Jump to content

Катастрофите в нашата родина.


Recommended Posts

  • Отговори 840
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Кола с чужденци се обърна в реката на Кресненското дефиле

Румънски граждани, пътували с автомобил, са претърпели тежък инцидент към 13 часа днес, съобщи Дарик радио.

Четиримата граждани са паднали в реката в района на Кресненското дефиле.

Не е известно дали пострадалите са живи.

От полицията в Благоевград съобщиха, че по първоначални данни шофьорът е загубил контрол над джипа, който се преобърнал и излетял в реката.

В момента към мястото на инцидента се събират оперативно-следствени екипи и лекари от Спешния център в Сандански.

Има няма, там все някой скача в реката въпреки че разшириха пътя. ;)

На места реката е дълбока до 10 метра. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко станах свидетел на мини-верижна катастрофа.

София, кръстовището на "Хр. Ботев" и "Т. Александров". Първата кола намали рязко, втората не успя да спре и се нацепи в нея, след което трета хакна втората отзад.

Не видях марката на първата, някакво комби беше, не особено нов модел. Тя си замина по живо, по здраво, цяла и невредима. Втората - "Мазда" (също не нов модел) се оказа кофти смачкана и отпред, и отзад. А последният беше "Голф" или "Поло", той се "размина" с под средно смачкана предница.

1-ви извод - спазвай дистанция.

2-ри извод - понякога е кофти да си в средата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е мен така ме опънаха на Цариградско преди година и нещо, на тоя пред мен - нищо, аз - радиатора леко помлян на теглича му, отзад подобаващо оноден :hilezh:

Ама тея отзад бяха най-зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Станишев стана очевидец на катастрофа

24.06.2009 / 19:47

Леко пострадала е служителка на пресслужбата на кабинета и двама мъже, пътували в другия автомобил

Гледай видео материал затвори

Станишев стана очевидец на катастрофа

Премиерът Сергей Станишев стана очевидец на катастрофа на входа на Благоевград. В колата на Министерския съвет са пътували част от официалните лица, придружавали Станишев на обиколката му в Югозападна България.

Леко пострадала е служителка на пресслужбата на кабинета, както и двама мъже, пътували в другия автомобил. Всички са без опасност за живота.

Инцидентът е станал при опит за изпреварване от лек автомобил, движещ се от Благоевград в посока Кулата. Блъснатият дипломатически автомобил, се е движил последен в колоната от коли, с която е пътувал премиерът.

От полицията уточниха, че на практика се е получила верижна катастрофа, тъй като автомобилът се е блъснал и в трета кола.

Мъж загина при катастрофа край Айтос

25.06.2009 / 17:18

При катастрофата е пострадала и 37-годишна жена от Белослав

59-годишен мъж загина при катастрофа край Айтос, съобщиха от полицията. Сблъскали са се две леки коли. Самоличността на водача на едната все още не е установена. Тя е "Рено" с варненска регистрация. В нея са се возели четирима души, включително и загиналият мъж.

При катастрофата е пострадала и 37-годишна жена от Белослав. Тя е с фрактура на три ребра, но няма опасност за живота й. Инцидентът е станал заради отнемане на предимство и предприемане на неразрешен ляв завой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сутринта около 10 часа на бул. България в посока към Била, Мерцедес Ес класа (последния модел), е блъснал жена. Моят приятел е минал от там, имало е 2 патрулки, петно кръв и женска обувка :D Случката е станала в близост до подлез, като моето предположение е, че най-вероятно е при опит за пресичане на булеварда :D Някой да е минавал и да е видял нещо повече :D Никъде не видях информация по случая :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сутринта около 10 часа на бул. България в посока към Била, Мерцедес Ес класа (последния модел), е блъснал жена. Моят приятел е минал от там, имало е 2 патрулки, петно кръв и женска обувка :D Случката е станала в близост до подлез, като моето предположение е, че най-вероятно е при опит за пресичане на булеварда :D Някой да е минавал и да е видял нещо повече :D Никъде не видях информация по случая :D

Няма и да видиш.Мерцедеса е с автокаско при нас.Проишествието е станалло в 9:40,сигнала при нас дойде в 10:00 в 10:10 бяхме там ( офиса ни е много близо) Линейката беше взела жената,закарала в Пирогов...... (незнайно защо чак там) полицайте бяха написали протокола,акта и бяха си заминали.Този случай,няма да се разбере никъде.... нито телевизия,нито по интернет.Няма да споменавам името на шофьора..... факт е,че е големец

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно за това се застраховам при вас :D

Не е реклама :hilezh:

Редактирано от Fory
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маршрутка и автобус се сблъскаха на спирка

27 юни 2009 / Nеws.dir.bg

</B>

Автобус номер 214 на градския транспорт в София и маршрутно такси номер 1 катастрофираха днес на булевард „Цариградско шосе" пред БТА.

Две жени са леко пострадали при катастрофа съобщиха пред „Фокус" от Столичната компания за градски транспорт. Те са били в автобуса.

Според шофьора на маршрутката рейсът се е движил с около 100 км/ч по посока Орлов мост и го е ударил, докато той се опитвал да се включи в движението от спирката пред Полиграфическия комбинат, предаде агенция Булфото.

От удара предната част на маршрутка е премазана, като части от нея са се разпилели по пътното платно. От пресцентъра на МВР все още нямат информация за пътния инцидент. На мястото на инцидента има екип на КАТ, които тепърва ще установят причините за катастрофата.

http://dnes.dir.bg/2009/06/27/news4680187.html#sepultura

Според мен въпросът е кой е по-виновен, защото всички знаем как се движат маршрутките и как се включват в движението, за тях правила просто не важат. От друга страна обаче все по-често ставам свидетел на безразсъдство от страна на шофьорите на автобуси на градския транспорт. Правят невероятни престроявания и се движат с доста висока скорост понякога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма и да видиш.Мерцедеса е с автокаско при нас.Проишествието е станалло в 9:40,сигнала при нас дойде в 10:00 в 10:10 бяхме там ( офиса ни е много близо) Линейката беше взела жената,закарала в Пирогов...... (незнайно защо чак там) полицайте бяха написали протокола,акта и бяха си заминали.Този случай,няма да се разбере никъде.... нито телевизия,нито по интернет.Няма да споменавам името на шофьора..... факт е,че е големец

<h4 class="newsTitle">Пешеходец блъснат на бул. България Човекът пресича над подлеза директно през платното </h4> kola.jpgСнимка: Сергей Петков петък, 26 юни 2009 София

Пешеходец бе блъснат от лек автомобил Мерцедес S-класа около 9,30 ч. тази сутрин на бул. България в столицата. Тежкият инцидент стана в най-лявата лента на пътното платно в посока от центъра към кв. Бояна точно до пешеходния подлез на трамвайната спирка "Мотописта" - след кръстовището с бул. Гоце Делчев, видя Агенция Стандарт нюз.

Човекът явно е преминал предпазните загражданеия и е направил опит да пресече над подлеза - директно през пътното платно на булеварда.

Най-вероятно пешеходецът е тежко пострадал. На мястото веднага дойде патрулна полицейска кола, а по-късно и още една. Линейка пристигна около 5-10 минути след удара и натовари пострадалия, който до този момент лежеше неподвижно на платното.

Най-вероятно блъснатият пешеходец е жена, на мястото на инцидента са забел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пият, карат, а и рушат

28.06.2009 13:01

Пил шофьор блъснал с ТИР три къщи в монтанското село Студено буче,а на магистрала "Тракия" друг не се блъснал, но бил с 3.10 промила концентрация на алкохол в кръвта

Камион ТИР с ремарке, пътуващ по главния път Е-79, се блъснал в три къщи в монтанското село Студено буче към 23 ч снощи, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Монтана.

На къщите са нанесени значителни щети - те са частично разрушени. При инцидента няма тежко пострадали, един мъж само е откаран в Центъра за спешна медицинска помощ в Монтана, където установили, че има охлузни рани.

Със заповед на районния прокурор в Монтана е задържан водачът на ТИР-а - Радослав М. от Бургас. Той ще остане в ареста 72 часа, след което ще му бъде поискана от съда постоянна мярка "задържане под стража".

От полицията в Монтана съобщиха още, че Радослав М. е криминално проявен и е задържан 14 пъти: пет пъти - за хулиганство, пет пъти - за кражби, и четири пъти - за шофиране след употреба на алкохол.

Сега е бил нает от фирма в Несебър, за да превози с тежкотоварния камион акумулатори от завода в Монтана до Германия. Снощи потеглил от Монтана към ГКПП Видин към 22.30 ч. и десетина минути по-късно катастрофирал в Студено буче. Тръгал е след употреба на голямо количество алкохол - измерени са 2,30 промила в кръвта му.

Над три часа екипи на „Гражданска защита" са разчиствали главния път.

На автомагистрала "Тракия" пък полицаи са заловили вчера 47-годишниен мъж с инициали Л.Г. от с. Горно Сахране, община Павел баня да управлява лек автомобил "Форд Фиеста" след употреба на алкохол с концентрация – 3.10 промила, съобщиха от полицията в Стара Загора.

Задържан е за 24 часа и срещу него е образувано бързо производство за престъпление по чл.343, ал.1 от НК.

http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2258654

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомобил се вряза в автобусна спирка във Варна

30.06.2009 / 19:17

78-годишна жена оцеля като по чудо след инцидента

Гледай видео материал затвори

Автомобил се вряза в автобусна спирка във Варна

Във Варна жена оцеля като по чудо, след като автомобил се вряза в автобусна спирка. Вероятната причина за инцидента е несъобразена скорост.

78-годишната Надежда Йорданова седнала на спирката да чака автобус около 13 часа.

"В един момент една колата, като се засили с все сили и аз гледам, че връхлита на мене и се чудя какво да правя. Тя се блъсна на ъгъла, пейката се огъна и ме отхвърли на 1-2 метра. Ако бях по-оттатък, нямаше да могат да ме отлепят от колата. По една случайност към жива. И аз отивах на зъболекар да си правя зъби", разказва Надежда.

За късмет на спирката нямало други хора. В катастрофата участвали два автомобила.

"Карам си в лентата, той идва отдолу засилен, изтърва контрола на колата, блъска се в бордюра, след това в мене и както виждате - в спирката", допълва друг участник в произшествието.

Шофьорът на колата, врязана в спирката, дори не попитал жената как е, а по-късно бе зает да прави снимки на местопроизшествието.

"Кажете ми утре сутринта как да отида на нагревки и на зъболекаря. Как да отида, кажете ми? Вие ми обяснете, като мене ме е страх вече", споделя още Надежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kola.jpgСнимка: Сергей Петков петък, 26 юни 2009 София

Пешеходец блъснат на бул. България Човекът пресича над подлеза директно през платното

...

Ами ще има блъснати да. В участака НДК - Околовръстното. Разни безсмъртни люде пресичат на спирката преди Иван Гешов, на самия Гешов, както и на спирка Ручей (ШЕЛ). Специално около ШЕЛ-а е много кофти положението. Завоя е ляв и до последно не виждаш платното. Ако някой пешеходец срещне проблем с прескачаното на заграждението, ще го видиш в наистина последния момент за него. Предполагам това е практика не само там, но на това съм бил свидетел лично не веднъж. Всеки път като видя такъв безсмъртен натискам клаксона и не го пускам докато не го мина. Хората ме гледат много странно, някои даже се чудят дали да не запсуват. Претичват разни учениците и хората до към 20-25 години. Забелязал че те поне се опитват да ПРЕТИЧАТ разстоянието. Последния път там пресичаха баба и дядо, които грам не си даваха зор да минат бързо (на оглед години им сигурно и не могат) .Бяха окупирали не едно а две платна (средно и ляво). Аз идвах от Гешов (Медицинска академия) и правех десен за бул. България. Тъкмо бях започнал да изпреварвам таксито пред мен, когато видях тия ненормалници на платното и успях пак да се върна зад него. Ако някой не е минавал през точно този подлез ще кажа следното. Има си парапети, добре освен е, има си охранител и камери вътре. А часа беше около 5 следобед примерно, изобщо не може да става дума за "страх от тъмния подлез".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гастарбайтерите тръгват

Седем души, между които и дете, загинаха при катастрофа с микробус и автобус на международния път Е 80 между Любимец и Свиленград.

Жертвите са гастарбайтери и са пътували към Турция, съобщи говорителят на областната дирекция на МВР в Хасково Нина Николова, цитирана от БТА.

Загиналите са пътували в микробус с немска регистрация. Те са били работници в Германия и са пътували към Турция.

При неправилно изпреварване, микробусът се е ударил челно в автобуса със сръбска регистрация. Инцидентът е станал около 5.50 часа сутринта.

Вследствие на катастрофата път Е80 е затворен.

Движението в района на тежкото произшествие се отклонява по околни маршрути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера направих един курс Хасково - София(и обратно) и се учудих, че преди година - две гореспоменатите караха в колони с 10км/ч по-малко от допустимата максимална скорост, а вчера ме изпреварваха като спрял ...

Редактирано от Archetype
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотоциклетист загина днес на при катастрофа на пътя Пловдив-Асеновград, както Plovdiv24.bg съобщи днес.

Около 11 часа пред КЦМ автобус "МАН", управляван от Г.К./ 38 г./ от село Тополово, при ляв завой отнел предимството и блъснал мотоциклет "Ямаха" с водач М.Б./ 29 г./ от Пловдив. Това е станало при излизане на автобуса от бензиностанция "Литекс". М.Б. е починал на място. Тестът с дрегер установил наличие на 0.55 промила алкохол в кръвта на шофьора на автобуса.

снимки тук

http://news.plovdiv24.bg/98835.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотоциклетист загина днес на при катастрофа на пътя Пловдив-Асеновград, както Plovdiv24.bg съобщи днес.

Около 11 часа пред КЦМ автобус "МАН", управляван от Г.К./ 38 г./ от село Тополово, при ляв завой отнел предимството и блъснал мотоциклет "Ямаха" с водач М.Б./ 29 г./ от Пловдив. Това е станало при излизане на автобуса от бензиностанция "Литекс". М.Б. е починал на място. Тестът с дрегер установил наличие на 0.55 промила алкохол в кръвта на шофьора на автобуса.

снимки тук

http://news.plovdiv24.bg/98835.html

Затвор за водача на рейса мин. 8 год. Не мое да се отнема предимството на моторист :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали в пресата е публикувано, но вчера, като се прибирах от Пловдив, в обратна посока, от София за Бурга, точно при отбивката за Лозен, лек автомобил (вероятно преди това е било нещо като ван), беше отсякъл един огромен билборд. До корен. На мястото на инцидента имаше две патрулки и линейка ... предполагам, че със сигурност има пострадали с поне средна телесна повреда, щом патрулките са две... втората обикновено е на дознателите ... :2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали в пресата е публикувано, но вчера, като се прибирах от Пловдив, в обратна посока, от София за Бурга, точно при отбивката за Лозен, лек автомобил (вероятно преди това е било нещо като ван), беше отсякъл един огромен билборд. До корен. На мястото на инцидента имаше две патрулки и линейка ... предполагам, че със сигурност има пострадали с поне средна телесна повреда, щом патрулките са две... втората обикновено е на дознателите ... :)

И аз на прибиране от Опел съборът :bia: го видях,беше Опел Зафира,ако не ми е е превидяло беше с чуждестранни номера(френски или други,т.е. турчуля :dance: ).Ама доста сериозно беше резнал билборда....

А пък в петък вечерта като патувах към Калояново,в лентата посока София някъде след 25-тия километър много странно един мерджан Е класа или Ц,в ляв завой беше качил половината кола в/у дясната мантинела имаше следи от доста въртене и сучене на колата преди да превземе мантинелата....,за щастие пострадали нямаше...

Въобще по пътищата става касапница...А сега с тези гастарбайтери е страшно в петък вечерта си карам със 130км/ч една астричка,изведнъж покрай мен минава колона от 5 коли движеща се с над 180км/ч.Настигнах ги и взех да ги изпреварвам,в моментът в който видяха,че има полиция настана такава паника сред тях,че щяха да се изпотрепят кой да се нареди в дясната лента и да успее да намали.... :)

Редактирано от aleksander
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди час се прибрах от морето, на магистралата от София за Ботевград някакъв Ситроен беше влязъл под един ТИР. Предполагам ТИР-а е искал да изпревари някой и не е видял колата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Млад мъж бе прегазен не от една, а от две коли в София. Драмата се разиграла на столичния булевард "Европа", малко преди 22,30 снощи. 35-годишният Богдан Б. пресичал в мрака на забранен участък от пътното платно. Тогава бил пометен от мазда. 31-годишният шофьор на японското возило Георги С. не видял пешеходеца в тъмнината. Раненият паднал на асфалта, без дори да може да извика за помощ. Минути след удара през него минали и гумите на ланчия, карана от 46-годишния Николай В.

Свидетели твърдят, че и двата автомобила са летели с бясна скорост по булеварда. Половин час по-късно Богдан е откаран в критично състояние в "Пирогов". Според думите на очевидци главата му е била премазана. Лекарите установили 10 счупени ребра и счупен таз. Медици са категорични, че мъжът не е имал никакъв шанс да оцелее. Издъхнал е от раните си два часа след полунощ. Все още не е ясно кой от двата автомобила е причинил смъртта му.

Половината от загиналите на пътя в София от началото на годината досега са били пешеходци, а 12-15 процента от тях са блъснати точно на булевард "Европа", каза за "Стандарт" Любка Маринова, инспектор в столичния КАТ. Оттам съветват хората да избягват шосетата през неосветената част на денонощието, тъй като пресичането през нощта е твърде рисковано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то затова си има пешеходни пътеки, светофари и подлези, ама друго си е да притичваш между колите и да имитираш Сървайвър :) Докато не започнат да глобяват и пешеходците, ще има още такива инциденти. Аз започнах да им свиря на такива овце, къде ми тичат пред колата и пресичат на червено. Дано друг път се замислят, преди да притичат така, защото има обстоятелства, при които не се спира толкова лесно :)

Редактирано от a3_karam_a3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...