Jump to content

Вибрации при спиране !!!


spaceaudi

Recommended Posts

Когато спирам се усеща вибриране по цялото купе, или поточно като резонанс . Когато колата е в движение няма проблем, но при натискане на спирачките се появява това вибриране по купето. Моля ако някой е имал или чувал за подобен проблем да помогне !!! Мислех че е от предните дискове, но те са видимо нови и след подмяната на тях вибрациите са същите !!!

Евентуално остава ЗАДНИТЕ ДИСКОВЕ ??? Моля някой да помогне ако знае нещо по въпроса ! ( Става дума за А4 97 год.) Благодаря предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато спирам се усеща вибриране по цялото купе, или поточно като резонанс . Когато колата е в движение няма проблем, но при натискане на спирачките се появява това вибриране по купето. Моля ако някой е имал или чувал за подобен проблем да помогне !!! Мислех че е от предните дискове, но те са видимо нови и след подмяната на тях вибрациите са същите !!!

Евентуално остава ЗАДНИТЕ ДИСКОВЕ ??? Моля някой да помогне ако знае нещо по въпроса ! ( Става дума за А4 97 год.) Благодаря предварително !

дисковете последно са нови, подменени, чисто нови или видимо нови

90% от случайте с вибрация са от скапани дискове

има възможност ит криви гуми или джанти да е също

но дисковете със сигурност са за боклука

купи и едни хубави дупчени ЦИМЕРМАН от КОКО100С4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредната тема на мястото си :respekt::D

Май трябва да се забрани на новите потребители да пускат теми в началото след регистрацията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бързай да купуваш нови скъпи дискове, може да не е от това. При мен го имаше подобен проблем, който чак ми клатеше волана като натисках леко/сердно спирачката при бавна скорост - абе направо крещи "криви дискове". Но колата тъкмо я бях купил, а стария собственик от чудо беше сменил вече дисковете без резултат и просто я закарах на читав сервиз за диагностика на предница, сменихме 2 носача, един накрайник и един тампон и сега колата спи! Моят съвет е преди всичко да отидеш в сервиз, и то читав, защото не знам за А4 как е, но при А6 е една х..ня с 4 носача на колело и още една камара джаджи и много трудно се хваща кое е за смяна. Ако си от Плевен мога да ти препоръчам сервиза. Аз обиколих 4 сервиза, само той ми даде най близка диагноза за нещатата за смяна които ги чувах че хлопат а никой не можеше да ги "хване".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имах абсолютно същия проблем.Ре6ението при мен бе6е смяна на двата задни диска и накладки.Смених ги в Пор6е и ми излезе 470 кинта ( дисковете са 240 кинта двата а задните накладки са 170 кинта 60 кинта за труд и това е)междо другото като видях какво бе6е останало от задните дискове се радвам 4е не съм се пребил някаде :flipoff: успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

Моето предложение е следното:

1.Отиди си направи един баланс на гумите, като размени предни със задни, ако не те мързи... В не малка част от случаите има намаляване на вибрациите с 50%

2.Провери носачи - аз съм също с яко брой носачи, при леко пре...не на еди носач как вибрираше не ти е работа. Смених прее..ния носач, и о чудо заспа!

3.При свалянето на гумите за баланс си погледни дисковете - моите са ОК (на външен вид!), просто не се виждаше на око, че са криви, ама и се бяха царски изкривили и имаше такива луфтове, че при натискане на спирачката цялата предница се тресеше!

4.Проверил ли си еднаквост на спирачното усилие? Не се шегувам - при един ГТП установиха разлика (доста сериозна в двата цилиндъра) и като се изравни налягането заспа!

Сега ще кажеш, че при мен промоции по спирачната система дал Бог... Прав си ама и аз съм много чувствителен на вибрации при спиране (щото имам ОЛОВО в десния крак и често минавам границата от 180 км/ч и вибрациите много бързо се усешат... Дискове потърси ЧИТАВИ! Има всякакви ментета - аз сега си тъся точния ВАГ код да сменя с оригинал, че ще ми намерят по куриер от Германия, поне така са ми обещали...

Не се панирай просто опитвай тези неща (не са скъпи като начала баланса ти е до 30 лева, носача ако има прее..н е оригинално менте до 150 лева (нов БОШ до 250 лева), дискове от 50 кинта до 200 на брой...) Абе ако си обичаш живота дай за това малко повече пари, че като ти се наложи да спреш веднъж здраво ще си кажеш - Ей, верно заслужаваше си парите! Аз съм палил спирачки от 200 до 0 и знам какво е, как ми кипна спирачната течност и какъв пуше се вдигна ама след това всички си леше ОК и машинката си работеше още 10 000 км....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

6то чувство ;)

Иначе усеща се. Като караш ти (отпред) и като дадеш на някого да спре(и си отзад) - просто трябва да си усетиш колата :flipoff:

А иначе някакво развитие по проблема от 2 месеца ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6то чувство :flipoff:

Иначе усеща се. Като караш ти (отпред) и като дадеш на някого да спре(и си отзад) - просто трябва да си усетиш колата :hilezh:

А иначе някакво развитие по проблема от 2 месеца ?

Кое по-точно имаш в предвид?

Редактирано от joro09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами дисковете отпред са различни от тия отзад, а моите от време на време посвирват и винаги разбирам дали са предните или задните - само по звука :rolleyes: Мисля, че и вибрациите могат да се научат :hilezh:

Мисля си, че колегата с проблема е в почивка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, като се натиска спирачката до определено усилие/килограми/ не хващат ли само предните, а при по-голямо натоварване и задните??? При мен също от известно време се усещат вибрации, но само когато натиска върху педала е много плавен и лек. При по-екстремно спиране нямам вибрации!!! :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, като се натиска спирачката до определено усилие/килограми/ не хващат ли само предните, а при по-голямо натоварване и задните??? При мен също от известно време се усещат вибрации, но само когато натиска върху педала е много плавен и лек. При по-екстремно спиране нямам вибрации!!! :hilezh:

Е то точно като е плавно натискането най мн се усещат вибрациите,и при мен е така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то точно като е плавно натискането най мн се усещат вибрациите,и при мен е така

me too :hilezh: при плавно натискане с по-ниска скорост се усеща като крива капла :rotcol: .При мен обаче задните са под секва' критика, така че първо ще сменя тях. Предните са има няма 3-4000км. сменени поради същата причина.

Редактирано от tox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

me too :hilezh: при плавно натискане с по-ниска скорост се усеща като крива капла :rotcol: .При мен обаче задните са под секва' критика, така че първо ще сменя тях. Предните са има няма 3-4000км. сменени поради същата причина.

И какви са симптомите при криви задни дискове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...