Jump to content

Покупка на нова кола купе


покупка на нов автомобил  

455 гласа

  1. 1. ??? ????? ? ????? ????? ??????? 30-50 ???.??

    • Audi ?3
      251
    • Opel Astra GTC/OPC
      95
    • Peugeot 308 Feline
      19
    • VW Golf GT Sport
      51
    • ????
      56


Recommended Posts

Да се включа малко и аз...

значи покарах от гореизброените следните модели:

1.Audi A3 1.9 TDI 105 коня

2.Audi A3 1.4 TSI 125 коня

3.Peugeot 308 1.6 HDI 110коня

4.Opel Astra 1.6 Twinport 105 коня

Като последните две, Пежото и Опела са далеч от това ,което искам от тях.

Пежото ми хареса много повече от Опела, и като салон и като возия и като мотор, но все пак е с турбодизелов мотор.

но по тестовете, гледам Астрата дава страхотни резултати и голяма издръжливост.

Аудито, добро е, но не и с тези мотори и с тези цени.

Като цяло, нищо не ми харесва повече от А6-цата ми, затова не мисля да ся мятам засега на някоя от тези коли.

Определено съм решил да си купувам нова кола, но ще видя каква.

Ауди почти съм сигурен, че няма да си купя, защото няма модел, който да ми харесва и да мога да си позволя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,5k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Малко по темата и аз да се изкажа

В петък отидохме да вземем ОПС то което бяхме поръчали за един приятел

Колата е уникална!Нямам думи

Просто наистина Опел са направили чудесен автомобил, а придружено с това,че струва 2 пъти по-малко от S3 i R32.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OPC е наистина уникална

земеш ли я влади, искам да се повозим

OPC 53 335 лева с 240 коня

SPORT 44 925 лева с 200 коня

Редактирано от SLAF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми някой път може да те повозя :respekt:

Ми някой път може да те повозя :bia:
Само малко справка за цената.Тази за която говоря има екстри за 13 000 + споменатата от Слаф цена.Но това наистина е топ изпълнение няма друга екстра която да се предлага за модела и да не я включихме в поръчката
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не може да гледаме Астра бензон 200+ коня и Ауди 100 магарета - ясно че ако водещия момент в избора е скоростта и фън-а астрата бие. Но пак толкова много пари за Опел - колa която нито има имиджа нито класата на Ауди А3 и определено ще се обезцени много повече от него след време. Аудито е за мен по добрия вариант но да е новара маска и 1.8ТFSI мотор - 160 коня ;) Е това ще е доста по скъпо но както ще се изплатят 50 така ще се изплатят и примерно 60к лв - не е колко отгоре(не съм сигурен обаче дали ще е с много екстри). A и още един + за А3 - казва се quattro :unsure:

Редактирано от Speedy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм

Първо не всяко А3 е с quattro

После за 55 хиляди купуваш базата на базите на 1.8TFSI а Астрата е топ изпълнение с всевъзможни екстри които предлага автомобил от този клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lexus_is_2005_02_s.jpg

2008-lexus-is-f-neiman-marcus-special-build.jpg

0701_z%202008_lexus_IS-F%20interior.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=44_ko9nLQO8

http://www.youtube.com/watch?v=SbqMMhAto24...feature=related

Понеже се споменаха Мазда 6 и Пассат ... та никой не се сети за Лексус ... скоро имаше реклама за 58хил лв с ддс новия Лексус IS дизел 177 коня ... салона на тази кола е уникаааааален.... като при истинските коли дето са от 100 бона нагоре. Екстериора също е мнооо напред!!! Пък и от Ауди да минеш на Лексус не е лошо някак си.... :hilezh: Но задължително черен цвят...

Лексус ИС 220д чипнат става 208 коня, 458нм въртящ момент, 8.2 до 100,226км/ч максимална скорост и 6.0 литра среден разход.... според дигиталтунинг.

Даже ще можеш и да дрифтиш :wub:

0701_z%202008_lexus_IS-F%20interior.jpg

Редактирано от MaXo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би трябва да се обърне внимание и на Ибиза Купра 1.9 ТДИ 160 коня... чипнат става ужасно бърз хечбек дизел... с разход 4 извънградско и градско около 7. :wub: Единствено интериора не му е на мнооо високо ниво ... някак си по-спортно орянтиран е.Гледам, че и отстъпки правят ... та нищо чудно да се вземе Ибиза Купра за под 40 бона ... ще имаш един неприлично бърз дизел... ще шляпаш на доускорение мнооого от бензинките за които се пише в темата.

Seat Ibiza CUPRA

SEAT Ibiza 1.9 TDI CUPRA Цена: 40120 лв.

* Код: BS-60

* Брони в цвета на купето

* Специфична спортна предна броня

* Решетки на предната броня тип медена пита

* Хромиран ринг около решетката с емблема на предната броня

* Двойно оптични предни светлини

* Специфичен спойлер на задната врата в цвета на купето с вградена трета стоп светлина

* Електрически регулируеми огледала

* Дръжки на вратите в цвета на купето

* Тонирани стъкла

* Антена на покрива със защита против кражба

* Отварящи се задни прозорци (при модификациите с 3рати)

* Фарове за мъгла в предната броня

* Волан регулируем по височина и дълбочина

* Спортни Алуминиеви педали

* Шофьорски и пасажерски сенник с вградено огледало

* Поставка за чаша на таблото

* Шофьорска седалка регулируема по височина

* Пасажерска седалка регулируема по височина

* Джобове на гърба на предните седалки

* Регулируеми по височина и наклон подглавници

* Климатроник

* Радио подготовка от 4говорителя + окабелване + антена

* Предни електрическик стъкла

* Централно заключване с конктрол от ключа

* Плафон в багажнка

* Оборотомер с часовник

* Бордови компютър

* Сензор за външна температура

* Електрохидравлично сервоуправление

* Въздушни възглавници са шофьора и пасажера

* Странични въздушни възглавници

* Самонатягащи се триточкови предпазни колани

* ABS - антиблокираща спирачна система

* ABS + TCS (система против приплъзване)

* ABS + TCS + ESP (ел. система за стабилност)

* 17" лети джанти с гуми 205/40

http://www.seat.bg/brands/ibiza/technical/1_9_TDI_118.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7bc4b484.jpg

И сега още една идея за Хечбек ... доооста евтин, но мен лично ми харесва много като дизайн и екстериор и интериор... та става въпрос за новото Браво 1.4 турбо мотор 150 коня ... дооооста нисък разход под 10 градско... да сме точни 9.2! :D Мнооого ниско тегло за съвременен хечбек с подобни размери ...1200кг ... и огроооомен багажник за този клас 400литра.Фиат имат голям опит с 1.4 турбо моторите ... 100% и този е доста добър!!!Цената ... 35000лв с ддс и барабар с кви ли не екстри ... по-точно с всички екстри за модела. Аз на твое място бих отишал да го погледна за какво става въпрос ...

http://fiat.bg/uploads/pricelists/Price%20List%20Bravo.pdf

Шуми му е давал газ ... значи няма как да не върви :wub:

http://www.youtube.com/watch?v=1mlnDgbnBGI...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=NKcwHi43jJs...feature=related

Забележи края на клипчето ... 5 години гаранция БЕЗ ОГРАНИЧЕНИЕ В ПРОБЕГА.

Редактирано от MaXo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишат, че цената в САЩ за 2.0 турбо мотора ще е около 20 и малко хиляди долара ... ниски 20ки :D ... обаче Ояма според мен тва е рекламен трик за да се говори повече за тоя модел ... според мен цената му в България няма да е под 55-60хил лева. ... пък и трябва да го чака човека до 2010г. Пък и като са го смятали тва 20 хил и нещо долара сигурно долара е бил друг ... сега леко е паднал по гръди. :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих една тема във фиат форума в която един колега пише за впечатления от тест драйв на новото Браво ... пак 1.4 турбо, но с по-слабия мотор 120коня... ето какво е писал там:

"Колеги, аз го карах! Very Happy В Хасково, шоурума на Ерато имат 1.4 T-Jet, 120 к.с., Dynamic + екстри. Направо нямам думи да изрзя възхищението си от тази кола! Окачването е супер - твърдо, но добре филтрира дупки и неравности, много стабилна в завои, моторът е приказка - на баира преди Хасково набира на 6-та и не се усетих кога съм със 140! Нищо вътре не показва с каква скорост се кара! Няма слаба предавка, усеща се мощност на всички. Вътре е приказка, конзолата леко обърната към водача, климатроника и радиото се управляват от волана, има гласови команди, материалите са много хубави на пипане и нестандартни, а отвън е ! Воланът е толкова лек, че се зачудих дали не се е откачил. Mr. Green

Сравнявам колата не само с моята собствена (защото няма да е честно), а и с Астра-та ( 1.7 CDTI, 2005 год.) на майка ми. Е, Астра-та е за хвърляне! Наистина много добра кола, надмина очакванията ми! Видимостта назад не е по-лоша от тази на Астра-та, возията е по-добра, за ДВГ-то няма да коментирам, а вътре няма нищо общо-все едно да сравнявам Голф 2 с Фиат Браво 182!

Отношението към клиента е много добро, за разлика от това, което съм чувала за АИ, момчето, което отговаря за колите в Хасково си е търговец. Wink

Аз лично вече въртя вариантите за закупуване..."

Честно казано и аз се паля вече доста яко за такова Браво, но 1.4 турбо 150 коня... може пък и за дизел 1.9 150коня ... но съм привърженик на идеята, че по-добре на 2-3 години кола ... тамън разработена на доста по-ниска цена. :) Ето още едно линкче за четене: http://www.rs-auto.bg/select/article/1041/fiat-bravo/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям с две ръце за Лексус ИС.

Ако има автомобил който може да се изправи с/у БМВ 3, Ауди А4 и Мерцедес Ц то това е колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аспарух от Мотоавангард тества Бравото 1.4 турбо 150 кончета:

http://www.neterra.tv/bg/show.php?id=206&bm=2

И другото интересно, което разбрах е това, че 1.9 турбо дизеловия мотор 150 коня, който се слага на новата Астра е бил на Фиат и е същия, който се слага на Бравото.

Редактирано от MaXo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда,вземат ги от Фиат .Вектрата ми е със същия мотор 150 коня

Само че,като гледам за този който казваш ....1.4 дизел - 150 коня с разход 9.2 ...много ми се вижда.Както и да е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4 турбо бензин 9.3 градско ... не дизел ... нещо не си чел внимателно.Аз за друга бензинова кола, която да харчи толкова малко и да е 150 магарета не се сещам ... а този по-слабия турбо бензин мотор 1.4 120 коня ... на него му дават даже 8.9 градски разход. Иначе Бравото има по-голям багажник от Астрата ... по-добро челно съпротивление... съответно малко по-висока максимална ... по-нисък разход ... мноооого по-добър интериор.... та не се сещам кое би ме накарало да предпочета Астрата. :gmorning: А иначе тоя мотор 1.9 дизел се слагал и на Алфите ... и на Сааб 9-3 и 9-5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този двигател 1.9 ЖТД е първо се монтира на Алфа, малко по-късно на Фиат и Ланча и доста след това на Опели, СААБ-и, Кадилак и т.н.

Монтира се серийно от есента на 1997 в Алфа 156. Комън рейл 1-во поколение 105 кс.

В момента е 3-то поколение и е 150 кс.

Очаква се скоро 4-то с мощности от порядъка на 180-190 кс. (Първо при Алфа разбира се, това си е техния двигател)

Редактирано от Gecata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех нашия човек изглежда отеба тая тема ... а така се надявах да направи един тест драйв на това Браво, че не ми се ходи да се правя на купувач. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...