Jump to content

Ремонт бутони ел стъкла на А6 С4


nobody_lbg

Recommended Posts

Здравейте Колеги,

един въпрос относно бутоните за ел. стъклата.

Имам следният проблем: единият бутон, за задно ляво стъкло, който се намира в панела с четрите бутона в подлакътника на вратата не винаги сработва (иначе свети без проблем), примерно отваряш стъклото донякъде и то спира, после не иска да се затвори или доотвори. През бутона който се намира на задната врата няма никакъв проблем да се отвори и затвори стъклото.

така че си мисля че може би вътре в бутона нещо не дава контакт както трябва (има може би нагар) и би могло да се оправи.

Това е и въпроса, някой сблъсквал ли се е с този проблем и как го е решил?

мерси предварително за инфото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега,

аз имам подобен проблем,задно дясно си работи добре когато се командва от вратата,но от централната конзола мога само да го смъкна.

Когато си регулирах предната врата се мъчих да го разглобя,но не успях,позачистих всички клеми напръсках с контактен спреи и резултат пак нямаше,може и някаде да има закъсан проводник и от там дае проблема :flipoff:

Късмет с ремонта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега,

аз имам подобен проблем,задно дясно си работи добре когато се командва от вратата,но от централната конзола мога само да го смъкна.

Когато си регулирах предната врата се мъчих да го разглобя,но не успях,позачистих всички клеми напръсках с контактен спреи и резултат пак нямаше,може и някаде да има закъсан проводник и от там дае проблема :flipoff:

Късмет с ремонта

Хм, имаш ли комфорт модул ?

Аз забелязах следния 'бъг' в мойте ел.съкла- ако затворя с комфорт модула или от вратата предно дясно (не съм си играл със задните :hilezh: ), след това трябва от конзолата на шофьорската врата да го сваля малко, за да мога да го командвам от дясната врата, иначе мога само да го вдигам от дясната врата. Тъпото е, че го видях и на друго Ауди абсолютно същото поведение :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам комфорт,а и от зимата (големите сутове -20 когато стана)нямам и аларма немога да си го обясня :zustimm: Откачах няколко пъти клемата на акум. с надеждата алармата да се възтанови,ама не.Не,че ми пука за нея има много по-важни неща които трябва да правя по колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно може и да имаш комфорт реле - просто е повреден термо-предпазителя надявам се. Аз също като я купих мислех, че нямам, но един ден като проверявах бушоните забелязах, че отпред между челното стъкло и коша под кората в кутията с релетата има един ред с кафяви гнезда като за бушони. Оригинално предпазителите бяха метални отвън, а някои дори липсваха. След като ги смених с обикновени (по 20А) комфорт релето се появи :hilezh: . Просто погледни и при теб може да ги няма или да са повредени. Оригиналните са с би-метална пластина и при загряване изключват. Малко след това се възстановяват. Тъй като не намерих оригинални поставих обикновени и вече година и половина работи без забележка. Още един предпазител за комфорт релето има и зад лявата кора долу при педалите от страната на шофьора. Той е "главен" съдейки по тока за който е разчетен да минава през него. Виж го и него може да е изгорял или да се е окислил. При мен беше второто :)

Колега Ivo Dinkov, при мен го няма този "бъг" който описваш :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В една тема четох, че са им сменяли светодиодите и даже имаше снимков материал как се разглобяват. Потърси из форума, че не мога да се сетя къде точно го гледах :puke:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дабе знам за тея светодиоди но мисълта ми е дали може да се ремонтират самите бутони ако имат нагар или нещо подобно, предполагам че действат механично

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи колко са нагорели. Ако е малко или просто не опират добре може да се зачистят контактните повърхности и да се изкривят малко пластинките да натискат по-добре - тази процедура е приложима за всеки ключ. Ако обаче са нагорели много и са изтънели пластинките (токът който минава през тях е доста голям, особено в крайните положения на стъклата), тогава най-вероятно е да се наложи да се сменят. Просто без да се отвори и да се погледне състоянието им не може да се каже :flehan: . В оная тема за която ти писах, където се сменят светодиодите имаше снимки на самия ключ отвътре и също така последователност за разглобяване. Тя ще ти свърши работа ако решиш да ги отваряш :puke:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе светнаха ме че може да се получи такъв проблем ако се е прекъснал кабел между вратата и купето, това било нормално за аудитата след 10-15 години да изгорят кабелите и да пекъснат.

ще видя първо там преди да свалям бутоните и ще кажа какъв е резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 years later...

Здравейте колеги,

Да поизтупам темата малко. И аз имам подобен проблем - а именно: бутончето на пасажерската врата не иска да вдига стъклото, в посока смъкване работи без проблем, не се чуват странни шумове от моторчето. Интересното е, че не мога да командвам стъклото и от конзолата на шофьорската врата - от там нито мога да вдигна стъклото, нито да го смъкна. Иначе с прозореца на шофьорската врата няма проблем. Подсветката на шофьорската врата работи, а тази на пасажерската - не. Нямам представа дали имам комфорт модул, понеже още не съм отварял да проверя, колата е произведена 10.1994. Та въпроса ми е от къде може да е проблема и от къде ще ме посъветвате да започна с проверката?

Редактирано от Ves Co
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Проверих ги, изглеждаха доста добре и поне аз не видях да има прекъснати или оголени кабели. Проверих и комфорт модула за сухи спойки и нямаше. Замерихме и копчето със мултицет - и там всичко изглеждаше наред, или поне показанията бяха същите като на работещото копче на шофьорската врата. С помощта на 2 моста успяхме да вдигнем прозореца като дадохме на късо от буксата на пасажерската врата. Пълна мистерия - всичко изглежда наред, а не иска да работи в посока вдигане на прозореца. По пътя на логиката остава проблема все пак да е в комфорт модула, понеже  и на шофьорската врата комфорт функцията работи само в посока смъкване на прозореца. Но все си мисля че ако беше там проблема нямаше да можем да вдигнем стъклото с укъсяване от буксата. Мисля да взема от някой един работещ модул за проба и да видя какво ще стане.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Пробвах, закачих работещия бутон от шофьорската врата и не стана.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при пробата какво беше закачил на шофьорската врата? Там също трябва да има работещ бутон. Бутоните в отпуснато положение затварят веригата за другия бутон от двойката. Не знам как да ти го обясня, но един от двата бутона ако не работи коректно, няма и другия да работи.

Имах същия проблем преди време. Извадих от шофьорската врата двата бутона за задните стъкла, които си работеха без забележка. Единият го монтирах на пасажерската врата, а другият на мястото на бутона на шофьорската врата отговарящ за пасажерската. Така разбрах, че проблемът е в единия от бутоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам те какво искаш да ми кажеш, мислех че са на различни вериги. Ще пробвам. Благодаря за инфото.

Редактирано от Ves Co
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...