Jump to content

audi 100 quattro ACE


integrale45

Recommended Posts

Здравейте колеги имам една молбичка бихте ли споделили какъв ви е разхода на гориво газ/бензин,знам че двигателят не е за пропан бутан но така я взех от италия,благодаря предварително :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 116
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте колеги имам една молбичка бихте ли споделили какъв ви е разхода на гориво газ/бензин,знам че двигателят не е за пропан бутан но така я взех от италия,благодаря предварително :stupid:

При нормално каране 10-12 газ колега а бенз 8-12.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нормално каране 10-12 газ колега а бенз 8-12.

става въпрос за мотор АСЕ 2.0 16V 140 кс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става въпрос за мотор АСЕ 2.0 16V 140 кс

Кое те притеснява за Б4 с тоя мотор 12 13газ (при много студено време 14)е нормално да изхарчи.А за бенза умишлено съм го завишил понеже като се кара не бенз обикновено бърза за някъде следователно се ръчка повече и харчи.Иначе за бенз към 10 е нормално, казвам това от наблюдения от мой познат с Б4 куатро с аце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става въпрос за мотор АСЕ 2.0 16V 140 кс

Именно за същото, колегата горе го е написал... Заради куатрото може да се вдигне разхода с 0,5-0,8л/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зимата софийско 16/ лятото извънградско 9 с вкл. климатик на 22.5 auto, ама аз съм и по тежък, нямам "газова".

Редактирано от monz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зимата софийско 16/ лятото извънградско 9 с вкл. климатик на 22.5 auto, ама аз съм и по тежък, нямам "газова".

като бях с такъв двигател харчеше между 12-15 градско и 9-10 извънградско (ама аз си го настъпвах де)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое те притеснява за Б4 с тоя мотор 12 13газ (при много студено време 14)е нормално да изхарчи.А за бенза умишлено съм го завишил понеже като се кара не бенз обикновено бърза за някъде следователно се ръчка повече и харчи.Иначе за бенз към 10 е нормално, казвам това от наблюдения от мой познат с Б4 куатро с аце.

14/100 това за мен е мечта а какво ще кажете за русенско лято/зима 20/100, извънгр 11/100 с газова за 1500 лв landi renzo с нова ламбда сонда,която е нужна за моята газова

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14/100 това за мен е мечта а какво ще кажете за русенско лято/зима 20/100, извънгр 11/100 с газова за 1500 лв landi renzo с нова ламбда сонда,която е нужна за моята газова

Сега погледнах,че питаш за 100-ца а аз за б4 ти отговорих понеже инфото ти е такова.За 100-ца куатро в града си е нормално разход от 16 18 на 100, извън градско до 90км. 10 нагоре колко настъпваш ама средно около 11,12.

Редактирано от bobsen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14/100 това за мен е мечта а какво ще кажете за русенско лято/зима 20/100, извънгр 11/100 с газова за 1500 лв landi renzo с нова ламбда сонда,която е нужна за моята газова

на газ е нормален този разход според мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега погледнах,че питаш за 100-ца а аз за б4 ти отговорих понеже инфото ти е такова.За 100-ца куатро в града си е нормално разход от 16 18 на 100, извън градско до 90км. 10 нагоре колко настъпваш ама средно около 11,12.
ами аз карам B4 ама питам за 100, защото за В4 куатро АСЕ никой не ми отговаряше а и моата като я качих на кантар показа 1542 кг някъде, вярно че е тежка и с 4х4 ама газовата ми е на 1 г слагана в италия и пак ми дава голям разход в моя град никой не иска да я погледне бил много специфичен мотор????????????обиколих мн сервизи отпращат ме иначе върви много, ама иска ми се да гори по малко поне 15 в града при условие че ми дава извънгр 11/100 при скорост 120-140 км/ч
на газ е нормален този разход според мен
и при теб ли е така разхода? В4 quattro 16V АСЕ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз карам B4 ама питам за 100, защото за В4 куатро АСЕ никой не ми отговаряше а и моата като я качих на кантар показа 1542 кг някъде, вярно че е тежка и с 4х4 ама газовата ми е на 1 г слагана в италия и пак ми дава голям разход в моя град никой не иска да я погледне бил много специфичен мотор????????????обиколих мн сервизи отпращат ме иначе върви много, ама иска ми се да гори по малко поне 15 в града при условие че ми дава извънгр 11/100 при скорост 120-140 км/чи при теб ли е така разхода? В4 quattro 16V АСЕ

бате дори и да ти я направат някаде да харчи по-малко то ще е за сметка на вървежа...

аз вече не съм с този мотор... но и на мен толкова ми харчеше- към 18-20 газ в софия и към 15 извънградско (160-180км/ч)

затова махнах газовата - на бензин си харчеше по-нормално 12-15 градско и 10 междуградско ( +- 1/100 в зависимост от скоростта) ...а пък с 200км/ч от пловдив до софия ми изхарчи някаде към 15/100 ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бате дори и да ти я направат някаде да харчи по-малко то ще е за сметка на вървежа...

аз вече не съм с този мотор... но и на мен толкова ми харчеше- към 18-20 газ в софия и към 15 извънградско (160-180км/ч)

затова махнах газовата - на бензин си харчеше по-нормално 12-15 градско и 10 междуградско ( +- 1/100 в зависимост от скоростта) ...а пък с 200км/ч от пловдив до софия ми изхарчи някаде към 15/100 ...

ето това исках да чуя значи си е нормално благодаря ти за отзивчивостта,но странното е че V6 2.6 i 2.8 имат по малък разход,вярно е че са с електронна инжекция ама не е честно така

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето това исках да чуя значи си е нормално благодаря ти за отзивчивостта,но странното е че V6 2.6 i 2.8 имат по малък разход,вярно е че са с електронна инжекция ама не е честно така

Както и 2.3 има по-малък разход причината е в кривата на оборотите и въртящия момент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега :) Аз съм с ACE само на бензин карам. Зимата разхода с климатроник на макс + всичко останало е около 14/100 на ненапълно загрял двигател. Иначе извънградско с настъпване(180-200 на моменти) иначе поддържане на 160 ми е към 12/100. Надявам се да съм ти бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе това АСЕ много подъл двигател ще дойде...Мен свят ми се изви само като чета за какви разходи става въпрос...направо на АВС-то водосвет трябва да му правим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост не е много леко :) Пък и поддръжката не е най-евтината, но поне знаем какво караме, а и двигателя не е лош като пъргавина и ускорение :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост не е много леко :) Пък и поддръжката не е най-евтината, но поне знаем какво караме, а и двигателя не е лош като пъргавина и ускорение :hilezh:

двигателя е супер за 10 сек на газ вдигам 100 км/ч и той доколкото знам е на фолксваген само, че там е 150 коня щото бил май с електронна инжекция и го слагат от 1984 година баси колко е дърт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе това АСЕ много подъл двигател ще дойде...Мен свят ми се изви само като чета за какви разходи става въпрос...направо на АВС-то водосвет трябва да му правим.

с АВСто падаш ли под 16 в София...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с АВСто падаш ли под 16 в София...

Карам само на бензин и никога не съм достигал такъв разход. На километража пише 220 000км. . Бях с масло Арал 10/40 Bluetronic, сега с Castrol 5/40. Постояно засичам разхода и средно е 11-13, максимум 14. Не мога да карам бавно,а и е куатро. Мога да ти дам да пробваш. Но са ми махнати катализаторите и е със спортен филтър. един приятел я кара 2 седмици докато бях в Германия и каза че смесено му е дала 9-10.Това с 15км сутрин извънградско, после градско из Пловдив и пак 15 извънградско. Ама той кара доста спокойно. Не знам, може би това че двигателя е по мощен и с по-голям въртящ момент, предполага че и предавките се сменят по-рано и от там идва тази "икономия".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ново засичане-18 литра-70 км идва разход 24/100 баси кефа

Що не си караш на бензин ? Пък и ако дадеш на някой да ти бъзика колата освен че ще продължи да харчи и проблеми можеш да имаш тоя мотор е Неподходящ за каквато и да е газова.

Минал съм по тоя път карай повече на бензин и не го мисли :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че то при разход 24/100 по-евтино ще ти дойде да я караш на бензин. Ако отново му вдигнат цената продаваш АСЕ-то и готово!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...