Jump to content

Теч на масло от интеркулера ... какво да правя?


djsmash

Recommended Posts

Днес ходих до сервиза да видят един теч на масло и казаха, че било от интеркулера :)

Какво да направя?

1. Да взема нов ... Един приятел ми каза, че струвал към 200лв. и бил китайски. Има ли някъде да се продават не китайски?

2. Да го ремонтирам този, но незнам дали изобщо може и колко би струвало?

3. Да си взема на старо ... Тук е малко рисковано.

4. Да си взема нов по-голям мисля, че бях гледал из нета някакви спортни ... Например нещо от ТУК.

Редактирано от djsmash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не се запиташ, дали е нормално да има масло в кулера? Принципно е нормално да има малко масло, но чак пък да тече...

Редактирано от johnny_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не се запиташ, дали е нормално да има масло в кулера? Принципно е нормално да има малко масло, но чак пък да тече...

Тече е силно казано, но от време на време се образува по някой и друга капчица отдолу в дясно (гледано от шофЕрското мясно) на няква пластмасова тръба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че става въпрос за ремонт, камо ли пък на турбото.

Ще стане ясно ако си свалиш интеркулера (можеш и сам) и видиш колко е количеството. Ако е до 50мл е нормално. Просто го почисти и стегни скобите добре.

Според мен става въпрос точно за това - събрало се е с времето мако повече от нормалното и някоя скоба е изпуснала леко и като резултат е това което описваш.

Не че не може и да е нещо сериозно, но според мен е по вероятно да ти наред всичко.

Редактирано от vermeer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че става въпрос за ремонт, камо ли пък на турбото.

Ще стане ясно ако си свалиш интеркулера (можеш и сам) и видиш колко е количеството. Ако е до 50мл е нормално. Просто го почисти и стегни скобите добре.

Според мен става въпрос точно за това - събрало се е с времето мако повече от нормалното и някоя скоба е изпуснала леко и като резултат е това което описваш.

Не че не може и да е нещо сериозно, но според мен е по вероятно да ти наред всичко.

Прав беше колега, току що се връщам от сервиза, просто скобата била изпуснала малко, но ми казаха, че дори да тече малко било нормално и да си свиркам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си колата и не се занимавай с глупости ! Това с омасляването на кулера го има при подчти всички TDI.Не ти ли харчи масло колата въобще не се занимавай и не мисли за ремонти. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аве колеги къде се намира този кулер че и на мен ми е омаслено-като застана срещу колата-вляво зад двигатела-целия мотор там е омаслен и кат го гледам тръгва отгоре-все едно от капака на главата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука има 2 мнения на колеги, с които съм много съгласен...

Интеркулера много трудно ще го спукаш и на мен така ми разправяха от Сакар ауто...докато аз не взех нещата в мойте ръце... и видях, че скобите и маркучите са се разхлабили и подлизва масло и капе по кората. Относно проблема с капенето на масло...деба стари коли са това, на това турбо втулките му се износват и почва да тече и връща масло в 2те посоки от налягането.

Просто си стегни скобите и н е мисли за такива тъпи ремонти щото някое майсторче измислено ти е казало така за да прибере парата от ремонта.

Ебати рицарите...майстори днес много трудно да намериш.

Карай си така, след време си оправи втулките на турбото (не е спешен проблем) и си рицар без броня от всякъде :(

Айде приятел със здраве :bia:

А също дая попитам какво общо имаше оня коментар с линка към Фолксваген форума, че на онова момче му е блокирал двигателя...много ме съмнява, че има проблеми с турбо или интеркулер! Като гледам цилиндрите и главата в какво състояние са му B) турбото въобще не го бърка. В така много ме дразни като някой почва да внася смут и трагедия, като някой има проблем.

Редактирано от vankoltd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......

А също дая попитам какво общо имаше оня коментар с линка към Фолксваген форума, че на онова момче му е блокирал двигателя...много ме съмнява, че има проблеми с турбо или интеркулер! Като гледам цилиндрите и главата в какво състояние са му :hilezh: турбото въобще не го бърка. В така много ме дразни като някой почва да внася смут и трагедия, като някой има проблем.

1. Поздравления на колегата за това, че не се е оказало нещо сериозно :gut: със здраве да си караш колицата и много да те радва !

2. И сега към колегата vankoltd, ако беше си направил труда да прочетеш цялата тема ... или поне края и щеше да разбереш, че точно турбото е причинило тоя "мармалад" в мотора!!!

Поздрави :bia:

Редактирано от EXPLOSIVE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...