Jump to content

Нямам налягане след турбото!


verter

Recommended Posts

  • Отговори 160
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:rolleyes: за Стефан (SUMISTA) - наистина е голям човек в пряк и преносен смисъл.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де колега кажи последно какво сменя. вси4ко наред ли ти е сега(коли4ката си бега яко)

Смених много неща, ама в крайна сметка проблема си беше с ТПС на дросела, нещо, което Стефан го диагностицира още от самото начало.

Затова не обвинявайте човека, колите са ни стари и оттам са проблемите, чиповете му са си съвсем наред!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема ти бе6е 4е прекъсва колата,няма мо6тност и не ускорява добре.

Точно!:rolleyes:

Ама не е гаранция че при всички това ще е проблема:wall: Ходи при Стефан когато можеш, ще ти каже какво и е на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци, дайте ми четиво за това как работи EGR при 1.8Т или изобщо при бензиновите мотори на Ауди. Не е тясно свързано с темата, ама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам според мен. А и рециркулацията на картерните газове също се води EGR. Това го имам със сигурност.

Редактирано от Himika
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали ще благоволиш да ни покажеш.

Защото ЕГР е рециркулация на отпадните газове, а не на картерните.

Цел, доизгаряне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я и аз да налея малко акъл че темата е интересна пък нали уча за чирак-батка-тунингар (ЧБТ) :hilezh:

1. Съмнявам се от изсъхнали кондензатори да има такива случайни проблеми но... всичко е възможно. Все пак са доста нови тези ЕКУта, не са термично натоварени като настолно ПЦ и няма основание за такива масови дефекти. Въпреки всичко некачествена партида елементи е нещо от което никой не е защитен.

2. Ако всичко е изправно и няма бууст значи ЕКУто не го разрешава. Може да се провери по това че отваря регулиращия клапан така че да свали бууста.

- ЕКУто има поне два барометъра. Един който мери абсолютното атмосферно налягане (чист атмосферен барометър) и втори който мери бууста след турбото.

Който и да се скапе от двата барометъра ЕКУто ще влезе в авариен режим. Или няма да влезе но ще работи по фалшиви стойности.

Абсолютния барометър дава надморската височина на колата. Ако колата е нависоко (примерно над 1000 метра и повече) въздухът е разреден, рядък съответно турбото за да вдигне бууст ще вдигне много обороти и ще гръмне. За целта бууста се сваля по таблица така че турбото на високо да не се върти много бързо. Този барометър е с датчик подобен на тези които се ползват в апаратите за кръвно налягане. И трябва да има отворена тръбичка към атмосферата. АКо тръбичката се запуши... :hilezh:

3. Изобщо се съмнявам че кое да е ЕКУ може да се самообучава. Ако можеше нямаше да им записват таблици в завода а щяха да ги "самообучават" на двигателите. ЕКУто може само да мърда аванса на база нок сензорите. И да коригира сместта на база ламбда сондите. По таблици не може да пипа.

4. Най-добре е ако се намери някой доброволец с изправно ЕКУ който да се навие да го сподели с приятели. Заменяте и пробвате. Ако с неговото вашата кола работи - копие на файла. Ако не помогне - ремонт на ЕКУто.

Това е от мен. Имайте предвид че нищо не разбирам. :flipoff:

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не е като да не може да се самонастройва.

Има така наречените адаптивни (самообучаващи) за регулатори. Но нашите (на ЕКУ-то)не са такива, че да променят заданието (картите).

Правят го тези, де пренаписват тези карти. Което ме навежда на една единствена мисъл, нещо не е като хората в програмите.

Това се беше случило при Иво, и много ми наприличва и тук да е такъв проблема.

Това, ДЕБЕЛО ПОДЧЕРТВАМ, не е критика към Стефан, а само мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен май не е от чипа. 2 месеца колата вървеше перфектно. Кодът на ECU-то е прост от функционална гледна точка, това да не е някой червей с метаморфозен код, че да си пренаписва функциите :flipoff: Нали го гледам, че самото ECU си иска 0.9 бара, а получава не повече от 0.5. И както си му е реда, си хвърля чат-пат грешка Boost Pressure Control: Negative Deviation. И duty cycle на N75 при ускорение е 95%, т.е. ECU-то постоянно казва на N75 "Затваряй си шибания гейт, че нямам бууст!". Та, в чипа не се съмнявам аз.

След чипосване колата или върви или не върви. Такъв филм да върви пък след 1 месец да спре щот на чипа така му кефнало НЯМА.

Роска, относно EGR ето малко линкове: http://www.audizine.com/forum/showthread.php?p=2877619 и http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=2768352 . Хич не ми е ясно как работи цялата схема, затова питам за инфо. И още един линк имах с разни принципни схеми, но ме мързи да го търся сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен май не е от чипа. 2 месеца колата вървеше перфектно. Кодът на ECU-то е прост от функционална гледна точка, това да не е някой червей с метаморфозен код, че да си пренаписва функциите :flipoff: Нали го гледам, че самото ECU си иска 0.9 бара, а получава не повече от 0.5. И както си му е реда, си хвърля чат-пат грешка Boost Pressure Control: Negative Deviation. И duty cycle на N75 при ускорение е 95%, т.е. ECU-то постоянно казва на N75 "Затваряй си шибания гейт, че нямам бууст!". Та, в чипа не се съмнявам аз.

След чипосване колата или върви или не върви. Такъв филм да върви пък след 1 месец да спре щот на чипа така му кефнало НЯМА.

Напълно съгласен. Явно имаш "дупка". Опитвал ли си да я търсиш с бустмер като го местиш по разни точки?

Роска, относно EGR ето малко линкове: http://www.audizine.com/forum/showthread.php?p=2877619 и http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=2768352 . Хич не ми е ясно как работи цялата схема, затова питам за инфо. И още един линк имах с разни принципни схеми, но ме мързи да го търся сега.

Малко се зачетах:

A main design aspect of the OEM crankcase ventilation is to place the crankcase under a very slight vacuum as much of the time as possible. This cannot be accommodated during boost conditions due to the increased blow-by gas volume entering the crankcase, and the loss of vacuum in the intake manifold during boosted conditions. The main reason that a slight vacuum in the crankcase is preferred, is to help eliminate oil seepage past the shaft seals and gaskets sealing the engine assembly. As long as a vacuum exists in the crankcase, oil will not tend to migrate from inside the engine to the outside, through seals and seams in gasketed joints.

When manifold vacuum is present, the suction jet pump evacuates the blow-by gasses, and the crankcase pressure regulator valve limits the vacuum in the crankcase to a low level, only a few inH20, below ambient outside air pressure, by admitting fresh make up air flow into the crankcase from the TIP.

When boost pressure develops in the intake manifold, the volume of blow by gas past the piston rings increases considerably, the suction jet pump flow capacity is reduced to nil, the pressure in the crankcase becomes positive, by several inH2O above the static air pressure existing in the TIP, and flows out of the engine via the crankcase pressure regulating valve into the intake air flowing into the turbo inlet.

Allowing the blow by gasses to vent to the outside air, causes emissions of unburned fuel to increase a lot, and can be a nuisance from smell and messy oil residue the catches road dust etc.

The various ventilation connections to the TIP, are "convenient", being filtered clean air, and a direct path for burning the blow-by with the intake air. The importance of the air mass measurement for the air flow diverted to ventilation is very small if any, in regards to A/F management. The EVAP purge flow, has a significant effect on A/F ratios however.

От тук.
At idle or at low throttle the intake manifold is pulling a vacuum. As long as there is a vacuum the suction jet pump can purge the block of blow by gas. Under this condition the pressure regulator permits air to move from the tip into the block and out through the suction jet pump into the intake manifold. Once you begin to build boost there is no longer any vacuum pressure in the intake. Without a vacuum the suction jet pump cannot pull blow by gas from the block. So pressure builds in the block up to the point where it then flows through the pressure regulator in the opposite direction into the TIP. The blow by gas is then sucked into the turbo and "boosted" through the engine. This contains all the blow by gas and burns it through the engine. Hope that helps.
От тук.

Целият разговор.

---------

Интересно въпросче. С отговорче.

B6 A4 does not have EGR

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ебах му мамата.ве4е незнам :flipoff:)) ебах ти "сложния" двигател.само 6те кажа 4е оправия аз не виждам за моиата кола и спирам всякакво наливане на кинти до продажбата и.и след това дизел4ето е моя избор.въпреки 4е адски се блазня от един Сеат 1.8 Т КУПРА.дано да ми се падне 4итав ина4е 6те го за4ертая този двигател от всякаде,и марката съответно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

гледам и ти си се напушил.....

При мен има странни неща още след първия ден в който реших, да чипопсвам.

след като Стефчо ми затвори компа след чипа, ми каза че сега излизайки от сервиза, няма да почуствам кой знае колко повече мощност. Трябвало да мине втория студен старт и тогава мощта ще дойде. Колата запали, което бе сигнал, че всичко е наред.

Та какво става. Излизам от сервиза, леко превъзбуден и почвам да тествам. Тествам, тествам, обаче мощ?

може би съвсем леко, ама по скоро е било на психическа основа. Качвам и едно приятелче и викам, глей ся какво правят 190 коня. Гледа, ама нищо не каза, щото разлика няма. Сетих се за думите на Стефчо "не си мисли, че кой знае колко ще ти върви", защото знаете неговите критерии за мощност на 1.8Т са от 230 коня нагоре.

Викам си, колкото толкова.

Вечерта отиваме на кръчма, беше март и беше студено. След 3-4 часа към полунощ си тръгваме, но тогава не я настъпвах, защото бях с акт.

Прибрах се в Люлин, оставих кой къде живее и си тръгвам към моята махала.

Егати тягата!!!! направо ми счупи врата. На първа, просто навивам волана и както е на обороти, давам газ. Докато описва 90градусов завой, колата влиза в дрифт.Втора и трета също бяха зверски. Не се прибрах 40 минути от кеф. На следващия ден возих приятелчета и те потвърдиха, че колата върви много.

Това всикото го казвам, ако може някой да ми обясни, как колата след сервиза не тръгна веднага, а тръгна точно след втория студен старт, както ме предупреди Стефчо. ЗАщото доста хора, твърдят, че няма такова нещо, след втори студен старт и т.н. Колата трябва да тръгне веднага.

Има нещо гнило още от началото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..

Определео разликата след 2рия студен старт е голема!

Що?

Не знам! :wall:

Дееа! Ше зема да се върна в меито и да го минем от начало! :hilezh:

Слава богу, че търпа на срам! :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я пак, къде го видяхте този ЕГР?

Нали говорим за Клапан за рециркулация на отпадните газове (ЕГР), т.е. трябва да взима част от газовете от генерацията и да ги връща в смукателните колектори (до колкото знам, до около 25%). Та къде казвате е този клапан?

Вчера изтърбуших цялата кола, такова чудо не установих. Не го бъркайте с клапана за картерните газове, това чудо го имаше още на Жигулите, много често пуснат да виси отдолу под колата, за да не цапал филтъра.

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта бившата кола като сложи чипа Стефан, имаше невероятен буст още при първия завой. Това след втория студен старт по скоро важи за дросела да се самокалибрира, отколкото нещо друго. Проблемите според мене се очертават от две естества, лоша хигиена на 10 годишните кочини, и некоректни файлове /не обвинявам Стефан Мишо или който там ги слага, те ползват файлове които са достъпни в интернет /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали го гледам, че самото ECU си иска 0.9 бара, а получава не повече от 0.5.

...а дали си се замислял, че може Н75 да е заминал, да имаш утечка, активатора на Уейстгейт-а да е заминал и не на последно място самата турбина да е аут.

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... И duty cycle на N75 при ускорение е 95%, т.е. ECU-то постоянно казва на N75 "Затваряй си шибания гейт, че нямам бууст!". ...

Дали не е точно обратното? Нещо кара компа да отваря аварийно "шибания гейт". Гледал съм го на VAG-COM-а щото и аз съм в почти същия филм.

С оригиналния чип си е като по учебник (ELSA) при пълна газ на трета от 2000 - 6000 оборота зададения и корегирания load са с много малки разлики и N75 е около 60-70 % през останалото време е 0%

Като слагам чипа, с който между другото и аз нямах никакви оплаквания известно време, при рязко подаване на газ N75 прави един пик на 100% и следв това се колебае доста, но колата изпада в някакъв нестабилен режим и всъщност не задържа на 0.8-0.9 бара а на 0.6-0.7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземете си нови коли стига сте си давали парите по тия кошници. Още година ако сте така ще сте изплатили една нова :):lol: Да не говорим за изгубените нерви/време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що попълвах обявата ми в мобилето, ама се разкандърдисах :hilezh:

Попълвай колега, не се чуди!!! Имаш ли средства действай и вземай нова.....не се разкандардисвай - ще вземе да ти мине, ще се строши друго и пак ще искаш да я махаш - по-добре рано, докатo държи цена и докато не си налял още в нея:lol:

По-хубаво от нова кола нема, т.е. има - ново Ауди, ама пак ново:lol:

Ама това е мое мнение!:hilezh:

Редактирано от didoya
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, ама не съм готов за новата още. Ще си я карам до пролетта. Пък ако вземе Стефчо и да я развърви утре :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, ама не съм готов за новата още. Ще си я карам до пролетта. Пък ако вземе Стефчо и да я развърви утре :hilezh:

Ще я развърви, в това не се съмнявай!:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...