Jump to content

Я сега да видим какво предпочитате


При монтажа на гумите:  

349 гласа

  1. 1. ??? ?? ?? ??????? ??????? ?????

    • ? ????????????/???????/?????? ? ??????????? ????????
      179
    • ? ????????????/???????/?????? ? ???? ?? ????
      66
    • ? ???????? ? ??????????? ????????
      3
    • ??? - ?? ????
      113


Recommended Posts

Предимства и недостатъци:

Предимства:

1.Не се потите, друг монтира, здраво се затяга, за да няма хък-мък...

2.Същото, като 1, ама сега който монтира го прави на ръка, малко по-бавно, ама на кой му пука, нали не съм при жената/змията... А и който го прави Ви прави услуга - ако се наложи да си сменяте гумата (не дай Боже никому!) да не псувате като хамали...

3.Биричка/водка/уиски/ром на корем, цял ден може да си приказваш тъпни, накрая здраво монтирани гуми...

4.Вълка му е дебел врата щото сам си върши работата... А и ако си почистиш болтовете с ВД40, сложиш гресчица и т.н., като слагаш или махаш гумите после направо да си пееш!

Недостатъци:

1.Не знаеш как затяга и като го затегне, КАК се сваля болта... :hilezh: Трябва да висиш на главата на бачкера

2.По добре от 1, ама знаеш ли дали ще затегне добре... Трябва да висиш на главата на бачкера :hilezh:

3.Като 1, ама много време и след това как боли глава (от удара с тиган от жената, например) :hilezh:

4.Абе кой ти има време за това, а как се мацаш... пък и гумите след това ще ми кажеш, че трябва да ги измия...? :bia:

Хайде сега да видим кой отговор избирате вие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 76
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не си поставил възможност с пистолет и сам :rolleyes:. Пистолета все пак има и степени :hilezh: 20 болта са си въртене :hilezh: стягам донякъде с пистолета после с кръстачката ги опитвам дали искат още малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа. Гласувах "сам на ръка".

Когато си купих аудито реших че вече съм "гъзар" и повече няма да сменяма сам гуми както съм правил до сега.

Между другото ми е по-трудно да завлека гумите от/до колата от колкото да ги сменя.

Нооо. Натоварвам гумите (естествено монтирани на джантите). И при третата гумаджийница няма опашкааа. Разгеле викам си аз.

Спирам и казвам "Да ми смените летните със зимни?" Те викат ОК.

Почват да ги свалят и докато отворя багажника чувам пппПППУУУУФФФФ! Тичам на бегом. Какво става? Ми нали ша ги сменяме?

Абе ПИЧ гумите са в багажника!

Ааа, извинявай. Днес сме много уморени и демонтираме наред.

От тогава пак си ги сменям сам на ръка.

Освен това МНОГО, ама МНОГО мразя да ми ги стягат с пистолет без нормиран въртящ момент. После при нужда не се махат. Освен със специален ключ какъвто си набавих.

ДОЛУ НЕКАДЪРНИТЕ ГУМАДЖИИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги предпочитам сам да си свърша работата, но в този случай отивам в гумаджийницата на приятел. Друго което бих искал да отбележа че при размяната прявя баланс. Пък това нали се сещате че е полезно при нашите дупки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също предпочитам да си чопля сам по колата. Включително и смяната на гумите. Проблема е че почти никога не ми остава време сам да си ги сменям, така че си ги сменявам при гумаджии и то с пистолет. Така че гласувах за първия вариант. Той е най-добрия според мен при едно условие: че отидете при читав гумаджия. Е, отделен е въпроса че професионалистите в тази област се броят на пръсти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де не ви ли е страх че можете да си одрскате джантите или да скъсате гума при монтажа й на джантата. Аз не могса да си представя какъв гърч е да си монтирам зимните гуми на джантите след като има толкова голям избор на гумаджииници с най различни машини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ства въпрос за слагане гума на джанта.Там без машина бая зор ще видиш.Аз ги имам 2 комплекта със джантите и ги сменям като развия и завия 20 болта и 4 пъти с крика дъгнам и пуснам колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де не ви ли е страх че можете да си одрскате джантите или да скъсате гума при монтажа й на джантата. Аз не могса да си представя какъв гърч е да си монтирам зимните гуми на джантите след като има толкова голям избор на гумаджииници с най различни машини.

Остава и сама да си сменям гумите :P Ще бъде.. голяма гледка :respekt: Хахахаа:flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алооо дебелия и русата, темата беше за гуми. :blackey::hilezh: :hilezh:

И по темата винаги сам, железарки лети сам си префърлям, един път правих грешка у сервиз и се почна едно сеуетене ма де са гумите, ма де ти е секретния, и след два дена баси лопането и докат се усетя си разбих две от дупките на болтовете от незатегната джанта. :hilezh: Същата работа и с Нико карам след него и гледам как ще му падне задната гума след посещение в РЕНОМИРАН сервиз за гуми и джанти. :blackey: Да си ебават майката, не съм толкова лев, че да си поверявам колата на разни чепове.

Редактирано от KYPO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно се вижда на къде отиват работите...

Над 50% от Вас си сменят гумите в гумаждийница, което ме навежда не мисълта, че нямаме време да си свършим работата сами... Иначе бихме го правили сами... Е аз ще си ги сменям сам с крика АУДИ и кръстачката. А колко от Вас ползват кръстачка, която отговаря на DIN стандарта? Не случайно има стандарт и за кръстати ключове...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колко от Вас ползват кръстачка, която отговаря на DIN стандарта? Не случайно има стандарт и за кръстати ключове...

Да бе. Кръстачка не ползвам че много място заема. И защо по ДИН? Не може ли по ГОСТ? <_<

Ползвам този фешън инструмент и много му се радвам. Помага във войната с гайковертите.

post-442-1193950442_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема е тъпа.. Няма да гласувам!!!

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема е тъпа.. Няма да гласувам!!!

Бас ловя че ти е тъпа защото никога не ти е хрумвало да отидеш на гумаджийница за такава услуга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...