Jump to content

'БЛОК'


Recommended Posts

Здравейте колеги,колата грееше,нямаше парно и хвърляше водата.Майстора смени гарнитура и сега всичко е перфектно!?

Той обаче ме посъветва да я продам,защото 'блокът' бил много зле.Какво да правя?Някакви съвети?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,колата грееше,нямаше парно и хвърляше водата.Майстора смени гарнитура и сега всичко е перфектно!?

Той обаче ме посъветва да я продам,защото 'блокът' бил много зле.Какво да правя?Някакви съвети?

Како точно на блокът му е зле?

Цилиндрите ли са износени или нещо друго?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Како точно на блокът му е зле?

Цилиндрите ли са износени или нещо друго?

как како-той "майсторът" го е казал-зле му е-гади му се,има температура...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Како точно на блокът му е зле?

Цилиндрите ли са износени или нещо друго?

Бил износен и гарнитурата не лягала както трябва.Също така правил някаква тапа и имало много ръжда.Досега не бил виждал такова нещо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо на първо-блока е чугунен-нормално е да има ръжда -ако си с б3 де 1.8-така предполагам,колкото до това,че не лягала гарнитурата може да се шлаифа леко блока отгоре-не е проблем,промий си добре мотора и това е-явно не е сменян антифриза редовно и затова има толкова ръжда-продават се даже и някакви препарати за почистване,при мен половин час тече ръжда от мотора докато протече чиста водата която вкарвах в него с маркуча :steinigung: Мен лично това не би ме накарало да си продам колата освен ако БЛОКА не е СПУКАН!!!

Редактирано от Lion_Heart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо на първо-блока е чугунен-нормално е да има ръжда -ако си с б3 де 1.8-така предполагам,колкото до това,че не лягала гарнитурата може да се шлаифа леко блока отгоре-не е проблем,промий си добре мотора и това е-явно не е сменян антифриза редовно и затова има толкова ръжда-продават се даже и някакви препарати за почистване,при мен половин час тече ръжда от мотора докато протече чиста водата която вкарвах в него с маркуча :flipoff: Мен лично това не би ме накарало да си продам колата освен ако БЛОКА не е СПУКАН!!!

Здравей,колега!Колата е ауди80 ,1.8,карбуратор.Колата е внос от Италия и купето и окачването са #1.Двигателят "по думите на майстора"не се знае колко ще изкара.Той каза,че проблема е в"блока" бил много ръждясъл,гарнитурата не ляга както трябва,колата е стояла много и е карана с вода.Сменил е маслообирачи и каза ,че въпреки това ще губи масло заради изнисени цилиндри.Смяната на блока не било проблем,проблема идвал от документите и КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"изнисени цилиндри" рядко срещано.

Винаги можеш да да сложиш ремонтни бутала и да шлайфаш блока.

Моя беше на над 600 к. и нямаше дори ръбче.

Ръждата се маха и се продухват каналите.

СМЕНИ СИ МАЙСТОРА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"изнисени цилиндри" рядко срещано.

Винаги можеш да да сложиш ремонтни бутала и да шлайфаш блока.

Моя беше на над 600 к. и нямаше дори ръбче.

Ръждата се маха и се продухват каналите.

СМЕНИ СИ МАЙСТОРА.

:hilezh: И аз мисля така-искай друго мнение-просто кажи какво ти е казано за мотора в друг сервиз-а най-добре някой твой човек който се занимава с коли.Едно нещо от мен да знаеш тези мотори при нормална експлоатация и смяна на масло ремъци и филтри са направени така,че да изхвърлят няколко от тези неръждясващите купета.На мен едно време на голф-1.3 който не искаше да пали заради клемореда искаха да ми правят основен ремонт при компресия 11 а за този мотор нов е 11.5-на друго място ми казаха това което вече знаех-мотора е перфектен-за да не пали проблема е в тока-нагорял клеморед-ама ако я бях оставил там при онзи''маистор'' щях да изгоря с 1000 лв за ''основен ремонт'' . :box: Така,че ти си му прави сметката-толкова от мен.

Редактирано от Lion_Heart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,колата грееше,нямаше парно и хвърляше водата.Майстора смени гарнитура и сега всичко е перфектно!?Той обаче ме посъветва да я продам,защото 'блокът' бил много зле.Какво да правя?Някакви съвети?

И какъв е тогава проблема ,щом сега всичко е перфектно?

И какво значи термина - " гарнитурата не ляга добре"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

" гарнитурата не ляга добре"-ами според мен ''майстора'' е имал предвид,че гарнитурата е прекалила с кафето и не и се ляга-стой си будна и тва си е,а ако недай си боже случайно си легне-не спи добре и това си е :wall: ..... :hilezh:

Или пък''колкото ПО-НАОБРАТНО я слагаше ''майстора'' толкова ПО-ЗЛЕ лягаше гарнитурата''-макар,че не виждам как би могъл да я объркаш- ^_^:)

Всеки се опитва да преебе някой в тоя живот-тва е.......

Редактирано от Lion_Heart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...