Jump to content

Всичко за таблото с уредите


Inkozi

Recommended Posts

Здравейте колеги.От седмица съм собственик на audi80 2.0 89г. та по въпроса за таблото и при мен като при всички горе долу оборотомер работи,километража ту работи ту не а броячите не отчитата.След 3 дни четене на темите за разглобяване и смяна на зъбното колело се мобилизирах и аз да сменям.Само че след като разглобих километража видях че всички колелца са здрави и шах?Реших че е или моторчето или слаба споика само че след замерване с мултицета се оказа че нямам прекъсната писта или напукани споики след припояването на 3 такива де,и не знам откъде да я захвана.Благодаря ви предварително за помоща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 630
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Сигурен ли си,че си видял правилното колелце.

Ако наистина е здраво проблема вероятно е в моторчето и по-точно има един чип на малката платка,който в редки случаи дефектира и край (при мен беше от него проблема).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се свалят пусти стрелки

Да споделя и аз, че много ми помогнаха съветите и темата като цяло. След няколко (3-4) разглабяния и манипулации успях да подкарам всички уреди, барабар със километражите с малко смазка и раздвижване.

Обаче след изваждането на стрелката на спидометъра (вади се сравнително лесно с помощта на вилица и нежно пипане) в последствие се оказа, че първия път си седеше долу на 20км/ч, а след опита ми да я коригирам вече започва да отмерва от 70км/ч и нагоре, като отчита правилно според изчисленията ми, но +70км/ч, т.е при мен старта е от 70км/ч.

Въпроса сега е как се калибрира??? Някой ако знае или е успявал да я направи, нека сподели моля, ще бъда безкрайно благодарен. Нямам пари за друго табло... и за газ вече нямам :(

Тук по навик бих проклинал всичко дето мърда и не мърда под слънцето, но ще ви го спестя...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и на мен не ми работиха температурата и бензиномера също така и дневният и големият километраж. Взех и смених чипчето от друго табло и стана, взеха че трагнах :), по долуописаният начин намерих и това прословуто колелце и се оказа че половината зъбчета са счупени. Врътнах го на ръка и си се въртяха лесно цифрите макар и с двоино по-малко зъбчета. Почистих почупените сглобих таблото и като тръгнах да го изпробвам уви - отново не работеха. За жалост незнам как да замеря моторчето, но въпросът ми е дали трябва на 100% всичките зъбчета да са здрави за да работи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпросът ми е дали трябва на 100% всичките зъбчета да са здрави за да работи ?

Да,трябва.

Едно да нямаш и ако е счупено,както трябва няма да ти работи,ако е леко изронено не винаги ще ти работи,демек ще прескача,като дойде изронения зъб и трудно ще го забележиш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,трябва.

Едно да нямаш и ако е счупено,както трябва няма да ти работи,ако е леко изронено не винаги ще ти работи,демек ще прескача,като дойде изронения зъб и трудно ще го забележиш ;)

Чудесно, купих си колелце от колегата "ГРИЗЛИ" и си реших проблема с 12 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , имам Audi 80 B3 и имам проблем с часовника на таблото , проблем ми го прави от вчера когато го сверявах направо започна да откача , да неби да сее разместила някоя пластинка или нещо друго ? Благодаря предварително :)

Редактирано от Ivo-quattro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте и аз имам проблем с километража на ауди 80 . Искам да питам това зъбно колело с колко зъба е , защото имам с 15 зъба от друг километраж и съм сложил него . Идеята ми е че върви отчита си километрите , но ако не е с 15 зъба ще дава грешка в изминатите километри . Мерси предварително .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте и аз имам проблем с километража на ауди 80 . Искам да питам това зъбно колело с колко зъба е , защото имам с 15 зъба от друг километраж и съм сложил него . Идеята ми е че върви отчита си километрите , но ако не е с 15 зъба ще дава грешка в изминатите километри . Мерси предварително .

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=103437&st=0&p=1577692entry1577692

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това съм го виждал колега но неможе да се преброй колко са зажото има препокрити затова питам .15 ЛИ СА ?

0884884326 това е телефона на момчето което ги продава и в него има винаги едно определено количество, просто му звънни и тои ще ти даде най-точна информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги, за да не пускам нова тема да попитам. Откъде могат да се закупят лед крушки с цоклите за таблото на 80-ка, преди време бях гледал някакви снимки на такива тук във форума и цени, но в момента нещо не ги откривам.

Някой правил ли си е тъпия експеримент да маха горния слой с боята на стрелките и да ги остави прозрачни и да забележи видими ли са добре през деня и каква им е осветеността през ноща. Евентуално ако не се получат нещата с добър резултат, някой светвал ли е стрелките в бяло по някакъв начин и доволен ли е бил от резултата. Имам 2 табла за части с доста стрелки, така че ще експериментирам ама все пак ако някой е минал по тоя път. Идеята е за нещо подобно, само че и стрелките да светят бяло...

ПС: тея лед крушки добре ли разпръскват светлината и с димера на таблото еднакво ли реагират с нормалните на информационните индикации или имат разлика?

Tacho_Weiss_Audi-80-90-100-200-Cabrio-Coupe.jpg

Редактирано от LUDsAUDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С лед лампи няма да се получи много равномерно подсветката освен ако не са някакви много ярки. С лента става по-добре.

Колегата mitkooо май беше направил едни стрелки да светят синьо или бяло, и се беше получило много готино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги търся колелцето от снимката намира се от другата страна на прословутото малко колелце чийто зъби се изронват е след като смених малко се изрониха зъбите на това

post-71658-0-62747900-1342794641_thumb.j

post-71658-0-23616000-1342794680_thumb.j

Редактирано от kalinkata_13
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Имам малки проблеми с таблото на 80ката.Става дума за б3 91г. таблото с оборотомер.

От както имам колата километража не й работи,свалях го 1-2 пъти, и имаше ефект...стрелката започна да се движи и да показва скороста.Движението беше като на импулси с закъснение 2-3 секунди..когато тръгвам си правя експеримент да удрям кеко с ръка по стъклото на таблото и стрелката да се движи почти перфектно...Също така имам проблем и с уреда за температурата, той работи от дъжд на вятър и това се случи след едно от свалянето на таблото..не съм го разглабял или нещо подобно просто трябваше да го сваля за друго.Въпроса ми е възможно ли е километража да тръгне ако пак го разглобя и притегна гайките примврно или задъжително трябва дажсе сменя зъбното колело?

Редактирано от sucone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъп въпрос:

Защо като карам малко повече време и на борда почва да ми мига, че съм карал два часа?

Нещо като предупреждение за почивка ли е или не :huh: .

Малко ми се вижда два часа... четири по ми се връзва някак си.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поне не съм чувал...(в смисъл заводски предвидена). Иначе някой батка-хакер може и да успее :lol:

Според немеца, не трябва да се шофира нон-стоп повече от два часа... :)

Според мен четири часа нон-стоп е много.Правил съм и по 6, но не е приятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги тук на тази стъпка на снимката имам ли достъп до осветлението на километража или трябва да премина на следващата?

мен мен интересува километража + сигналните лампички посредата на таблото където са масло ръчна и останалите понеже не ми свети индикацията за светлините и габаритите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво по-точно те интересува !? :gruebel:

ами как да стигна до тези крушки за индикация иначе тези на отчитащите уреди колегата има отговор че се сваля този капак

по принцип искам да огледам всичките и ако има нещо опушено или изгоряло като тази за светлините да се подмени с нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...