Jump to content

R/C хеликоптери.


Recommended Posts

И аз да се похваля , голямото пиле(T-REX450) е настроено и летящо. През почивните дни висях за сефте 6 батерий без да успея да го строша.Кефа е несравним спрямо малкото хели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 93
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

От вчера е това , вече е с лейкопласт и сериозна доза от "Капчица" :flipoff:

Яяя, още един с Валкера 5G6 като мен.

Лети ли ти стабилно? Аз му направих тунинг с една пружина и се закова обаче му се вдигна консумацията. Вече ми изгоря едния двигател.

На тоя модел най му се троши опашката, флайбара и двигателите са консуматив. Карат между 20 до 50 полета. Поръчах си части от Австралия и ги чакам тия дни.

И аз да се похваля , голямото пиле(T-REX450) е настроено и летящо. През почивните дни висях за сефте 6 батерий без да успея да го строша.Кефа е несравним спрямо малкото хели.

Бре, честито!

Научи ли се да правиш осморки на симулатора?

Че това му е майката. И бащата.

П.С.

По случайно щастливо стечение на обстоятелствата тия дни ми връчиха едно хАлуминтиево куфарче с Align T-Rex 450 SE за диагностика.

Машинката не е сглобена още. Чистак нова е. Към него върви едно радио FUTABA 9C с една скромна инструкция от 100 страници. Като почна да му броя копчетата ме заболява главата.

От тия хеликоптери не мога да свърша никаква работа.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мога да съм полезен с настроеният модел свиркай , имам някакви базови познания .На симулатора летя всякък с "осморки", " змиорки" , "на обратно-завъртьорки" и всекви други "орки" :steinigung: , с настройките на апаратурата съм горе долу в някакви прилични познания на начинаещ , но поради малкото "летателни часове" , съм още бос в практическата страна на настройките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От офиса ми е малко трудно , а по назад май има!

П.П. Ето ти филмиче при настройките

http://www.youtube.com/watch?v=hJ-7e8JMRmM

Редактирано от audi200avant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От офиса ми е малко трудно , а по назад май има!

П.П. Ето ти филмиче при настройките

http://www.youtube.com/watch?v=hJ-7e8JMRmM

Трее го закараш на реглаж, че нещо метка у лево. :steinigung:

Тва кой е малкия или големия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе зачетох се тука ногу сериозну.

ама все пак имам такова питане- трябва ми хели за навън...не за стая

искам голяма машинка да обикалям полетата наоколо.

съответно нямам никакъв опит (ама абсолютно никакъв) и ми се ще да получа съвет за какво да се оглеждам.

марки, цени, съвети и такива работи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи какъв бюджет си приготвил.Средната цена на клас 450 RTF(готов за полет) с качествени сервота ,жироскоп и апаратура е около 1000 долара.

http://modelistika.com/showthread.php?t=8253

това е модел без опашно серво и жироскоп , както и апаратура .Цените варират много , но оптималното е жиро Футаба 401 комплект опашно дигитално серво с доставката около 200 долара , апаратурата е Спектрум ДХ 7 около 370 долара с доставката,

Копие на това хели е този:

http://rcshop.uits.bg/product_info.php/cPa...products_id/195

готов за полет , естествено апаратурата и жироскопа са нисък клас , иначе качеството не е никак лошо.ще ти трябва залеждачка и батерии , там отиват още към 300 кинта в лева.

По изгодно е да купиш модел втора ръка защото се продават с много резервни части и са настроени и сглобени .Аз лично платих за моя 650лв с части за още поне 300 долара.

При мен равносметката е :

Модел 650 лв

Жиро 401 и серво 300лв

апаратура 570лв

Батерий и зареждачка 300лв

Тотал :1820 кинта

Редактирано от audi200avant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бати хобито ще излезне това...

не знам и аз...мислех да не превишавам 300 евро.

но то излиза, че за тия пари няма да е читаво май..?

тия работи като серво, жироскоп, апаратура и тн подробности на мен нищо не ми говорят :flipoff:

и какво значи готов за летене? има такива дето трябва да си ги сглобявам сам ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съответно нямам никакъв опит (ама абсолютно никакъв) и ми се ще да получа съвет за какво да се оглеждам.

марки, цени, съвети и такива работи?

Като нямаш опит си вземи един симулатор + пулт за 50-60лв и пробвай да видиш как е. Ако не си се отчаял след два месеца смело си вземи хели. Това е единствения разумен начин за придобиване на такава машина. И не го слушай АУДИ200 - може и по-евтино да започнеш (после пак ще поскъпне но ще знаеш дали това хоби е за теб).

Примерно с това за начало. И симулатора е задължителен пак.

Роторче от T-Rex 450SE.

th_48700_DSCF5159e_122_136lo.jpg

FUTABA 9C

th_48695_DSCF5160_122_24lo.jpgth_48713_DSCF5161_122_497lo.jpg

------------

Вероятно най-лекия 3Д самолет в света. 17 грама.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ето ти и по евтин и популярен вариант:

http://www.esky-heli.com/twf-sz-esky-helic...f-c-177_91.html

Принципно заради цената тези модели се ползват с голяма популярност и има много инфо и части

П.П. Гризлито е прав , ама аз давам инфо за най-популярният модел като цени , иначе спор няма , но малко ориентация в обстановката не вреди

Редактирано от audi200avant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тия които им се лети евтино - докопах този безплатен авиосимулатор - FLIGHTGEAR.

Модели за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с интерес следя темата и тази информация горе ми е доста полезна. Като нищо може да се метна на някое моделче ако останат излишни парици. Иначе отново, ентусиазиран от темата, започнах да търся в гугъла RC Turbine Heli - например:

Като видях обаче, че дори и аудито да продам, само турбинката не мога да си купя, ми мина мерака нещо :f_ck_you:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

И това се случвало , днес докато си карах хелито , за мое най-голямо учудване на около 50см от земята нещо изпуши и хелито се свлече на земята , хвърляйки се като майка-тигрица да видя какво стана , махнах капутажа и с очарование установих , че батерията пуши .Последвалата операция се казва "Бързи ,смели, сръчни" -батерията извърча със страшна сила от хелито и се случи това:

П.П. Само да попитам , аз ли съм най-голямото гюле

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

А моето пиУе не ще да лети повече от две минути.

Бааа, може да се окаже че батериите са умрели. И четирите. :)

--------

Иначе полу-официално съм обявен за батка. Моем да летим на секъде. И да го държим на место в рамките на 1 метър квадратен.

А на ОНЯ ТиРекс му подкарах ел. частта на бюро. Мета сервота насам-натам, врътка жирота, яку тега у бръшлеса, това BECa бачка...

Абе, леко полеко ша фърчиме.

post-442-1238368575_thumb.jpg

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе гледайте какво правят хората, вие още с тия миниатюрки карате :)

http://www.youtube.com/watch?v=iuPl5BkjMIE

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде , вчера се разписах в "алеята на славата" , изгубих управление на 20-тина метра от земята и завърших със 3 часов ремонт :bia: , карбонова опашка на сол и главна ос по която италианците могат да правят калъпи за спагети , обаче е здраво копеле нищо друго няма счупено, да му се ненадяваш на "пилиту"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз малко пак да се намеся в темата с едно въпросче, не точно за хеликоптер но все пак е за RC нещо. Има ли значение кое от двете ще поръчам, че цената е еднаква, но честотата на радиото е различна т.е:

Това е на 40 MHz

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.19150

Пък това е на 27 MHz

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.19151

Ще го поръчвам за подарък, въпреки че отзивите май не са много добри. Всъщност за толкова пари не знам какво повече може да се очаква.

Редактирано от Dakata_m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия като гледам са от най-дървените модели. Предполагам само заради марката Ауди ги вземаш. Ако не се ползват много може и да работят.

40МХц има лееек превес над 27 че ще е по-чиста лента. Иначе не знам дали е разрешена у нас.

По истински работи може да си поръчаш от тук - Нитротек Колегата Ran4inibg е представител на фирмата. Питай го ако има нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Летя предимно в хола. :)

---------------

БАСИ ИГРАЧКИТЕ имат някои. Едно скъпо хеликоптерче. :stupid:

Благодарение на Фори. :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнооого добре, тъкмо имам повод. Чудех се какво да си поръчам за рожденния ден.

Обаче искам до ви питам, някой има представа колко време издържат тези батерии на електрическите коли от средния клас?

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...