Jump to content

Малко правопис!


Recommended Posts

Думата "газ" е в мъжки род - моля, не се опитвайте да промените пола й (на думата).

ГАЗ

ед. ч.-------------------газ

непълен член-------газа

пълен член----------газът

мн.ч.-------------------газове

членувано-----------газовете

бройна форма------газа (един газ, два газа, три газа...)

Газ е едно от агрегатните състояния на веществата

Кислорода е газ.

Метана и пропан-бутана са горими газове. (както и СО-то между другото)

Газът водород е най-лекия газ.

Всичко останало, като "автомобилната газ", "втечнената газ", "природната газ", "газта поскъпна" и "всякаква друга газ", за която се сетите си е "една гаща плява".

С казаното по-горе не искам да обидя никой. Просто смятам, че това са неща, на които трябва да се обръща по-голямо внимание.

За тези, които ще попитат - форума е за автомобили, а не за граматика, така е. Ама пък пише, че трябва да се говори на български, нали!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно....

Май трябва да постнем един правописен речник тук, който има нужда да се консултира. Не че и аз не правя грешки, де! Човешко е, ама в някакви граници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Речници има No_Name, няма кой да ги чете. Десет човека да прочетат темата и от тях един да се поправи, аз ще съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо си е грехота,да не можеш да пишеш правилно на майчиния си език,айде и министрите правят грешки Данаилов беше написал

ЗБОГОМ,ама на тях им е позволено, те са министри. Аз ако правя грешки, то е от бързане или натискане на 2 клавиша едновременно,

но винаги се старая да пиша правилно,НО МОЛЯ ВСИЧКИ БЪЛГАРИ,ОБРЪЩАЙТЕ ВНИМАНИЕ НА ПРАВОПИСА СИ,ЗАЩОТО ТОВА Е ВАШЕТО ЛИЦЕ,

как иначе ще напишете една автобиография или молба за работа,че аз ако съм един работодател и ако видя че работника ми не пише

правилно,то той няма култура-направо го наритвам или го пращам в 1 клас на училище, за да се приквалифицира!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се говори, колко неграмотно е подрастващата час от населението. Направо ме е яд като се замисля. Главите им са пълни само с неграмотен ЧАТ, алкохол, и наркотици. Упадъка на държавата ни е най-ярко изразен точно там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук темата е пълна с правописни грешки.

От сек'ъв вид.

Кат' почнеш от синтактични, та до граматични.

Ма това си е болест на обществото.

Трагедията не е, че не може се пише правилно.

Кофтара е, че се мисли пипонски.

Бих казал, че майнда е първосигнален, ма сигнала го нема ник'ъв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Думата "газ" е в мъжки род - моля, не се опитвайте да промените пола й (на думата).

ГАЗ

ед. ч.-------------------газ

непълен член-------газа

пълен член----------газът

мн.ч.-------------------газове

членувано-----------газовете

бройна форма------газа (един газ, два газа, три газа...)

Газ е едно от агрегатните състояния на веществата

Кислорода е газ.

Метана и пропан-бутана са горими газове. (както и СО-то между другото)

Газът водород е най-лекия газ.

Всичко останало, като "автомобилната газ", "втечнената газ", "природната газ", "газта поскъпна" и "всякаква друга газ", за която се сетите си е "една гаща плява".

С казаното по-горе не искам да обидя никой. Просто смятам, че това са неща, на които трябва да се обръща по-голямо внимание.

За тези, които ще попитат - форума е за автомобили, а не за граматика, така е. Ама пък пише, че трябва да се говори на български, нали!

Поздрави!

Ти да не си учител или това ти е било детската мечта и сега си решил да ни преподаваш ? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много смешно!

От вътре ли ти дойде или го мислиш от както съм пуснал темата? :D

Може би, ако не беше мислил глупости, а беше опитал да прочетеш това, което съм написал, щеше да разбереш, че вече съм отговорил на въпроса ти, макар и най-общо.

По-конкретно и специално за теб, ако естествено дочетеш до тук:

Мечта ми е в България да се говори и пише на БЪЛГАРСКИ.

Нещо против?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, темата е хубава, предвид образователния си характер, лошото обаче е, че автора е допуснал граматическа грешка в подзаглавието, изяждайки една запетая :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...