Jump to content

Recommended Posts

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Позицията е ясна лидери по продажби и технологично ниво за Ланди груп. :steinigung:

Aз пък мисля, че BRC е лидер по продажби, най-малкото защото притежава и други марки като Заволи например, но това не прави уредбите им върха на сладоледа, особено на нашия пазар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно е да мислиш,друго да знаеш и трето да можеш.Фактите говорят съвсем друго.В Ланди груп влизат Ланди,Ландиренцо,Ловато,Еурогаз,Мед,АЕБ и други.Брц са малко след тях а си има и класация макар и малко стара. http://plimont.com/MediobankaLandiRenzo.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mдааа, фактите за пазарния дял са хубаво нещо, но в крайна сметка не говорят нищо, защото в крайна сметка по никакъв начин не са показателни по темата и не са доказателство за технологично предимство . По продажби Фобос е лидер на нашия пазар и превъзхожда Ланди, т.е. довода ти за превъзходството у нас не важи... По показателите цена -качество, Фобос е един от лидерите на нашия пазар, както и откъм сервизна подръжка. Тоест и тук имаме още един водещ аспект...

От тук насетне трябва да докажеш с какво точно Ланди превъзхожда Фобос, за да оправдае цената им , да преценим дали според цена- качество заема същото ниво или просто за високата цена , не получаваш толкова колкото Фобос или повече и след това да се определи позицията им на нашия пазар . В крайна сметка да разберем , недооценени ли са уредбите или просто надценени и заради това инфото е толкова оскъдно за тях... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не отрича водещото място на Ланди в света на газовите инжекциони и не е случайно, че най-бързия автомобил в момента на пропан бутан е БМВ именно с уредба на Ланди Ренцо!!! НО на българския пазар ние българите сме свикнали да гледаме и фактор цена и ето тук идва проблема според мен! Ланди имат страхотни уредби във високия ценови клас, но в средния до ниския мисля, че не се представят добре, с оглед това, че заради постигане на фактора цена са поорязани ;) Няма как да изкарат нещо на същите цени като ФОБОС (който защото се прави в БГ е в ниския цеови клас), което да е по-добро!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По показателите цена -качество, Фобос е един от лидерите на нашия пазар

То и кренвиршите от три и пеесет килото са лидери на българския пазар, но значи ли това, че са по добри от луканката?

Отново да попитам фирма Фобос, произвежда ли газови инжеккциони, или само асемблира от други фирми?

Няма как да изкарат нещо на същите цени като ФОБОС (който защото се прави в БГ е в ниския ценови клас),

Какво се прави у нас, компютъра, рейката, бутилката, инжекторите, изпарителя, маркучите?

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от Фобос мисля компютъра се прави у нас...

Добре а дюзи, рейка, изпарител, бутилка, филтри, скоби, маркучи кой и на какъв принцип ги подбира?

Ако фирма Фобос сложи изпарител на ланди, означава ли това, че качеството на целия кит ще е идентично с това на ланди?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mдааа, фактите за пазарния дял са хубаво нещо, но в крайна сметка не говорят нищо, защото в крайна сметка по никакъв начин не са показателни по темата и не са доказателство за технологично предимство . По продажби Фобос е лидер на нашия пазар и превъзхожда Ланди, т.е. довода ти за превъзходството у нас не важи... По показателите цена -качество, Фобос е един от лидерите на нашия пазар, както и откъм сервизна подръжка. Тоест и тук имаме още един водещ аспект...

:hilezh::hilezh::stupid:

Е това ми харесва, нашия пазар и световния са различни неща, колкото до "евтиното" Ланди....за съжаление е доста орязано, с бюджетна рейка "Ловато", софтуер без опции за настройки с възможности само за потвърждение и "напред, напред", специално ходих до Пловдив да вида лично системата още преди да е дошла официално, няма нищо общо с възможностите на Фобос 1, просто една бюджетна система, това е истината, нищо лично. :box:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:):hilezh::P

Е това ми харесва, нашия пазар и световния са различни неща, колкото до "евтиното" Ланди....за съжаление е доста орязано, с бюджетна рейка "Ловато", софтуер без опции за настройки с възможности само за потвърждение и "напред, напред", специално ходих до Пловдив да вида лично системата още преди да е дошла официално, няма нищо общо с възможностите на Фобос 1, просто една бюджетна система, това е истината, нищо лично. ;)

Многооооо си далече от истината колегааа ама многооооооо!!!!!!!!Някой хора не правят разлика между прототип и система готова за пазара!!! :hilezh: Давай на Фобос опциите и аз на Ланди.Поне 3;0 за Ланди.Специално ги сравнявах!!! :stupid::box::DСервизната подръжка ХА ти сериозно ли говориш???Вие срещу нас да бягате не можете да ни стигнете.Забрави ли Ивайло какво каза на събирането или да ти припомня??? :D Не забравяй че Ланди продава и обикновенни уредби!!!Къде утиде пазарното ти превъзходство???Да сравняваме тогава Ланди и Фобос едно а не мешавиците с турски изпарители,клапани и сонди!!!Много на нула пич,многооооооо.Имаме черно на бяло проучване приятелю за което сме си платили!!!Там нещата изглеждат по друг начин а не от дупката в Г баня.Хайде със здраве че лаиците които не виждат по далече от носа си започват да ме дразнят.

Редактирано от landir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех момко,момко седнал си с мечка ушаф да едеш и Павликени с Париж да сравняваш! :) Нали ти звънках преди да реша да слагам 1150 за Фобос ми обяви.Ми аз мойто момче си сложих Ланди за 1100 и вече 15000 припкам без никакви забележки.Пък кат чета с тия фобуси какви ревове по целия нет как да ти се доверя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, обидния тон не ми е приятен, не виждам смисъл да коментирам в такава обстановка, постоянното повтаряне че Ланди е номер и няма други на пазара ми звучи като маниакална депресия, така съвсем ще съсипете имиджа на хубавата марка, негативните камппании никога не са имали успех в БГ, напротив водят до отлив на клиенти.

Освен това с колегата от Ланди се познаваме и предпочитам да си запазиме добрите отношения, все пак аз не съм шеф на Фобос а само един малък дилър, затова ще предам на ръководството за желаната от Вас презентация, нека те си преценят дали да се включат в спора. :)

Редактирано от eurogas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам въпрос към Ландир: Колега вярно ли е, че ГИ на Ланди, който са в ценовия клас на ФОБОС нямат датчик за следене на температурата и минават на газ единствено след задаване на време на закъснение, след което превключват? Ако не е така, защо има такива уредби поставени на автомобили в близките шест месеца (не зная каде са монтирани, но е факт, че са Ланди)? Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпанара си е тъпанар, той спор с аргументи не води само обидите и виковете могат да са му аргумент! За малко да си помисля, че ще започне да води нормален диалог ама явно дебилните навици от дир.бг са дълбоко вкоренени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам въпрос към Ландир: Колега вярно ли е, че ГИ на Ланди, който са в ценовия клас на ФОБОС нямат датчик за следене на температурата и минават на газ единствено след задаване на време на закъснение, след което превключват? Ако не е така, защо има такива уредби поставени на автомобили в близките шест месеца (не зная каде са монтирани, но е факт, че са Ланди)? Благодаря предварително :)

Нека и аз се включа,казаното от колегата за Температурният датчик е вярно НО:Аз съм със ГИ Ланди Ренцо от точно 2 години,моята е със въпросният датчик но от няколко месеца просто моделите които се доставят вече са без този датчик което при някой автомобили прави сериозни ядове.Информацията е от моят газаджия и неговото мнение е че тези новите не са толкова сполучливи колкото тази на моята кола.Тези новите по-негови думи били така за да се опростяват на максимум и да пада цената на ГИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тона ми е такъв защото говориш неща които незнаеш без аргументи.Трябваше да посетиш поне за спорта обучението и сега нямаше да говориш такива неща.Избора си е твой.На Господин Тъпанар няма какво да отговоря,защото не си заслужава.Ланди има 7 вида ГИ и не зная какъв е твоя за да ти отговоря.Относно температурния датчик,всеки газаджия решава каква кофигурация да закупи.Системите могат да работят с температурен датчик на водата,газта и температурния датчик на автомобила.Всеки един от тези начини е изпитан и ние не знаем за такива проблеми.В сайта са дадени оторизираните сервизи които знаят какво правят.Сега тече обучение за новостите в производството на ГИ.Може да сте попаднали на някой многознайко и от там да ви идва проблема.Скоро очаквайте приятна изнеда с нова система без аналог в подръжката.Лека вечер. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясен си ми какъв си. Вече нямам никакви съмнения, много съм ги виждал такива търгаши дето единствената им реклама е да кажат лошо за другите. С такива гледам да си нямам работа и спирам да се занимавам и с теб. Лошото е, че Ланди са наистина хубави системи ама са намерили такъв като тебе за вносител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето нещо по темата, тайландския дистрибутор на Фобос е направил клип.

<_<
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Имам Витара с ГИ Фобос!Вече 35000км колата работи перфектно и забележки нямам!Скоро не съм си сменял филтърчето на газта и въпреки това за момента всичко е ОК с колата,а разхода е повече от прекрасен!Скоро замислям покупка на кола с голям бензинов двигател(V8) и мисля също да го газифицирам,като още не съм мислил по въпроса със какъв ГИ ще бъде колата!Ще се радвам да споделите къде в София има представителен сервиз на Фобос,за да закарам джипката да я погледнат?!....Предварително Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Преди около месец си сложих Фобос на Ауди А4 1.8 Турбо 1996 в Еврогаз Горна Баня. Не съм специалист, но колата върви отлчно засега без никаква разлика между газ и бензин. Засега съм много доволен. Все пак поддържам мнението,че има огромно значение кой я монтира. Благодаря на момчетата в сервиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето нещо по темата, тайландския дистрибутор на Фобос е направил клип.

:zustimm:

ХАХА това ме разби като реклама. Сега аз съм с Фобос от 3г., монтажа беше горе-долу, така или иначе момчетата се учеха на моята кола и отдавна вече не работят в Долни Богоров. Преди 5-6 месеца ходих при един специалист на околовръсното "пан сервиз" и при настройката имаше 2 забележи- 6мм е малко за моята мощност трябва 8мм тръба и изпарителя да е по-мощен. Дали ме вози за пари или е вярно не знам, аз я карам и сега на газ в диапазона 2000-3000 оборота и минимален разход, за другото си има бензин.

Редактирано от raiders
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Един въпрос относно ФОБОС: в какви граници може да се променя разхода на газ чрез настройки на газовото. Ясно, че има три режима и ала-бала. Ясно, че се управлява цялата работа от ламбда сондата и предварително зададена карта, но все пак - колко може да се лавира с количеството гориво(пропан-бутан), без да се освятка колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 5% нагоре или надолу, клиентите които ползват Фобос твърдят че имало осезаем ефект, лично на мен никога не ме е вълнувал този въпрос, и затова не съм правил опити дали ще реализирам икономия. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...