Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги, за много години първо

Мангалите имат един много готин лаф, "Не ме е страх от зимата, щото идва лятото!"

Малко и моята работа е такава, но съм се замислил да ъпдейтвам малко летния комплект гуми

Значи сега съм с Дънлоп СП Спорт 200, мого съм доволен, жалкото е че жената развали леко комплекта, ама нищо. Гумите са комплект, на около 4мм грайфер са предните, завъртях ги миналото лято. По дот са 2005година, Много съм доволен от гумичките. Идеята ми е да се вземе нещо добро за отпред, а предните да отидат отзад.

Затова ще бъда много благодарен, на съвети от хора, които имат истински впечатления от марки и модели гуми. Много бихте ми помогнали с оферта за гуми, цени, отстъпки и т.н.

Цялата работа не е спешна, така че ще разгледаме повечко мнения, Плащането ще бъде в брой най-накрая!!!!

Предварително благодаря на всички, които ще помогнат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, щом марката е Dunlop горещо ти препоръчвам модела SP Sport Fastresponse, който излезе през 2007 г. и вече трайно се утвърди.

Оферта ще ти дам за тебе възможно най-добрата. С твоя размер е Сашко AALEXANDROV, а иначе и на други съм взимал този модел в различни размери - Cherepaha, Stas и сега в момента за други не си припомням.

Общото мнение на всички е, че това е страхотна гума с еднакво добро поведение на сухо и мокро.

Това лято задните ми бяха такива и нямам съвсем точни впечатления, но наистина колата в завои е много уверена, а напролет ще купувам още 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси приятелю, с нетърпение очаквам офертата, за да я премисля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За момента оставам на мнение, че трябва да са нещо от сорта на Dunlop Fastrespnse; Gislaved speed606;Bridgestone touranza; Continental sportcontact;Dunlop SP2000 с каквито съм и в момента и мисля че са много добри;

Някой да има преки наблюдения от посочените артикули. Става въпрос за улегнало, нормално каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

колеги, очаквам предложения за този размер летни гуми

Интересува ме нови или в най-лошия случай втора ръка с дот не по стар от 07 или 08

Очаквам сериозни предложения!

След два месеца свършва зимата, и ще се слагат летните гумета. Моите са много хубави с около 6-7мм грайфер но са с дот 05 и затова искам да ги сменям

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коко е забравил,че ме обзаведе с Фастреспонс още през 2007 г.. :flipoff: Само че 205х55х16.Тогава се насочих към марката и модела заради тест в Аутобилд,точно на този размер.С отлични показатели бяха тези, модел на Континентал и ако не се лъжа модел на Бриджстоун.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мислех, че в темата ще се включат хора с преки впечатления от гумите, както и търговци с добри оферти за мен. Защото сме приятели в този форум. Това е все едно някой да го интересува нещо за пазара на бирите и бързооборотните продукти в северна и западна България, и аз да не се намеся. Няма как да стане, нали трябва да си помагаме..Хайде, колеги,че пролетта наближава!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мислех, че в темата ще се включат хора с преки впечатления от гумите, както и търговци с добри оферти за мен. Защото сме приятели в този форум. Това е все едно някой да го интересува нещо за пазара на бирите и бързооборотните продукти в северна и западна България, и аз да не се намеся. Няма как да стане, нали трябва да си помагаме..Хайде, колеги,че пролетта наближава!!!

Иво карал съм с Дънлоп,само хубави неща мога да кажа за гумата,но ако дойдеш утре: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=5000...mp;#entry759090, имам и още нещо като вариянт(предложение) :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз в края на зимата ще се оглеждам за нови летни гуми - 185/65х14 ще си търся.

Да видим къде, какви марки има, и на какви цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както Коко е споменал , аз съм с такива гуми Дънлоп Фастрен... от 2007 г. Размер 205/55/16 .Изключително съм впечатлен от тези гуми / разбирай положително / Ако мога да ти препоръчам - взимай , ще останеш доволен според мен и то доста .

Редактирано от stas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Фулда Карат прогресо и за цяло лято веднъж не ми се е включил абс-а, много съм доволен. В завои също са много стабилни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да използвам темата на колегата /надявам се да не се сърди/ и да попитам:дали могат да се сложат гуми 205/60/15 на 80-тка В3 със стандартно окачване?

Джантите са 7J.

Търсих с търсачката, но там се говореше за B4...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За моженето може ама колата ще изглежда като танк..

Ще опират при неравности и натоварена кола.

Аз съм с 7J и избора се сведе до 195/55/15 или 205/50/15.

Заложих на 205-ците и нямам оплаквания за "тежък" волан.

Компромисни варианти са 195/50/15 или 215/45/15 ма тва е вече компромис.

Едното седи неестествено малко а другото е рядък размер.

А иначе по-темата

maxxisea000764087992508ld8.jpg

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....

Ами преди бях с 185/70/14 и при натоварена кола не ми е опирала абсолютно някъде!

Разликата в диаметрите с 205/60/15 е 12мм. и се надявам да нямам подобен проблем, щото гумите вече са купени :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не я товариш стабилно няма да имаш проблем.

А и не знам как ще я възприемеш с толкова "обемни" гуми.

Щот 205 е "широкичка" гума а и 60 не е ниско, ма щом си ги взел здраве да е.

Важното е да ти харесва :hilezh:.

Миналото лято товарих едни чували жито на село ~300 кила и опря в бронята при неравности на пътя.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не я товариш стабилно няма да имаш проблем.

А и не знам как ще я възприемеш с толкова "обемни" гуми.

Щот 205 е "широкичка" гума а и 60 не е ниско, ма щом си ги взел здраве да е.

Важното е да ти харесва :stupid:.

Миналото лято товарих едни чували жито на село ~300 кила и опря в бронята при неравности на пътя.

Имам много неприятни спомени от 195/50/15 след среща със сравнително нормална дупка /предна и задна аут/, та затова исках по-височка...

Смятай..., 3 год. карах с 185/70/14 и нямах изкривена джанта или балон на гума!

Село нямам, ниви също...,возя си кльощавия задник и дечурлигата! :lol:

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, конкретна оферта ще ти дам края на февруари. Нека Дидо(дуно) провери цената на този модел в Примекс. :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, готини хорица, ще стане полемика!!!!

За колегата с Максиса, не са лоши, не са евтини, и нямат точно този размер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ST-08%20Sumo%20Firenza.png

Eто тези също бих ги карал ако имаше моя размер.

сумо фиренца ст 08

Ето малко четиво аз миналата година какви избирах:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=36620&st=0

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля да си взема Мишлен Пилот Екзалто! Някой ако е с такива да си даде мнението. Размерът - 205/55/16!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля да си взема Мишлен Пилот Екзалто! Някой ако е с такива да си даде мнението. Размерът - 205/55/16!

Брат ми кара с тези гуми пасата си -В5 и тъй като от време на време си разменяме колите смятам,че имам добри впечатления от тези гуми.Та това което мога да кажа за тях е,че са типичен мишлен-на сухо средна работа,на мокро сцеплението клони към пълен ташак,единствения голям плюс/ако според някой това е плюс/ е,че държат на голям пробег.На моята кола са Гудияр хидрагрип и определено съм доста по -доволен от тях-на сухо държат добре,на мокро цепят :bia: асфалта :bia: .От различните марки гуми ,от които имам впечатления на сегашния и на предишните си автомобили мога да кажа,че далеч по-доволен ще си според мен от Гудияр хидрагрип,ийгъл ф1, йокохама ,бриджстоун. За дънлоп фастреспонс чувам само добри отзиви от познати с такива,включително гледам и колегите от форума ги препоръчват и ако трябваше да сменям моите бих се пробвал с тях.

Редактирано от 4ring avus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат ми кара с тези гуми пасата си -В5 и тъй като от време на време си разменяме колите смятам,че имам добри впечатления от тези гуми.Та това което мога да кажа за тях е,че са типичен мишлен-на сухо средна работа,на мокро сцеплението клони към пълен ташак,единствения голям плюс/ако според някой това е плюс/ е,че държат на голям пробег.На моята кола са Гудияр хидрагрип и определено съм доста по -доволен от тях-на сухо държат добре,на мокро цепят ;) асфалта :unsure: .От различните марки гуми ,от които имам впечатления на сегашния и на предишните си автомобили мога да кажа,че далеч по-доволен ще си според мен от Гудияр хидрагрип,ийгъл ф1, йокохама ,бриджстоун. За дънлоп фастреспонс чувам само добри отзиви от познати с такива,включително гледам и колегите от форума ги препоръчват и ако трябваше да сменям моите бих се пробвал с тях.

Това е истински аргументиран отговор. Благодаря, колега :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....

Ами преди бях с 185/70/14 и при натоварена кола не ми е опирала абсолютно някъде!

Разликата в диаметрите с 205/60/15 е 12мм. и се надявам да нямам подобен проблем, щото гумите вече са купени :hilezh:

205/60/15 НЕ слагай. Аз сега съм с 195/60/15 и при наповарена кола при неравности и висока скорост ми е впирала няколко пъти гумата. А 205/60/15 е малко по висока от 195/60/15.

Въпреки че 195/60/15 понякога малко впира /ама при доста екстремни натоварвания/ за мен е най добрия избор на 15" за Б3 защото 195/50/15 е много нископрофилна а 195/55/15 се намира трудно и е скъпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...