Jump to content

Реглаж седалки


Recommended Posts

  • 2 years later...

Имам и аз едно досадно скърцане в седалката, което не е от механизма за колана. Луфт в релсите нямам и това малко ме успокоява. Мисля си да пробвам с някаква грес или масло да третирам механизмите и там където има движение. Малко се съмнявам обаче да има траен ефект. Все си мисля, че проблема е в пружините на самата седалка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега duno искам да те попитам в комплекта влизали това жълтото тампонче което се намира на фиксатора на седалката по което се плъзга самата тя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко смазах с масло детайлите по релсите и за момента туширах скърцането. Обаче и при мен го има този луфт, няма за момента да се знаимавам с разглобяване и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко смазах с масло детайлите по релсите и за момента туширах скърцането. Обаче и при мен го има този луфт, няма за момента да се знаимавам с разглобяване и т.н.

Е то е голямо разглобяване-едно болтче е hilezh.gif

http://www.ebay.co.uk/itm/AUDI-UR-QUATTRO-COUPE-80-100-200-SET-SEAT-CLIPS-/250859854872?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3a68699c18#ht_1999wt_944

http://www.ebay.co.uk/itm/AUDI-80-100-GUIDE-PIECE-CLIP-FRONT-SEAT-RAIL-/180688479266?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2a11df6422#ht_500wt_965

Колко 40 лева искали тук hilezh.gif Тия ги бие кораво съчмата тук при нас и си слагат 200% надценка mad.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 6 months later...

Да повдигна малко темата....

Тези пластмаси на релсите еднакви ли са ? В смисъл на лявата и дясната седалка. Ако са еднакви да си търся от дясна седалка в някоя морга. Хем ще са запазени, хем по-евтини и няма да се налага да чакам с поръчка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами четох, че били 30 лв....и се чака няколко дни. Не съм питал в магазин де. То ако двете пластмаси са примерно 10 кинта, става. Да не говорим, че в тях надали има повече от 50 стотинки майсторлък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За много години на всички. Да попитам и аз, моята седалка не се движи напред-назад когато си седнал отгоре и, след като станеш няма проблем. Къде може да е проблема(не е в мен, само 83кг съм)? Какво може да е счупено?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте на всички.Имам и аз този проблем със голям луфт на седалките може да ида на някой морга да намеря ,ако има такива уплътнения гумени, обаче щом всички ги имаме тези проблеми начи след някое време пак ще заминат тези гумени или пластмасови джаджи. Та въпроса ми е дали няма да може  да се заварки по една лека плънка така да го нарека или нещо подобно за да няма този луфт и да е стабилно за повече време  или нещо подобно да се измайстори ако някой е направил този проблем без тез гумени или пластмасови неща нека да сподели?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми отказаха в магазина да правят запитване или поръчка за тези пластмаси. Наумил съм пролетта , като се стопли да взема от дясна седалка такива джаджи, уж не толкова уморени и да се пробвам да ги сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука в Карнобат. Виж какви пари им търсят, ако не ти представлява проблем и ще преценя. Пиши ЛС, ако прецениш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

По моргите могат да се намерят но иска много търсене понеже на повечето са счупени Но да знаете има разлика в мластмасите и стоперите им от лявата и дястната страна на седалката едната пластмаас е бяла от към вратата а тази от към ръчната е черна стоперите също ра различни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги гледам трудности имате с тези чарколяци в България, дето Аудита бол, а тук в САЩ да не ви разправям, колко трудно се намират.

Та ето малко разяснения. И аз го имах тоя проблем. При мен едното на шофьорската седалка липсваше и като взех да се ровичкам, свалих и от дясната седалка. Там пък що да видя - едното бяло, другото черно :hilezh: (както се спомена)

Номера на бялото:    893 881 203 А 2  (На снимката дори не може да се види, че има номер, но го има)

Номера на черното:  893 881 203 А 1

Както виждате имам няколко такива - за резерва са, крадени са от един друг кабриолет (вижте темата Кабриолети) хаха и също така и съумях да открадна и тази гумената майничка където по-нгоре питахте . Само една обаче. Номера и е  893 881 195 Пише KEB отдолу

 

Оказа се, че ги има по дилърите на Ауди и са по $15 парчето.

 

Купих си едни от ибей (3-та снимка), които са за Голф, но пишеше в описанието, че стават и за Ауди 90, съответно и за кабриото. Е както виждате на последната снимка по размър са същите , само дето отпред и отзад имат по една майничка, чдвно на голфа релсите са други..

Естествено си откраднах и пластмасовите лайстни, барабар с пластмасовото болтче

:blush:

Още: На първата снимка горе в ляво са гумичката за предната част и металната пластинка, която играе ролята на болт за да не мърда релсата.

034031547-big.jpg

 

034031548-big.jpg

 

034031549-big.jpg

Редактирано от Georgiiii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица сменях на едната седалка тези водачи, поръчах си ги от Фолксваген за 14 лева и някакви стотинки двете. Номерът на черното е 893 881 203, а бялото - 893 881 203 А

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

В ауто 1 има заменители, Топран около левче бройката, имат и оригинални, но цената беше нещо от сорта на 7-8 лв/бр. Имат и джиджавката отпред която се монтира при фиксатора на седалката. Аз си поръчах, чакам доставка. Като ги получа и монтирам ще се отпиша  :multi:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...