Jump to content

Покупка на нова кола купе


покупка на нов автомобил  

455 гласа

  1. 1. ??? ????? ? ????? ????? ??????? 30-50 ???.??

    • Audi ?3
      251
    • Opel Astra GTC/OPC
      95
    • Peugeot 308 Feline
      19
    • VW Golf GT Sport
      51
    • ????
      56


Recommended Posts

Пичове, нали знаете, че вкуса се изчерпва като стане въпрос за нова кола и ограничени финанси!

ОК, нищо няма да купувам!

Влади недей да се засягаш сега.Повечето колеги сме прави,че не си заслужава да смениш прекрасната си кола за тези машини които си изброил.Защо не посъбереш още някой лев и се мятай тогава на нещо,което ще те кефи и няма да е компромис.Аз лични ти пожелавам да караш това,което искаш и ти е на сърце :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,5k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не се засягам грам, сигурно сте прави!

жалко само, че толкова го харесах това Пежо....

пари да събирам ще е доста трудно с тази инфлация и покачващи се цени. Лизинг и Кредит му е майката.

Ще чакам да излезе А1, да го видя и него що за стока е, ако ли не ......нямам никаква идея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се засягам грам, сигурно сте прави!

жалко само, че толкова го харесах това Пежо....

пари да събирам ще е доста трудно с тази инфлация и покачващи се цени. Лизинг и Кредит му е майката.

Ще чакам да излезе А1, да го видя и него що за стока е, ако ли не ......нямам никаква идея

Убууу де. А на Голфа кво му е?!. :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам какво е да те ограничават финансите,а да искаш нещо ново.Ако ти е на сърце пежото вземи го!И ти обичаш колите като мен и ти доставят радост.Важното е ти да се кефиш и да ти е прятно докато я караш.А6 е много голяма и солидна кола,ще трябва доста време за да свикнеш в кола по-долен клас.

Колко години е гаранцията на Пежака? Вземи максимално дългата (трябва да има опций за удължаване) и си свиркай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма опции за удължаване на гаранцията. Няма опции и за тестдрайв с турбо мотора!

потвърдиха се проблемите и за гаранционното обслужване на Пежото. Същото се говори и за Опел, ама за него тотално се отказах.

Голфа не съм го гледал, като цяло не ме блазни, а и нещо не съм в настроение.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва ше да е образа с 307-цата .... B):P

Тук сбърка ,авно има някои друг но как да си каже човечеца ,че с мненията ви за Пежото може накрая и да го линчувате :D:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако бях събрал толкова парици, нямаше да търся ново, ами щях да се огледам в пазара на 2-3 годишните коли.

Първо, защото всяка кола, в момента на закупуването и цената и пада с 15% (просто вече е втора ръка а и това важи не само за колите)

Второ, 2-3 годишните коли ще са доста по евтини, но ще са също токова запазени като новите

Трето, за същите пари като за новяа кола без екстри, бих си взел приметно 3 годишна кола, същия модел, със всички есктри, та ше ми и останат кинти да почерпя приятели и за некои друг ремонтец (ако има) :hilezh:

Аиде със здраве B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тази логика, може да се купи и LCD или Плазма.

Втора ръка са къде по евтини, ама всеки търси ново и с гаранция - защо ли?

Наистина ли смятате, че 2-3 годишна кола е по-добре от чисто нова същия клас?

и още един въпрос (или да го пусна като анкета)

Мислите ли, че 7 годишна А6 на 240 хиляди км е по надежна кола от примерно ново Пежо 308?

със уговорката да не намесваме, кое колко струва.

не налагам по никакъв начин, мнението, че А6 се чупи много.Става въпрос за това, че не ми се занимава с ремонти, каквито и да са и съм готов да си платя за това спокойствие.

сетих се и за трети въпрос:

Ако е нова да е Ауди или VW, но никога Пежо ,в краен случай Опел

има ли истина в тези три питанки, или е въпрос на гледна точка?

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо афектиран ми се виждаш.Какво ти пука другите какво мислят...ако толкова ти харесва пежото,вземи го.За това работиш и изкарваш пари-за да се поглезиш.

Докато колата има гаранция,поне няма да плащаш за ремонтите.Пусни тема във форума на пежо и ще ти кажат предполага хубави отзиви за пежото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тази логика, може да се купи и LCD или Плазма.

Втора ръка са къде по евтини, ама всеки търси ново и с гаранция - защо ли?

Наистина ли смятате, че 2-3 годишна кола е по-добре от чисто нова същия клас?

и още един въпрос (или да го пусна като анкета)

Мислите ли, че 7 годишна А6 на 240 хиляди км е по надежна кола от примерно ново Пежо 308?

със уговорката да не намесваме, кое колко струва.

не налагам по никакъв начин, мнението, че А6 се чупи много.Става въпрос за това, че не ми се занимава с ремонти, каквито и да са и съм готов да си платя за това спокойствие.

сетих се и за трети въпрос:

Ако е нова да е Ауди или VW, но никога Пежо ,в краен случай Опел

има ли истина в тези три питанки, или е въпрос на гледна точка?

По въпросите:

1) За мен ако ще е 2-3 годишна кола по-добре да е чисто нова, добре знаем колко струва съппорт-а на 2-3 годишно Ауди ако не дай си боже нещо даде фира, а новите коли не е да не дават фира, защото стават все по сложни

2) За по-надеждна едва ли, обаче е в пъти по-кола от въпросното пежо, друг клас и друга марка е.

А ако си мислиш че като си купиш ново пежо се оттърваш от ремонти - забрави, имам познати със служебни такива - радовно си им отвисяват колите в СФА по месец.....не казвам че всички са така, но казвам че се случва и не си застрахован че няма да ходиш по ремонти и без кола.

3) При нова кола се взима тази която ти е на сърце, така или иначе си има гаранция и марката не е толкова важна - мое виждане де:hilezh:

Редактирано от didoya
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тази логика, може да се купи и LCD или Плазма.

Втора ръка са къде по евтини, ама всеки търси ново и с гаранция - защо ли?

Наистина ли смятате, че 2-3 годишна кола е по-добре от чисто нова същия клас?

и още един въпрос (или да го пусна като анкета)

Мислите ли, че 7 годишна А6 на 240 хиляди км е по надежна кола от примерно ново Пежо 308?

със уговорката да не намесваме, кое колко струва.

не налагам по никакъв начин, мнението, че А6 се чупи много.Става въпрос за това, че не ми се занимава с ремонти, каквито и да са и съм готов да си платя за това спокойствие.

сетих се и за трети въпрос:

Ако е нова да е Ауди или VW, но никога Пежо ,в краен случай Опел

има ли истина в тези три питанки, или е въпрос на гледна точка?

Въпрос 1: НЕ, не смятам! В никакъв случай. Ако нямаш пари, това е мотив да си купиш втора употреба. Във всеки друг случай - НОВО! За послените 2-3 години ми се случва да карам редовно чисто нови коли на мои близки. Изкарах физически и 4 такива коли от магазина и ги карах първите километри. Усдещането не може да се сравни с карането на втора употреба кола, пък била тя и на малко години. Да не говорим, че винаги остава рискът тази 2-3 годишна кола да е преживяла апокалипсис - тежък удар (лек има с голяма вероятност някакъв), наводнение, прегряване, лоша поддръжка. Аз не съм готов да поема този риск, когато давам 40 000 лв. За теб незнам.

Въпрос 2: Мисля, да! Само и единствено в случай, че сравняваме с Пежо. От това, което знам, няма по-несполучлив избор на пазара от новите Пежа... Сравнявайки с Опел обаче, определено бих избрал нов Опел пред твоята кола. На етапа обаче се отказах да купувам нова кола заради цената и затова ти казвам, че съм мераклия на твоята кола, с всички плюсове и минуси на това решение.

Въпрос 3: Мисля, че всички тук искаме ново Ауди. Много малко от нас обаче могат да си го позволят. Точно затова Опел идва добър компромис - не е Ауди, но мога да ти гарантирам, че като надеждност е класи над Пежо. Златната среда. Казвам го като човек, който ежедневно работи със София Ауто и имам информация от тях, лично карам такъв, баща ми също си купи кола от тях, шефовете ми карат Опели... Всички тези коли не са дефектирали досега, макар че се експлоатират жестоко! А моята е на 6 години и 140 000 км. само по нашите пътища!

И накрая - каквото и да решиш, това ще си е най-добрият избор за теб лично! Убеден съм обаче, че ако се спреш на Пежето, ще съжаляваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ли смятате, че 2-3 годишна кола е по-добре от чисто нова същия клас?

Мислите ли, че 7 годишна А6 на 240 хиляди км е по надежна кола от примерно ново Пежо 308?

Ако е нова да е Ауди или VW, но никога Пежо ,в краен случай Опел

1. Да при положение че си с "ограничени" финанси, защото за същите пари вземаш по висок/здрав клас автомобил.

2. Да защото е два пъти по висок клас от новата, да защото я познаваш и си я отремонтирал, да защото пишем в тоя форум :hilezh: , да защото съм останал с впечатлението че си "неделен шофер" и хвърлянето на 45 х.лв на улицата е безмислено поне за мен.

3. Да

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ли смятате, че 2-3 годишна кола е по-добре от чисто нова същия клас?

Зависи от състоянието на колата, новата е по-добре по принцип, но струва повече пари. Идеални варианти няма, всичко е въпрос на баланс :blink:

Мислите ли, че 7 годишна А6 на 240 хиляди км е по надежна кола от примерно ново Пежо 308?

Не

Ако е нова да е Ауди или VW, но никога Пежо ,в краен случай Опел

Каквато ти харесва :bia: Ти ще си я караш ... но не е приятно да знаеш, че някой негласно не ти харесва колата. Тръпката е не само да се возиш, но и да можеш на някой с кеф да обясниш кво точно ти харесва. И това да бъде прието със същия ентусиазъм :) Като знам какъв маниак си, едва ли ти трябва некво средство за придвижване, било то и ново, щото след няколко месеца няма да е ново ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ще си я караш ... но не е приятно да знаеш, че някой негласно не ти харесва колата. Тръпката е не само да се возиш, но и да можеш на някой с кеф да обясниш кво точно ти харесва. И това да бъде прието със същия ентусиазъм :bia:

Човече, имаш големи попадения на моменти ... :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:blink:

първо е с предно и нема кво да прави торсен отзад. Второ има разлика между TorSen(torqe sensitive) и torsion bar :) което няма общо с независимото задно окачване.

Добре моя грешка, нямам претенции да съм познавач, идеята беше че не е със задно независимо окачване... Това което знам е че бих си взел или стария Type R или новият Голф, водят ги много Fun-to-drive за предно предаване и двете коли са със задно независимо... и честит ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ!

edit: http://www.autoscout24.it/Details.aspx?id=125975259 - Нещо подобно. Пише нещо за гаранция, но не разбирам италянски. Акциз още някой лев..., а и да пише и първите две букви от VIN-a да бъдат "JP" или това - http://www.autoscout24.it/Details.aspx?id=123707330

еdit2: Ако не те притесняват две-те места - Mazda MX-5, чувал съм че е кола която доставя много удоволствие! http://www.autoscout24.it/Details.aspx?id=118284598 - 4 години гаранция 9к км., обаче няма твърд покрив май...

http://www.autoscout24.it/Details.aspx?id=125840480 - Тази е с твърд и с 4-5 г. гаранция на 6 к км. :bia:

Редактирано от fenixsz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно е да си взема Пежото, но имам лукса да пиша в този форум от години и да познавам хора, които дават стойностни, а не емоционални отговори.

Ако беше до мое решение, без да се допитвам до вас, то отдавна да карам 2.5TDI. Но се преорих със себе си и не си купих.Промених си избора и на цвят за кожения салон, благодарение на вас, ще се преборя и със желанието си за Пежото. Хубаво е 308 ,да - уверявам ви, просто седнете във него....няма нищо общо със 307!

но, това че се чупи и сервизните и гаранционните условия не са приемливи, не е малък довод да се откажа от покупката.

Това в крайна сметка беше целта и на темата, а не видиш ли ще си купувам кола, дайте мнение и накрая майната ви.

Честно казано, не исках да прочета някои неща, но по-добре с тях отколкото без. За което благодаря!

Ще помисля малко и ще поотложа нещата. Не че бях решил утре да купя колата, просто такова усещане се получи от обсъжданията.

Голф 5 ми харесва, ама като съм виждал GTI, GT sport ми бледнее.

Който има какво още да каже, да заповяда, ще ми е от полза до последно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно е да си взема Пежото, но имам лукса да пиша в този форум от години и да познавам хора, които дават стойностни, а не емоционални отговори.

Ако беше до мое решение, без да се допитвам до вас, то отдавна да карам 2.5TDI. Но се преорих със себе си и не си купих.Промених си избора и на цвят за кожения салон, благодарение на вас, ще се преборя и със желанието си за Пежото. Хубаво е 308 ,да - уверявам ви, просто седнете във него....няма нищо общо със 307!

но, това че се чупи и сервизните и гаранционните условия не са приемливи, не е малък довод да се откажа от покупката.

Това в крайна сметка беше целта и на темата, а не видиш ли ще си купувам кола, дайте мнение и накрая майната ви.

Честно казано, не исках да прочета някои неща, но по-добре с тях отколкото без. За което благодаря!

Ще помисля малко и ще поотложа нещата. Не че бях решил утре да купя колата, просто такова усещане се получи от обсъжданията.

Голф 5 ми харесва, ама като съм виждал GTI, GT sport ми бледнее.

Който има какво още да каже, да заповяда, ще ми е от полза до последно

Пробвай нещо Японско, примерно Тойота. Може пък да ти хареса :respekt: . Пък и Тойота имат сравнително добър Support. Освен когато някой и друг майстор не се поиздъни де :hilezh:

Освен това можеш да пробваш и MazNa. Имат някой друг приличен дизайн...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще помисля малко и ще поотложа нещата.

Който има какво още да каже, да заповяда, ще ми е от полза до последно

Въпреки че такива коли се вземат на емоционално, а не на трезво мислене....

Както и да е, виждам че съфорумците са те отказвали от някои решения. Моя препоръка е да бъдеш повече лидер в живота си и решенията да са си твои, но просто да се възползваш от богатата информация, която ти се предоставя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голф 5 ми харесва, ама като съм виждал GTI, GT sport ми бледнее.

Който има какво още да каже, да заповяда, ще ми е от полза до последно

Не е толкова зле. Решетката си е с лакирана в черно рамка. Даже лично на мен ми харесва повече отколкото с питите на GTI. Хубав и семпъл интериор. ТSI + DSG.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади само за инфо, един приятел си купи CLS на една година за 30% по малко пари от нова кола. и има още една година гаранция.

А другото което е в Порше БГ има удължена Гаранция която струва около 2500лв за три години но трябва да сключиш договора до 21 месец на колата.

Ако си вземеш Ауди А3 дори от Германия на една година, първо плащаш около 20-30%по малко и след това за смешни пари си удължаваш гаранцията на 5години общо.

А след пет години нали знаеш, я камилата я камиларя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах честа да работя като приемчик в сервиза на опел във Варна. Опелите са пълна скръб, колкото по нови толкова по зле. В същия сервиз се обслужват и мазда, когато някой майстор видеше че идва мазда и започваше да псува. Само че псува понеже няма пари, няма ремонти и няма %. Маздите идваха само за обслужване. Разликата между мазда и опел е от земята до небето, не само като здравина, а във всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...