Jump to content

Recommended Posts

Та който има впечатления от тези зимни гуми да сподели. Размера който ще взема е 195/65/15.

Също ако някой има представа за цената на GOOD YEAR EAGLE F1 205/60/15 да ми обади. Имам предложение и искам да разбера къде съм...

Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимните ми гуми са като Фулдата, за която говориш. Не съм особено впечатлен - май стават само за киша. На много студено се одървят, на дълбок пресен сняг и топло време бързо пълнят със сняг каналите, а ламелите като че ли не са достатъчно еластични, за да го избутат. Цената според мен е леко завишена като еквивалент на качетсвото.

Въпреки това обаче като цяло гумите стават за българска зима и каране в града.

Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си FULDA KRISTALL MONTERO 2

ADAC им дават 4 от 5 звездички, това е по-новия модел от този за който говори колегата AALEXANDROV

http://www2.sicherbestellen.de/tests/0/Ful...TERO2_ADAC.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите генерални впечатления от FULDA са, че по принцип не стават за зимни гуми, особено за нашите условия. Поне от тестовете, които съм чел за тях. Не приемай мнението ми в никакъв случай за меродавно, не твърдя, че ги усещам много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за инфото! Малко късно се сетих да питам и вече имам обути 4 зимни гуми фулда на зимните джанти. Индекса им е Т което ме устройва за зимни. Ако не са качествени ще компенсирам с куатрото :-) .

Бях решил да си купя и летни гуми - GOOD YEAR EAGLE F1 с които карам и в момента, но се оказа, че са спряни от производство, а заместителя им се произвежда в Китай, по която причина не ми ги препоръчаха. Вероятно бих намерил по складовете игъла, но сигурно с кофти дот.

С какво бихте ми препоръчали да заменя игъла. С много добри впечатления съм от него, но вече се износи...

ПС: То май трябва да сменя темата... Пък и в какъв сезон си търся летни гуми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като ФУЛДА и ГУУД ЙЪР са в един консорциум, доста от моделите на ФУЛДА са алтернативи на модели от ГУД ЙЪР, за това може да видиш дали няма някоя гума на фулда, която да е правена по EAGLE F1. Виж EXELERO и EXTREMO..

Аз лично съм останал с добри впечатления от зимните ФУЛДА. Надявам се като като казвате че не са толкова добри да говорите за нови гуми а не за някои със стар ДОТ....

За фулда може да се говори много, но най-голямото предимство за мен е, че много бавно се износват - минават голям километраж, подобно на MICHELIN... Тестовете на ADAC за тази година отново го доказват :bia:

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам зимни Монтеро 2, не мога да кажа някакви суперлативи за тях, но и нищо фрапиращо или дразнещо няма.

Освен че са по-шумни, като всяка зимна гума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, естествено че шарката на гумата няма да е същата при фулда. Говорим за структурата и смеските.

A ето и тестове, може да си харесаш друга гума, все пак EAGLE F1 никога не е била върха... Примерно аз бих се замислил за BF GOODRICH G-PROFILER

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Somme...cePageID=139680

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, естествено че шарката на гумата няма да е същата при фулда. Говорим за структурата и смеските.

A ето и тестове, може да си харесаш друга гума, все пак EAGLE F1 никога не е била върха... Примерно аз бих се замислил за BF GOODRICH G-PROFILER

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Somme...cePageID=139680

Благодаря за съветите! Наистина игъла не е върха, но явно добре пасва на моя стил на каране и ме кара да се чуствам сигурен на пътя. Погледнах ги тези гуми BF GOODRICH G-PROFILER. V индекса е на добра цена, но там където погледнах има 205/60/15 само PROFILER-2 и G-FORCE PROFILER. G-FORCE PROFILER едно и също ли е с G-PROFILER? А за да е още по-объркано, в сайта на BF GOODRICH за размер 205/60/15 излизат само g-Force™ Sport и Traction T/A®. Може би g-Force™ Sport ми допада, но не намерих цени в бг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де исках да кажа G-FORCE PROFILER. PROFILER 2 не ти ги препоръчвам, защото за дъжд са слаби понеже нямат канали... Иначе и EXELERO на ФУЛДА да вземеш ще ти харесат :lol: Едва ли ще усетиш голяма разлика от EAGLE F1. Освен ако не почнеш да мериш при коя скорост почват да губят сцепление :) Но това ще е в рамките на 3-4 км/ч при 90-100 км/ч....

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен ако не почнеш да мериш при коя скорост почват да губят сцепление :) Но това ще е в рамките на 3-4 км/ч при 90-100 км/ч....

Да, ако ги сложиш на тротинетка, а ние нали уж коли караме :D .

За разлика от други гуми, с последните никога не съм изпитвал загуба на сцепление, а не карам бавно. Може би комбинацията от масите на колата и водача + материала + шарката + омразата към тъщата са дали на гумите някакъв особен вид сцепление за което мечтаят в F1.

Още веднъж благодаря и на теб и на Коко за съветите и съдействието! :D:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахааа... едва ли... просто с МИШЕЛИН ще си още по-доволен.

Колкото до сцеплението - ами ако си с куатро, почти няма начин да го загубиш, да не говорим, че и обикновено ауди като моето с нови гуми Нокиан отпред и Фулда отзад се държи перфекрно при това със заводския размер гуми и джанти.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...