Jump to content

Покупка на нова кола купе


покупка на нов автомобил  

455 гласа

  1. 1. ??? ????? ? ????? ????? ??????? 30-50 ???.??

    • Audi ?3
      251
    • Opel Astra GTC/OPC
      95
    • Peugeot 308 Feline
      19
    • VW Golf GT Sport
      51
    • ????
      56


Recommended Posts

Това беше, поръчах я вече. Краен срок на доставка 31.03.2009

началото на март щяла да пристигне в европейския склад на мазда в Австрия, оттам пътува до България за една седмица. Можела да се засече с GPS къде точно се намира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,5k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Това беше, поръчах я вече. Краен срок на доставка 31.03.2009

началото на март щяла да пристигне в европейския склад на мазда в Австрия, оттам пътува до България за една седмица. Можела да се засече с GPS къде точно се намира.

Сега обещай че нЕма се заглеждаш по други коли, щот на тази тема психиката ти е лабилна, а до 31.03.2009г време много. :blink:

Иначе се присъединявам към мнението че избора ти е много добър. :wall:

Редактирано от audi A3 1.8T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, поздравления за избора!

Найстина страхотен избор! Едно от най-добрите предложения в средя клас в момента (да не кажа най-доброто!)

Дизайн, екстри, цена -всичко е супер.

Радвам се че се откъсна от предрасъдаците (Голф, А3 на старо и т.н.)

Искрено се радвам затеб! :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също много харесвам този моидел на Мазда и мога само да те поздравя за избора ти Влади! Надявам се да и се радваш дълго на тази красавица! :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесен избор!

Честито и много безаварийни!

И аз й бях хвърлил око, но ме спря това, че големия мотор няма аутомат..

Иначе щях да зема бяла..

За ся си оставам с Галанта, който между другото все повече и повече ми харесва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

радвам се че има консенсус. Хем аз съм доволен, хем вие също оценявате колата.

Последно поръчах колата от шоурума в Стара Загора. Менъджера се оказа член на мазда клуба също собственик на новата мазда. Свързах се с него, и човека направи каквото можа:

цвят металик в цената (900лв)

преден и заден парктроник (фабрични) в цената (1300лв)

аларма (600лв)

и 1000лв търговска отстъпка.

По ценова листа, колата излиза 56000лв, с горните екстри става 58800лв.

аз ще я взема на 55000лв

Освен това ми взе 1000лв капаро, а не 1500 както ми искаха тук в София.

Поразпитах го обстойно за неговата кола, която е същото ниво на оборудване, но е дизелова.

каза че била страхотна. Бензиновите мотори на мазда били с верига, а дизеловите с ангренажен ремък.

всички двигатели на мазда имали период от 3000 до 5000км на разработване. Самият софтуер бил настроен така че да скопява двигателя първите няколко хиляди километра. Аудиото било страхотно. Уредите били много красиви и светели маниакално.

Има опции за два вида заден спойлер, спортни брони, решетки в случай, че искаш нещо да променяш.

добър комфорт на возене, въпреки 18-цоловите гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!!!

Браво, реши се. :) Аз ще поразгледам още.

Ти ме накара да се замисля и за Мазда 6 ;)

Въпреки, че не ми се кара толкова голяма кола ще я погледна.

Някой да знае от къде мога да взема Мазда 6 под наем за 1-2 дена да я видя що за кола е? :)

Редактирано от Chiburashka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш по малка кола, изчакай новата мазда 3. Поне на снимки е доста добра. В шоурума има и от актуалната тройка, високо оборудвана, но с 1.6 105коня бензин - 37000лв. Вътре е същото бижу като останалите.

Все пак горещо ти препоръчвам Ауди А3. На мен много ми се издигна този автомобил. Повечето марки дори в по-високите си класове, нямат толкова добри салони. Ако се вземе с 2.0TDI комън рейл или 1.4TSI ще е чудесно. Проблема на тия аудита са екстрите. Повечето собственици и фирми не ги оборудват дори прилично, защото ако му поръчаш доста екстри, цената отива към 70, което е немислимо.

Аз с мъка конфигурирах една А3-ка (в последните ми опити да си купя ауди) в Порше БГ.

Модел А3 Sportback

Ниво на оборудване Ambition

излиза заводски с предни спортни седалки, със спортно окачване и 17-цолови джанти

мотора е 1.4TSI 125 коня

серийно има двузонов климатроник, сервотроник, FIS, кожени волан и ск.лост, ел стъкла и огледала и общо взето приключваш.

поръчвам си:

средно ниво CD "Concert" (заводски няма никакво аудио)

мултифинкционален трилъчев волан

темпомат

подгряване на предни седалки

вътрешен светлинен пакет

подлакътник

стелки

аварийния комплект

подгряване и прибиране на огледала

ESP (това е почти задължително)

външен S-лине пакет

цвят металик

Дотук си на около 57000 лв. :(

Голф 6 с малко по-богато оборудване и със същия мотор - 49000лв.

То се вижда и от друга гледна точка. В Мазда форума има поне 5-6 човека които са си купили нова мазда 6, поне още толкова са си я поръчали и я чакат и още толкова питат дали да си я купят.

В нашия форум, поне аз не помня някой да е питал за покупка на ново ауди, дори и да има се броят на пръстите на едната ръка.

Като численост, нашия форум е доста по посещаван. Тук имаме почти толкова активни потребители, колкото в мазда са общо регистрираните такива (активни, неактивни)

Повечето хора във форумите са от така наречената средна класа. Имат сходни възможности, но различни приоритети.

За повечето от тук регистрираните, ауди е марката и колата мечта, НО за съжаление само втора употреба. Това е!

ново ауди не е по силите на почти всички българи живеещи в тази държава.

аудито е за богати и преуспели хора, така е и в Европа. Ауди е престиж, класа и индивидуалност.

Затова и аз сменям марката. Като се стигне до покупка на нова кола и увиснах като жартиер :bia: Не мога да си позволя дори най малкото ауди и да го оборудвам поне прилично. Аз вече се убедих, надявам се и повечето от вас, че материалите, сглобката, дизайна,ергономията и най важното - ИЗЛЪЧВАНЕТО на салоните на любимата ни марка са трудно постижими дори и от най големите автопроизводители.

Мазда 6 вътре е на нивото по-скоро на А3, отколкото на А4.

кофти факти, но това е положението

Да се надяваме, че някой ден нещата ще се подобрят и ще може да караме нови аудита :)

Сетих се за батко Тони, даксчето. Пожелавам му късмет и успех, дано ни зарадва с едно ново ауди и да повлече крак B)

Все пак ще си остана в нашия форум и ще идвам по срещите ,надявам се няма да ви пречи една паркирана в страни маздичка :hilezh:

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Затова и аз сменям марката. Като се стигне до покупка на нова кола и увиснах като жартиер :D Не мога да си позволя дори най малкото ауди и да го оборудвам поне прилично. Аз вече се убедих, надявам се и повечето от вас, че материалите, сглобката, дизайна,ергономията и най важното - ИЗЛЪЧВАНЕТО на салоните на любимата ни марка са трудно постижими дори и от най големите автопроизводители.

Мазда 6 вътре е на нивото по-скоро на А3, отколкото на А4.

кофти факти, но това е положението

Все пак ще си остана в нашия форум и ще идвам по срещите ,надявам се няма да ви пречи една паркирана в страни маздичка :hilezh:

Много си е хубава маздата. С подобно ниво на оборудване и подобен /може би малко по-добър мотор като 2,0Т/ за А4 ще отидеш на доста по сериозна цифра. Чак плашещо по-сериозна. ;)

А маздата си има и мотор и оборудване и визия и едни близо 30к лева по-малко. Пък и няма да я караш до живот. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

verter Публикувано на Днес, 08:42

"Повечето хора във форумите са от така наречената средна класа. Имат сходни възможности, но различни приоритети.

За повечето от тук регистрираните, ауди е марката и колата мечта, НО за съжаление само втора употреба. Това е!

ново ауди не е по силите на почти всички българи живеещи в тази държава.

аудито е за богати и преуспели хора, така е и в Европа. Ауди е престиж, класа и индивидуалност.

Затова и аз сменям марката. Като се стигне до покупка на нова кола и увиснах като жартиер :D Не мога да си позволя дори най малкото ауди и да го оборудвам поне прилично. Аз вече се убедих, надявам се и повечето от вас, че материалите, сглобката, дизайна,ергономията и най важното - ИЗЛЪЧВАНЕТО на салоните на любимата ни марка са трудно постижими дори и от най големите автопроизводители. "

:D

:hilezh:

Честито, Влади!

Човек трябва да постига мечтите си!

Редактирано от klam
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Video car review of the new 2009 Mazda 6.

Поздравления за избора :hilezh:

Toва е американската версия, тя е по различна отвсякъде

Ето на това филмче е същата която поръчах, само без навигацията вътре. Дори цвета и джантие са същите :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е уникалното на Мазда 6 ?

Ако питаш мен, най уникалното е смесицата от спорт и удобство. Точно това търсех, нещо със спортно излъчване, дизайн, поведение, ама да се чувствам и човек вътре и да мога да кача спокойно и други хора, багаж.

-На габарити е колкото моята А6-ца, има и толкова голям багажник, има и всички екстри на лимузина, междуосието е над 2,72метра!!!

Вътре е доста комфортно. Седалките са твърди но много удобни, приличат на тези на последната А6. Колата има невероятно излъчване наживо, направо ме омагьоса :hilezh: .Коефициента на челно съпротивление е 0,27 и е най доброто в класа си. Казват, че била направо безшумна.

-Външно е много спортна, има обшивка от спойлери, има 18" джанти и по-директно окачване и управление, въпреки които, казват можело да се преминава през легналите полицаи на пълна газ без да се усеща.

Двигателите не са впечатляващо мощни, но японците са използвали най-доброто оръжие, да свалят теглото. Въпреки, че новата 6 е нарастнала отвсякъде сравнене с предишното поколение,двигателя е нарастнал с 200кубика, наблъскана е с екстри непредлагани преди - теглото е редуцирано с 35кг.

Спестени са 5кг от седалките, 7кг от нови материали в каросерията, 4кг от задното окачване, 1,5кг от аудио системата , 5кг от окабеляването и т.н. Колата става доста пъргава при тегло под 1400кг. Разхода също е по нисък.

Изобщо това ми направи впечатление, че всичко в новата мазда 6 е променено и преработено основно, в сравнение с предишното поколение.

Единственото, което ми направи лошо впечтление е спирачния път от 39 метра, който е под средното за класа. Останалото е близо до образцовото.

Всичко друго е въпрос на вкус

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото Subaru Outback след 2004г. е много-много ама много по-маняшка и уникална алтернатива от Мазда 6 и също свето с червено табло и бутони и е 4x4,моторите са супер-2.5 и 3л.боксери-единствено Субару и Порше правят такива.Имаш време да помислиш...Потърси в нета инфо и за Subaru Legacy GT-има и Аутбек 2.5 XT със същи 2.5 турбо мотор.Ако искаш индивидуалност и маняшки автомобил-това е.http://www.legacygt.com/forums/

Първо, цените на Субару започват оттам, където на мазда свършват!

Outback-а ми изглежда стар и не виждам никакъв спорт в него. Legacy-то е доста по добро, но не ми харесва повече от маздата, при това отникъде. Единствено за някой голям мотор бих му завидял и за 4x4, но пък ще харчи много .

Втора употреба дори не можеш да намериш, продават се сигурно 5 коли на нашия пазар. Ново е прекалено скъпо!

Казвам ви го честно, по красива кола от маздата не виждам. Дори аудитата ми изглеждат старомодни и втръснали, единствено А5 ми хваща окото. Търся нова кола от близо 9 месеца, тествах доста и това ми е решението при това категорично и по всички показатели.

Сигурен съм, че няма да съжалявам за нищо. Просто тази кола е правена като за мен.

Красива, спортна, удобна,функционална, с много екстри, пъргав и икономичен двигател и най важното - мога да си я позволя при това нова.

Като добавиме и това, че навсякъде където и да погледна, сочат Мазда за най надеждна и безпроблемна, 3-годишната гаранция и факта, че немците предпочитат мазда от години, а те са най големия европейски пазар и картинката става пълна.

Много е готино, човек да се отърси от предрасъдаците си. До "вчера" не си се преставях в друга кола освен ауди, някак си си мислех, че само ауди ще ме радва и ще се чувствам добре. Но сега като пообиколих пазара и шоурумите, вече съм на друго мнение. Открих доста нови и интересни моменти, за които не съм и подозирал. Дори едно 308 на Пежо ме зарадва и има доста достойнства, най голямото от които достъпната цена. Разбрах защо пазара е пълен с нови и масови "евтини" автомобили. Опел, Пежо, Форд..... това са марки табу в нашия форум. За нас това долни, прости и недомислени автомобили от които едвали има някакъв смисъл. Не е така! Но нека всеки сам си решава.

Като видях, че немога да си избера ауди, ново, втора употреба - тези които ми харесваха бяха в пъти по скъпи от моята кола и надвишаваха финансовите ми възможности брутално, а тези които се продават втора употреба, освен това че са по нови от моята кола, с нищо друго не ме грабват, не предлагат и също са два три пъти по скъпи от автомобила ми.

Тогава нещо в мен се промени. Минаха няколко месеца, свикнах с мисълта, че ще трябва да търся и друга марка.

Накрая просто се отпуснах и реших да търся кола, която като я видя да ме жегне, да ме накара да се усмихна като тиква, като седна да усетя тръпка , да почувствам че е за мен, и да се почувствам добре.

За моя радост открих такъв автомобил - Mazda 6

Тук започнаха вече да ми се смеят, че нямало достойна кола за мен и предполагам, на доста хора им е било любопитно на какво в края на краищата ще се спра. Ето вече е факт.

Мога само да ви го пожелая, да се почувствате като мен в момента. Да откриете автомобила, който ще ви пълни душата с удоволствие.

Още не съм си видял колата на живо във варианта в който я поръчах, само на картинки, филмчета и тестове. Но съм сигурен, че не съм сгрешил, защото я искам!

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сетих за нещо и ми стана смешно. Два пъти досега се опитвам да си купя дизелова кола и така се случва, че не става.

Сега пак същото :bia:

не ми е писано да карам дизели и да стана дизелов смот. Бях си харесал 2.0TD с 140 коня, а те взели та го спряли преди един месец, сега предлагат по мощен за скромните 6000лв отгоре :hilezh:

с автоматика пак се разминах, защото няма ;)

даже и шибидах не мога да си поръчам, че за България не предлагат такава екстра

Но всичко останало е муцка, не съм си и мечтал да е така

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си прав!

ако щеш вярвай, няма и да пиша във форума на мазда, дори няма да се похваля с новата кола.

Я съм си отраснал в нашия двор и тук си ме влече

просто ще ви "грозя" сбирките с маздунята ;)

рядко де, че като знам колко съм редовен :hilezh:

а както се очартава (дано стане) А6-цата ще си остане в клуба :taunt:

демек, все едно съм с нея на срещата, ама слизам от друга кола :bia:

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и за мен избора на Мазда е доста добър ... днес карах мазда 3 .... /собственика беше Митко, че се начерпи аз се жертвах и не близнах/ много приятна количка 150 кончета ... удобна е за моите 190 см и 110 кг ...... очарован съм от тоя фандък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...