето около 100-120 - 8/100 разход с Н95 пак. Ако карам със Н100 разходите падаха с 0.5 до 1литър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах по "Дискавъри" едно предаване за биндзина...Сравняваха 95/98/100 на 3 автомобила.Импреза ГОлф и некав Флопел май.Нямаше абсолютно никаква разлика нито във вървене, нито в мощност на колите.По-скоро икономията ти идва от друго, но не и от октановото число <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз моят разход- 1.8 Т А4 1996, активно софийско градско в момента, каране на дистанции 2-5 км със супер задруствания, дава между 14 и 15 /с бензин 95/. Лятото при по-свободен трафик даваше около 12.5

Извънрадско с 4 човека и климатроник, каране на магистралата около 130-150 и на шосето около 100-120 - 8/100 разход с Н95 пак. Ако карам със Н100 разходите падаха с 0.5 до 1литър.

Абсолютно съм съгласен с теб ;) ! Само за последното изречение не мога да кажа нищо, все още не съм сипвал Н100! А може би е време да опитам! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбере защо е нужно да си препълвате резервуарите,какво ще спечелите ако не долеете 3-4 литра повече?

ако бензина е без пари и тубите ми ще преливат :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дансандо лабада е

дансандо ламбада о

дансандо ламбада е

дансандо ламбадаааа :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето ауди го карам от над година и половина. Минал съм над 40000 км с него. Среден разход градско лятото 10-12, зимата 12-13.

Напоследък обаче разходът се увеличи. Още преди да стане студено.

Преди няколко дни забелязях спукано маркуче за вакуум и го смених:

vakummarku4e.jpg

Какво контролира този вакуум? Дали заради него е бил по-високият разход?

Днес си купих и свещи да сменя, че не съм ги сменял. Те от значение ли са за разхода?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

От 2 месеца има А4 1.8 125 k.с и разхода в града ми е 14( Стара Загора) а извън града 7 при нормално каране.Диагностиците казват че всичко е наред с колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
От 2 месеца има А4 1.8 125 k.с и разхода в града ми е 14( Стара Загора) а извън града 7 при нормално каране.Диагностиците казват че всичко е наред с колата.

Какъв е тоя разход който пишете за извън градско 7 направо ме застрелвате,те производителите не дават такъв разход, аз как немога да го докарам това нещо.При каране 120-150 на магистралата ми дава около 10 + - .... Градско 12-13 ....а между другото доста често ми се струва че на газ (газов инжекцион) Колата ми гори по-малко :flipoff:.Защото като сложа 40 литра бензин на всеки 5 10 км градско ми мърда стрелката на бензина.Незнам при вас така ли е, направо е като стрелката за минутите на часовника :hilezh:

Редактирано от Lunasicc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2 месеца има А4 1.8 125 k.с и разхода в града ми е 14( Стара Загора) а извън града 7 при нормално каране.Диагностиците казват че всичко е наред с колата.

Според мен разходът си е нормален. И на мен ми гореше толкова на бензин. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко позабравена тема, да споделя мои наблюдения,

карам колата вече 1 година, след смени на някои неща и след като се опзонахме с нея, свикна на стила ми на каране, разходът ми е 13 в София, карам и в задръствания, карам и вечер, карам и на клима като ми е топло, карам и без като не ми е.

Това е, без икономии, нормалното каране в София ми дава 12.8-13. НЕ зареждам на ОМВ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бомба в колата не слагам, разход 15-16 на 100 в София здраво каране.

Ако искаш бе човек <_<

То ако дигнат газта с 30-35% и аз ще я махна... Ама засега бомба в колата и пара в джеба :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...