Jump to content

audi 100 quattro ACE


integrale45

Recommended Posts

Карам само на бензин и никога не съм достигал такъв разход. На километража пише 220 000км. . Бях с масло Арал 10/40 Bluetronic, сега с Castrol 5/40. Постояно засичам разхода и средно е 11-13, максимум 14. Не мога да карам бавно,а и е куатро. Мога да ти дам да пробваш. Но са ми махнати катализаторите и е със спортен филтър. един приятел я кара 2 седмици докато бях в Германия и каза че смесено му е дала 9-10.Това с 15км сутрин извънградско, после градско из Пловдив и пак 15 извънградско. Ама той кара доста спокойно. Не знам, може би това че двигателя е по мощен и с по-голям въртящ момент, предполага че и предавките се сменят по-рано и от там идва тази "икономия".

В Пловдив може, то във Варна и 13 съм докарвал и то 4исто градско през деня. Но в софийската лудница под 15 много рядко падам. Аве за АСЕ-то е ясно че не е за тва тежко купе. В голф ГТИ почти същият двигател върви перфектно, но на А6 кватро си е мъка.

Редактирано от monz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 116
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Че то при разход 24/100 по-евтино ще ти дойде да я караш на бензин. Ако отново му вдигнат цената продаваш АСЕ-то и готово!

при разход 15/100 бенз ,пак ми е по изгодно на газ 5 лв,но няма да я продам, ще търся начин да и намаля разхода има нещо гнило в цялата работа,ако трябва ще отида в пловдив или софия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разходът ти е нормален. Споделям моя: градско - 13, извън - 7-8 зависи от сезона, тежък offroad - 25, бензин - 100 VPR

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разходът ти е нормален. Споделям моя: градско - 13, извън - 7-8 зависи от сезона, тежък offroad - 25, бензин - 100 VPR

газ 24/100 нормален????????????????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен този разход не е нормален.На мен ми харчи градско около 13-14, и под 10 извън градско до 120км/ч, двигателя е ADR 125кс.

Виж си свещи кабели и бобини, при мен се качи много разхода от тях когато бяха за смяна..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не говоря за газ, а бензин и става въпрос за offroad каране в сняг 50-60см само на 1-ва и много газ

Колега ти 60см сняг :hilezh: виждал ли си?

Редактирано от bobsen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е от студеното друг проблем има, в началото ми гореше с 45 литра 120 км градско чак ме е срам да кажа 35/100 и това август месец, а извънградско 12/100 не издиша газ отникъде това го проверихме с нови филтри масла и др котсумативи според вас може ли да е от изпарителя при условие че колата много върви и много лесно пали но отбелязвам отново колата няма да я продам има сантиментална стойност за мен ще я оправя но май ще трябва сам да се оправям но предполагам че с ваша помощ и идеи това ще стане по бързо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги имам една молбичка бихте ли споделили какъв ви е разхода на гориво газ/бензин,знам че двигателят не е за пропан бутан но така я взех от италия,благодаря предварително <_<

На баща ми б4-ката е АСЕ и quattro. На бензин 11-12/100км градско, 7-8/100км извънградско. На газ - 12-14/100км градско и 9-10/100км извънградско. Кара спокойно, а градското му е доста натоварено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше дошъл в Русе миналата зима и ти щеше да видиш. Ако не вярваш мога да ти пратя снимки

Бях единствената кола която излезе от паркинга

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами прикачи ги,ама да са по-малък размер,че имаш само 4мб лимит.

Не мога. Ако имаш skype мога да ти ги пратя и да ги качиш

Редактирано от Kabelgijata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това горе-долу е максимума на извънградското. Русе - Шумен средна скорост 140 Шумен - Варна на магистралата 200

Разход 12 98 на Лукойл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами,може и още да изгори,ама и тва ми стига. :hilezh:

доста каране направих на 4-та ,а към тетевен имаше доста заснежени участъци ,там бая време държах 3-та с около 90-100,има едни бая завойчета та гледах да съм в оборот.

Редактирано от Nikieva
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...