Jump to content

Проблем:А3-ката ми загря много


Edox

Recommended Posts

Днес си купих А3 1,6 бензин , регистрирах го и тръгнах от стз към софия понеже утре съм на лекции .Колата си вървеше нормално ,но след 200км както температурата си беше 90градуса постепенно се вдигна до 110-115 , светна лапмата и взе да цирика , след това спрях и стоях около час и половина . След това дадох на контакт и температура си стоеше 120 градуса :wall: , картера и водата в казанчето бяха студени на допир ,а температурата си стоеше на едно място.Друго което забелязах е че радиатора е студен ,а горния дебел маркуч топъл ... долния дебел беше студен също , не видях перката да се върти изобщо.Някакви идеи какво може да е станало ? Казаха ми че вероятно термостата не се отварял понеже колата не е карана отдавна (нов внос е от италия ) , също и да ми препоръчате сервиз в който ще получа разбиране и помощ

благодаря за информацията и помощта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

постепенно се вдигна до 110-115 , светна лапмата и взе да цирика , след това спрях и стоях около час и половина . След това дадох на контакт и температура си стоеше 120 градуса :hilezh: ,

Странно ми се вижда за час и половина да не изстине

да не е скапан датчик ?

Редактирано от venko74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нивото на охладителната течност какво е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и проблема - (нов внос е от италия ) !!! Че пък и не е карана , първи собственик жена дето разкарвала памперси и памуп по аптеките из града и тн ... Нали ? Италянка ли е - не ми я хвали - очаквай всичко . Вкарвай я в сервиз и цялостен преглед :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом до някъде проводите са горещи - после студени ... според мен запушване или термостат :hilezh:

Или въздух...

Пробвай да запалиш на отворена капачки (при студен двигател!) и гледай за балони в изравнителния съд. Ако има зле....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес сутринта отидох да видя кво е положението ... паля и стрелката ведната се качва на 120 градуса . иначе колата е купена от приятел ( истински) и просто няма начин той да е знаел че е проблемна и да ми я продаде ... айде после ще направя теста с балоните и ще пиша

кажете някой сервиз че не съм от софия и нямам идея къде да я водя , а не мога да я върна в стз да я гледат мойте хора

мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди малко ходих до алианса да и правя каско и забелязах че стрелката на оборотите малко играе , да не е прегряла снощи :hilezh: започвам да се плаша вече от тази кола , видях една тема с номерата на клубните майстори дали да се обадя на някой?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и проблема - (нов внос е от италия ) !!! Че пък и не е карана , първи собственик жена дето разкарвала памперси и памуп по аптеките из града и тн ... Нали ? Италянка ли е - не ми я хвали - очаквай всичко . Вкарвай я в сервиз и цялостен преглед :hilezh:

Ха сега щот била талянка,кола от Австрия или Германия не може да хвърли датчик на температурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термостат...

Най-добре кажи от къде си, за да може някой да те прати при истински майстор. Най-добре да минеш през 1 диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

датчика беше...ейся го смених и карах из града иколо час държеше си 90 градуса и големия кръг си въртеше .Иначе тънко ми легна датчика е 27лв... и аз си го смених

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Така е като си купувате коли от Италия.

'Що пишете глупости? Аз като си взех кола от Германия се оказа три пъти по-голям боклук от италианските...Всичко е до късмет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...