Jump to content

Ламбда сонда


integrale45

Recommended Posts

Пичове,как мога да разбера дали ламбда-сондата ми работи нормално или дали изобщо работи и евентуално колко струва за мотор АСЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди на диагностика, там веднага ще си проличи.

Иначе за 1,8Т мотора е около 360 новата оригинална :flipoff: предполагам и твоята е там някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МММ не. Цената е 150-180 лв. чисто нова БОШ - за АЦЕ мотора (проверявах щото и аз смених и знам)

Можеш да пробваш дали работи :flipoff: като я изключиш, ако има промяна (към по-лошо) в смисъл работа на двигателя - да тресе на празен ход, мени обороти, а когато я караш поема по бавно (т.е. след като си натиснал педала за газта след известно време колата се ориентира и започва да ускорява) сондата си работи нормално и ако имап проблем той най-вероятно е на друго място

Обаче ако след изключването й колата запази състоянието и преди изключването на сондата т.е. не настъпи каквато и да е промяна - сондата е за смяна

ПП: аз те съветвам както и колегата Ivo_Dinkov вече е направил най-добре отиди на диагностика и ще ти кажат със сигурност дали е сондата

Препоръчвам ти сервиза под моста Чавдар (момчето работи качествено и има необходимата апаратура за нашия мотор АЦЕ, от който всички се оплакват с изключение на мен явно съм попаднал на читав)

Редактирано от ceci145
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,как мога да разбера дали ламбда-сондата ми работи нормално или дали изобщо работи и евентуално колко струва за мотор АСЕ

Ако караш на газ не я сменяй защото ще прецакаш и новата и ще ти отидат париците на вятъра. Ще ти помогне само диагностиката.За АБК е 165лв. за твоя мотор незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди на диагностика, там веднага ще си проличи.Иначе за 1,8Т мотора е около 360 новата оригинална :respekt: предполагам и твоята е там някъде.
Благодаря,но това с 360 лв не ми хареса в Русе ходих на 8 сервиза отвсякъде отказват да ми направят диагностика щото съм имал газова дори на сервиз БОШ дай им да правят само жигулита и москвичи тук никой не разбира от коли в един сервиз я вдигаме колата на подемен крик и един пали и "тръгва" вижда се че има кардан 4х4 е и един вика А АМА ЗАДНИТЕ ГУМИ ЩО СЕ ВЪРТЯТ,викам му от вятъра бе смъквайте ми колата!!!
МММ не. Цената е 150-180 лв. чисто нова БОШ - за АЦЕ мотора (проверявах щото и аз смених и знам)Можеш да пробваш дали работи :D като я изключиш, ако има промяна (към по-лошо) в смисъл работа на двигателя - да тресе на празен ход, мени обороти, а когато я караш поема по бавно (т.е. след като си натиснал педала за газта след известно време колата се ориентира и започва да ускорява) сондата си работи нормално и ако имап проблем той най-вероятно е на друго мястоОбаче ако след изключването й колата запази състоянието и преди изключването на сондата т.е. не настъпи каквато и да е промяна - сондата е за смянаПП: аз те съветвам както и колегата Ivo_Dinkov вече е направил най-добре отиди на диагностика и ще ти кажат със сигурност дали е сондатаПрепоръчвам ти сервиза под моста Чавдар (момчето работи качествено и има необходимата апаратура за нашия мотор АЦЕ, от който всички се оплакват с изключение на мен явно съм попаднал на читав)
Аз не мога да се оплача от вървенето на газ за 8 сек вдигам 100км/ч 2 пт пробвах и повече не искамно става въпрос за разхода на гориво с газова съм дето е слагана в италия всички казват че това е мерцедеса на газовите уредби но ми гореше 35/100 градско като махнах електронния клапан,за подаване на газ към двг,който взема сигнал от ламбда сондата и сложих обикновен с "кранче" я докарах до 20/100 градско вярно е , че е quattro и механична инжекция ама тук в Русе ми отказват да ми направят диагностика навсякъде ,на сервиз за бензинови мотори и на сервиз за газови уредби като говорим за най елитните сервизи
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Баси работата сега трява да се одръстя 170 лв за ламбда сонда или 150 лв с такава с 4 стърчащи кабела,дали ги има на магазина - всичко по 1 лв :blink:

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изправноста на ламбда сондата най-добере може да се провери с осцилоскоп. Другия вариант е да се "закачи" с VAG-COM. С приблизителна точност (или по-скоро неточност) може да се измери и обикновен мултицет.

Както каза колегата по-горе, ако караш на газ не инвестирай много пари в ламбда сонда. А и имайки предвид че при Бош вероятноста да попаднеш на менте е много голяма, ти си решаваш. Според мен е най-добре китайски ментак (при положение че караш на газ) там поне няма да те гризат съмнения дали е менте или не. Аз на моето АБТ му боднах китайче и съм учуден как добре си работи, пу пу да не и е уруки! :blink:

П.П. китайската ламбда я взех за 70лв и е с три кабела (2 за подгрев и един сигнален)

Редактирано от Митака
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук искам и аз да попитам нещо на моя катализатор имаше такава сонда, АБК двигател обаче отрязах и заварих една тръба на мястото на катализатора и не съм забелязал разлика в работата на двигателя (малко е по шумно предполагам ще се сетите защо) въпроса ми е дали да търся да пригаждам някаква или да си карам така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е била повредена сондата и след като си я махнал не си усетил разлика. Но не ти ли е висок разхода? (на бензин)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е била повредена сондата и след като си я махнал не си усетил разлика. Но не ти ли е висок разхода? (на бензин)

Като гледам показанията на борд компа си е нормален и моментния и средния и си съвпадат с последното засичане (тогава нямах борд комп), като си взема книжката ще го засеча пак да видя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изправноста на ламбда сондата най-добере може да се провери с осцилоскоп. Другия вариант е да се "закачи" с VAG-COM. С приблизителна точност (или по-скоро неточност) може да се измери и обикновен мултицет.

Както каза колегата по-горе, ако караш на газ не инвестирай много пари в ламбда сонда. А и имайки предвид че при Бош вероятноста да попаднеш на менте е много голяма, ти си решаваш. Според мен е най-добре китайски ментак (при положение че караш на газ) там поне няма да те гризат съмнения дали е менте или не. Аз на моето АБТ му боднах китайче и съм учуден как добре си работи, пу пу да не и е уруки! :rolleyes:

П.П. китайската ламбда я взех за 70лв и е с три кабела (2 за подгрев и един сигнален)

газовия ми клапан е електрически и взема сигнал от ламбда сондата мотора ми е АСЕ а сега като не работи както трябва клапана се отваря на 100 % а това е тръба за ВиК и затова имах разход 35/100 махнах електрическия и сложих с кранче за 3 лв но пак гори много 20/100 и мисля че моята ламбда сонда е с 4 кабела кода и завършва на 502 тази китайската откъде я взе и има ли някакъв код ладата пък откога е с такова нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тази китайската не пишеше нищо, дори и " made in china" нямаше та камоли номир или каквото и да е друго.

Един приятел ми я купи някъде от Варна, не знам точно от къде.

Ладата има ламбда сонда от тогава от когато започна да има електрона инжекционна запалителна система.

Редактирано от Митака
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тази китайската не пишеше нищо, дори и " made in china" нямаше та камоли номир или каквото и да е друго.

Един приятел ми я купи някъде от Варна, не знам точно от къде.

Ладата има ламбда сонда от тогава от когато започна да има електрона инжекционна запалителна система.

ок какъв е вашият съвет колеги да слагам от лада или имам една фордова от фиеста 1,1 ,която сменихме а се оказа че работи мисля да я пробвам как ще работи електрическия газов клапан с нея как мислите заслужава ли си това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай тази която имаш и ако работи ок, ако не тогава пак ще му мислиш. А как разбра че работи акто е демонтирана/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай тази която имаш и ако работи ок, ако не тогава пак ще му мислиш. А как разбра че работи акто е демонтирана/

ами фиестата имаше проблем на празен ход и казали на момчето нова лабда сонда и той купил сменил я и пролемът е съшия и ще я пробвам при мен поне визуално мога да виждам като работи мотора и като се подава газ колко се отваря ел клапан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, ходил ли си при Иван в Дунавия на диагностика? Поне знам, че той не отказва като си с газова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, ходил ли си при Иван в Дунавия на диагностика? Поне знам, че той не отказва като си с газова

сложих си днес ламбда сонда бош 170 лв има голяма промяна като засека разхода ще пиша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,но това с 360 лв не ми хареса в Русе ходих на 8 сервиза отвсякъде отказват да ми направят диагностика щото съм имал газова дори на сервиз БОШ дай им да правят само жигулита и москвичи тук никой не разбира от коли в един сервиз я вдигаме колата на подемен крик и един пали и "тръгва" вижда се че има кардан 4х4 е и един вика А АМА ЗАДНИТЕ ГУМИ ЩО СЕ ВЪРТЯТ,викам му от вятъра бе смъквайте ми колата!!!

:respekt::hilezh::D:P

Бате са сериозно: гонят те щото имаш ГАЗ :P И при мен да дойдеш и аз ще ти кажа да си ходиш и да се върнеш като махнеш Газ-та.Защото проблема ти идва от там (повярвай ми не те плакна)свалил съм на доста хора газта и удоволлствието им е,че нямат вече проблеми.Но щом си решил че е ламбда сондата е виновна ок. ако не работи колата няма да има ниски и няма да може да се форсира на място но няма да играят оборотите.

Редактирано от Niki001
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оборотите се оправиха работи съвсем различно стои точно на 1000 оборота на газ и на бензин а преди с 2 крака натисках 3 педала с палеца спирачката а с кутрето газта че да не угасне а сега с един крак три педала че и клаксона :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай внимателно тогава :musik:

благодаря ама тези покрай мен не карат внимателно мамка им малко се отдалечих от темата ама айде безаварийно шофиране и от мен :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Искам да попитам какви симптомите за заминала ламбда сонда?

Има ли голямо значение тя при работа на газ?

Ауди Б3 1,8 РМ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам какви симптомите за заминала ламбда сонда?

Има ли голямо значение тя при работа на газ?

Ауди Б3 1,8 РМ.

зависи дали газовота ти уредба има електрически клапан, който взема сигнал от ламбда сондата,но моята разбрах че не работи, като я закачихме на компютър-нова е 170 лв BOSH.Ти имаш ли такъв ел клапан?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...