Jump to content

5 и 6 степенни скоростни кутии 100, 2.5ТДИ


vityz

Recommended Posts

Интересува ме какъв разход дава с едната и с другата .... и как е поведението с шест степенната

Моля който има или е имал с такава кутия да сподели впечатление ,

Прочетох в статиите за Ауди 100 и не ми се вярва 2.5ТДИ да гори 5 на 100 .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ми се вярва 2.5ТДИ да гори 5 на 100 .....

В Top Gear правиха един тест на Ауди А8 4.2 ТДИ и му докараха разход 6.9/100. Да вярно, че го караха супер пенсионерско, без парно, музика, фарове и т.н., но все пак минаха 1300 км с един резервоар (90л).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колега аз съм с С4 2.5 TDI AEL и съм със 6 степенна кутия. Разхода ми на извънградско (София - Враца - София) е дори и под 5, по - точно 4.8 (според борд компютъра), но аз карам доста "пенсионерската" т.е. по магистралата не повече от 120 км/ч на автопилот и от Ботевград натам не повече от 100 - 110 км/ч. Относно поведението на колата, според мене 6-те скорости са оптимален вариант за този двигател колата определено набира доста добре и другото което е 120 км/ч ги държи на около 1900 - 2000 об/мин. на 6-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To не виждам какво има за споделяне. Просто няма случай в който кутия с по-малко скорости да може да бъде по-добра от към икономия и динамика. Единствено че ти спестява едно движение, може да се смята за плюс. От там насетне, всичко е недостатъци спрямо 6-степенна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To не виждам какво има за споделяне. Просто няма случай в който кутия с по-малко скорости да може да бъде по-добра от към икономия и динамика. Единствено че ти спестява едно движение, може да се смята за плюс. От там насетне, всичко е недостатъци спрямо 6-степенна.

Не е баш така. Ако се кара предимно извънградско 6 ст. е по добре, но за градско при 5ст. по рядко превключваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е баш така. Ако се кара предимно извънградско 6 ст. е по добре, но за градско при 5ст. по рядко превключваш

Интересно ми е в града къде може да включи шеста човек...Ако караш по Цариградско с 140км/ч е друг въпрос, но дали трябва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е в града къде може да включи шеста човек...Ако караш по Цариградско с 140км/ч е друг въпрос, но дали трябва...

Колегата има предвид че шестстепенната е с по-къси предавки отколкото петстепенната, а не че в града караш на пета и шеста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата има предвид че шестстепенната е с по-къси предавки отколкото петстепенната, а не че в града караш на пета и шеста.

Не знам дали това има предвид, но до четвърта всичко е почти еднакво. Тоест не ти се налага да превключваш постоянно като ненормален, ами си е все едно че караш 5 степенна. просто шеста ти дава икономия и макс. скорост извън града. Карай и ще се убедиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата има предвид че шестстепенната е с по-къси предавки отколкото петстепенната, а не че в града караш на пета и шеста.

При 6 степенната кутия на ПЕТА предавка карам от 55 до 185 км/ч-никак не е къса напротив... :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...
Grayfox Публикувано на Sep 1 2008, 13:15

Колега аз съм с С4 2.5 TDI AEL и съм със 6 степенна кутия. Разхода ми на извънградско (София - Враца - София) е дори и под 5, по - точно 4.8 (според борд компютъра), но аз карам доста "пенсионерската" т.е. по магистралата не повече от 120 км/ч на автопилот и от Ботевград натам не повече от 100 - 110 км/ч. Относно поведението на колата, според мене 6-те скорости са оптимален вариант за този двигател колата определено набира доста добре и другото което е 120 км/ч ги държи на около 1900 - 2000 об/мин. на 6-та.

Ами и аз с предната Ц5 2.5 Само ,че автоматик беше. 120 на 2000 оборота държи на 5-та.Ако беше с ръчни те са 6 степенни сигурно на 1700-1800 щеше да е.

Така ,че и моето мнение е че 6 степенната е по-добра от към разход.

Аз сега на Санта Фе-то се изнервям като са ми къси скоростите.120 на пета са ми 2500 оборота.

Редактирано от mirdgo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е С4 140 коня с 6-степенна.

Впечатлението ми е, че 6-тата е просто добавка, най-много 5-тата да е малко по-ниска, но и това ме съмнява. На 5-та при 130км/ч съм на 3000 оборота. Сега някой с дизел с 5-степенна да сподели и ще станя ясно.

В града даже и пета рядко включвам, то на 5-та с под 80км/ч не ще да ускорява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото повече толкова повече :hilezh: - естествено , че 6 по- добре . Особено на дълго ... не са сравними нещата . Най- добре е да се пробва , че тука е голямо чесане на езици :) .Ако искаш звънни ще ти дам я пробваш . Моята 2.5 АЕЛ 6ск 140+ :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме какъв разход дава с едната и с другата .... и как е поведението с шест степенната

Моля който има или е имал с такава кутия да сподели впечатление ,

Прочетох в статиите за Ауди 100 и не ми се вярва 2.5ТДИ да гори 5 на 100 .....

Колега, със 6 степенна ръчна кутия, 2.7 ТъДИ гори между 5.5 и 7.3 в зависимост от карането. Това е проверено добре от мен това лято.

Така че не е невъзможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е в града къде може да включи шеста човек...Ако караш по Цариградско с 140км/ч е друг въпрос, но дали трябва...

Доскоро и аз мислех така, но от както съм с автомат ми прави впечатление че на D при малко над 70км/ч и без да се ръчка колата типтроника превключва на 6-та. Така че не само на Цариградско става. Очевидно е до стил на каране. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме какъв разход дава с едната и с другата .... и как е поведението с шест степенната

Моля който има или е имал с такава кутия да сподели впечатление ,

Прочетох в статиите за Ауди 100 и не ми се вярва 2.5ТДИ да гори 5 на 100 .....

Едва ли някога ще си купя кола с по-малко от 6-скорости, след като карах такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

аз карам ц4 2.5 ТДИ 116 к.с със 6 скорости

градско 12-13 /100км

извън градско 9-10/100км

всичко зависи от задволанното устроиство

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
аз карам ц4 2.5 ТДИ 116 к.с със 6 скорости

градско 12-13 /100км

извън градско 9-10/100км

всичко зависи от задволанното устроиство

Ебахти разхода :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...