Jump to content

Всичко за таблото с уредите


Inkozi

Recommended Posts

Колеги, коя крушка отговаря за осветлението на часовника в оборотомера? Всичко друго свети освен часовника, одеве свалях таблото крушките изглеждат здрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 630
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте колеги имам голем проблем за да не отварям нова тема реших тук да споделя та значи днес като си отварях таблото с уредите заради неработещ километраж си отворих по голяма беля едното се оправи за сметка на другото . Вече не ми работи скоростомера седи си на 20км/ч и не марда,това сам си го направих защо ми трябваше да вадя стрелката на скоростомера която излезе с оста забита за стрелката.Поставих (забих) я обратно оста заедно с стрелката -сглобих си таблото и така имам си работещ километраж и неработещ скоростомер -мисля че е от това вадене на стрелката,която излезе с оста- МОЛЯ ЗА ПОМОЩ фатална ли е тази глупост която направих

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

След като сме освободили всички необходими винтове пристъпваме към отделяне на платката с уредите от корпуса на таблото.

008614514.jpg

При мен отделянето на платката с уредите от корпуса не стана толкова гладко като на снимките:nein: При моето табло, което малко се различава от това на колегата (колата е B4 АDA '94) има 2 винтчета които държат бялата пластмаса за самия корпус намиращи се ПОД ПЛАТКАТА, за това след отвиването на всички отбелязани болтчета на снимките, трябва да се отвият и тези на бензиномера и температуромера, които контактуват между уредите и платката (на снимката са гайки) и да се свали платката.

Свалянето на таблото при мен се породи от факта, че не ми показват изобщо или невярно бензино- и температуромера. След подробно изследване не открих "студени спойки" или нещо което да говори за лош контакт. Все пак презапоих всички спойки имащи отношение към проблема и се надявам утре, след като поставя таблото всичко да е наред....иначе отива на датчик, който между другото колко струва?

Редактирано от damagemaker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес купих датчик за 1,6 ада 94г. сив на цвят с три крачета.21лв с отстъпка в плевен

вчера по точно го купих и всичко ок.днес не показва нищо чета и мисля пръснах буксата с спрей и тръгна утре ще пиша дали има промяна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стабилизатора на напрежение го провери преди да отидеш на датчици.

Как да го проверя? Доколкото съм запознат или работи или не...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малките уредчета отказват като се бъзне стабилизатора, може би има лош контакт щом работят когато си искат.

Изваждаш леко таблото(колкото да можеш да бръкнеш с мултицета до стабилизатора). Буксите не се откачат!

Даваш на контакт и мериш напрежение :

между средното и лявото(погледнато отзад) краче на стабилизатора : 9.75-10.25V ако е друго значи е повреден.

между средното и дясното(погледнато отзад) краче на стабилизатора : 12V т.е. има захранване.

Извинявам се на автора за анонимния цитат, но не можах да намеря темата в която го е обяснил.

Не съм записал кой го е казал smiley-transport017.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да го проверя? Доколкото съм запознат или работи или не...

В дълбока заблуда си. Ако са му напукани спойките на едно или повече от 3- те крачета, ту ще работи, ту- не- зависи коко дупки има по пътя :hilezh: . Оглеждат се спойките с лупа за микропукнатини и се презапоявати трите крачета превантивно, за да се елиминира тази причина със сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Презапоих спойките, утре го слагам и дано да е било това, а ако не ауто+ е наблизо...

Мерси за бързите отговори, колеги;) Иначе колата я имам от скоро, та ще подпитвам чат-пат;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh:

Пфу разбута ли се това табло .. после става тука има тука няма.Налагаше ми се да го свалям 2-3 пъти и разглобявам.И преди няколко дни ми се изгуби осветлението на таблото и на въртачките на партното.

Най голямата дивотия е, че сутрин когато подам контакт без да съм запалил фаровете таблото ми свети.След като запаля двигателя продължава да свети за малко и после гане.След това пускам габарити фарове къси дълги .. все тая табото е не свети. Иначе контолните прибори и лампички разни за масло акомулатор и др. работят.

Къде да ровя какво да търся?Ако не работиха изобщо да ровя в предпазителите ама те понякога светат.....

Аудито е Б3 91год.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е от нея ... свалих я и изметих Пълно късо дава в единия край и като въртя до другия ходи до 50 Ома. Мисля че си работи нормално.

Някакви други идеи да имете ??!? :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключа за фаровете може би, след като светка без да е включено.

Ами ръчках го и него.В смисъл не съм го отварял но го разбутвах в различни посоки докато са пуснати габарити или фарове с надеждата да примигнат светлините по таблото но Тц.Ни вопъл ни стон.

Още стуртинта ще му скоча на ключа на фаровете но от това човеркане по метода "проба грешка" се скапват и други неща и направо ми става мъчно вече кой знае каква изненада ще ми поднесе пак нещо друго покрай таблото

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

здравейте колеги,

километража спря да ми отчита изминатите километри, както и главния

,от какво може да е?

благодаря

Редактирано от player
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам болежка с километража. И на мен, ако може малко помощ. Оборотомерът си седи на 1100 оборота, когато колата е на празен ход. Мерихме оборотите с някакъв уред, заковава си ги на 900 и си работи тихо, равномерно и т.н. НЕ е като да работи на 1100 оборота. Това ме навежда на мисълта, че проблема е в километража ?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен работи,а като ги задържа с газта на 750 почва да тресе и пак качи на 1000,стъпково моторче ли е не мога да разбера.

а уреда за градуси може ли да се коригира,понеже преди да го сваля таблото,показваше 80 градуса като работи,а сега 88 и вкл перката?

Редактирано от player
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен работи,а като ги задържа с газта на 750 почва да тресе и пак качи на 1000,стъпково моторче ли е не мога да разбера.

а уреда за градуси може ли да се коригира,понеже преди да го сваля таблото,показваше 80 градуса като работи,а сега 88 и вкл перката?

не нее. При мен проблема е в километража нещо. Имах преди време проблем със стъпковото моторче, но ги отстраних с 1 почистване B):hilezh: . Някой, ако има идея, относно километража ще се радвам да я сподели. Поздрави :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

тази седмица реших този досаден проблем с това колелце. Един колега от сливен ми го прати по куриер и ето че километража вече отчита. Ако има и други мераклии нека пишат ще дам неговият телефон. Сам си ги отлива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, след като си смених изгоряли лампички по таблото и местене напред- назад, докато видя как светят, ми изчезна осветлението на таблото , запалката и 3-те врътки.Всичко друго работи. Обаче сега като превключа на габарити лампата неми свети, а свети на къси светлини. Отвън фарове, габарити си работят. Някой да даде съвет. Колата е В3 87г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите,проблема се оказа бушон №14,но понеже предният ден като ръчках по таблото пак така угасна и след незнам какво пипане се оправи си помислих,че може да не е бушон, пък стана и тъмно- мъгливо. Свалях двата щепсела няколко пъти без да издърпам черните стопери, и чак тогава се сетих за чичко Гугъл и че имам книги.Мъка, ма глупоста по хората ходи.Поне рабрах,че изгорили бушона лампата за габарити свети като се превключи чак на къси светлини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...