Jump to content

Сваляне на интеркулер


didoya

Recommended Posts

Имам една молба към SUMISTA - Стефане, нали каза че майстора до теб избягвал да пипа аудита.

Братле преди малко пак говорих с него каза че няма как да огъне тръбата и за това избягва да прави турбинирани аудита послушай колегите и отиди при Лазаров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 114
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

OK, мерси все пак :dogeyes:

Абе, Стефане, дали не работя на три цилиндъра, тва ваг-кома хваща ли го? Как мога да си видя свещите? Много странно вибрира на празен ход, точно като дизел. Да не си ми сменил двигателя с дизелов бе :flipoff:;)

Редактирано от kasho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OK, мерси все пак :dogeyes:

Абе, Стефане, дали не работя на три цилиндъра, тва ваг-кома хваща ли го?

Хваща го

Да не си ми сменил двигателя с дизелов бе :flipoff:;)

Па къ я мислиш ти таа ралта 1.9 тди помпа дюза си вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти гледал ли си за това или да ти я докарам пак? :dogeyes:

Ти убаво си ми сложил помпа-дюза, ама ми не върши работа. Да беше отпуснал малко гювеч поне, нещо по-голямо от 1.9 да туриш :flipoff::hilezh:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес оставих колата в Пор6е в Пловдив.обясних им вси4ко как не иска да върви и тем подобни работи и им викам ви6те я какво и е и преди да я по4нете ми се обадете да ми кажете за какво иде ре4 :D аз искам само със сигурност да ми смените горивния филтар.И тоя (прием4ика) ми вика ми добре само да ти кажа 4е диагностиката плъс горивния филтър и работа 6те ти струват 290 лева.:D) викам кво ти луд ли си и тои ми вика ми за да го сменим този филтър трябва да свалим задния мост :D) викам мани тая работа бе брато аз съм го сменял и преди хахах.и тои ми може маи и само резервоара малко да се подмести и така,абе ужас.6те видя утре какво 6те ми кажат 4е и има наколата и колко бинки 6те искат.

Kasho мисля 4е проблема не ти е в катализатора,за6тото и при мен се полу4ава не6то подобно не иска да върви и се мъ4и особенно на ниски,а е истърбу6ен моя.

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То4но като влиза6 в Пловдив по Пазарджи6кото 6осе в самото на4ало е на Хонда магазин,и веднага след него дори мисля са залепени е Пор6е.От лявата страна се пада като влиза6 в Плд.Има табели няма на4ин да не ги види6.Ама да ти споделя само.Миналата година като ми бе6е заминала турбината ходих там и ми искаха околу 2600 лева за да ми сложат нова и да вземат моита за рециклация и даже маслена магистрала не влиза6е в тази цена :respekt:А и интересното е 4е ми обясняваха 4е тази турбина дето 6те я слагат в краина сметка пак е рециклирана и се водила нова казаха ми 4е вси4ки били така.Него разбрах това.Можеби дори да иде6 да си купи6 и нова турбина от тях тя всъ6тност е рециклирана.можеби в завода незнам.

Междо другото каквото и да и е на колат не о4аквам да ми кажат под 1000 1500 лв.

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за колегата Лазаров. :hilezh:

Днес бях при него да оправя мизерии от предишния майстор, който ми изтърбуши катализатора (и го остави празен). :respekt:

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така след като колата стоя два дни в Пор6е от там ми казаха 4е на двигателя му нямало ни6то и единствената гре6ка която давало била за самото ЕКУ (обяснявам си го с това 4е имам 4ип)другото което ми казаха (относно тресенето при спиране) е смяна на накладките и двата задни спира4ни дискове.(4 накладки 170 лв. и 2 диска 240 лв) Казаха ми 4е нямало загуба на мо6тност,което според мен не е така,но както и да е.и друго ми казаха 4е можело да задържат спира4ките и заради това да се полу4авало така.В краина сметка поръ4ах дисковете и накладките и понеделник 6те ги сложа и 6те споделя впе4атления.какво мислите за цените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми незнам колега кво да ти кажа но тресенето го е имало и с леко дърпане на ръ4ната.а относно вървежа де да знам,но не надува даже и 1 бар а е с 4ип.надува като за без 4ип и можеби заради това така са ми казали.но незнам за6то един път надува друг път не толкова.за цените на 4астите какво 6те кажете.Попитах ги дали могат да ми махнат нагара в двигателя и те малко се поза4удиха и викат 4е не са правили до сега такава процедура,но понеделник можели и да ми кажат дали 6те го направят

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойта другата седмица ще я карам на този инж. Лазаров да махам катализатора. Днес ще видя как ще се държи на път към Пловдив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук таме про4етох 4е ако има много нагар в двигателя клапаните може да не затварят плътно и от там да има проблем с мо6тноста.какво мислите вие.дано понеделник да се съгласят тия в Пор6е да отворят и по4истят двигателя 4е другаде не ми се прави тази процедура. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук таме про4етох 4е ако има много нагар в двигателя клапаните може да не затварят плътно и от там да има проблем с мо6тноста.какво мислите вие.дано понеделник да се съгласят тия в Пор6е да отворят и по4истят двигателя 4е другаде не ми се прави тази процедура. :steinigung:

Едва ли е от това...:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе едва ли е от това ама на мен ми се струва 4е е то4но от това ,4е то друго не устана :steinigung:))ако и нагара не е проблема незнам.няма да се занимавам пове4е то4но с тази кола.

дидоя даи някакво предложение ако има6.

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да съживим старата темичка :hilezh:

Моя филм продължава. :blink: Днес си оперирах колата от катализатор. Операцията бе извършена в клиниката на инж. Лазаров. Доволен съм много от човека, бързо си свърши работата, двигателя си звучи като преди, показа ми къде е какво е правил и си ми върна катализатора в насипно състояние :) Даже гаранция си имам черно на бяло. Доволен съм :hilezh: :hilezh: Колата определено доста се поотпуши, върви много по-добре но... все още има дизеловия ефект и не върви съвсем както трябва :hilezh: Довечера като се прибирам към Пловдив ще засека и разхода и ще пиша.

Инж. Лазаров ми каза няколко интересни неща - ламбда сондата ми била ужасно черна и в катализатора смърдяло адски много на бензин. Явно сместа ми е много богата. Другата седмица пак ще карам колата при Стефан (дано да не ме намрази тоя човек :hilezh:) да видим Ваг-кома какво ще каже. Макар че преди като ми я гледа ламбдата си вървеше чудесно, лично аз видях синусоидата. Както казах, филма продължава, хубавото е че тръгна в положителна посока. Дано да го докарам до happy end.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сменях кътофа и Стефан ми е огледал турбопътищата. Ок са си, турбото си надува супер, налягане стига до двигателя. Друго е :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сменях кътофа и Стефан ми е огледал турбопътищата. Ок са си, турбото си надува супер, налягане стига до двигателя. Друго е :f_ck_you:

Можеш да видиш дали някоя дюза не пикае. Това е работа за 10 мин. и да си провериш с мултицет напреженията към бобините-още 10 мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да видиш дали някоя дюза не пикае. Това е работа за 10 мин. и да си провериш с мултицет напреженията към бобините-още 10 мин.

10x колега :f_ck_you: Между другото, след катализаторната операция разхода ми спадна от 15-16/100 на 13/100 извънградско на газ :f_ck_you:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10x колега :hilezh: Между другото, след катализаторната операция разхода ми спадна от 15-16/100 на 13/100 извънградско на газ :puke:

С каква скорост това? Тая твоя кола май е тотално сбъркана:)

Преди да има проблеми какъв и е бил разхода на газ в същият режим и скорост?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...