Jump to content

Малко впечатления относно разхода


verter

Recommended Posts

явно тази кола може да се кара икономично, но.... незнам дали има друг като мен , така да я кара. Всички летят незнайно закъде.

Започвам да си мисля, че Ви пауъра на Шел, освен съмненията за повече мощност ще се допълни и с тези за по-голяма икономичност. Трябва да се експериментира :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 224
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

е не знам,за шела,ама аз лично зареждам само от бензиностанцията ми,поверена да командоря,и понякога си мисля че ако заредя от друго място ще има по добър ефект,знам ли..ама друго е при мен....,тихо,тихо,нали все пак за това си купих дизел:hilezh:))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам наблюдения върху 330d и аз се изненадах от ниския разход, който дава този мотор при нормално шофиране, 4,7 /100км при скорост до 120км!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей, разходът извънградско на този мотор наистина е впечатляващ :steinigung:

Едиствено в града се отпуска повече, ама все пак си е 3.0литра :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

EDIT: Съжалявам за оффтопика, чак сега видях, че е само за 3.0 :hilezh:

Айде и аз да се включа :)

Лятото извън градско с пълнене до горе след това допълване при скорост от 140-170км/ч ми даде 5.56л./100км., а след като слязох от магистралата и съм карал с 90-120км/ч, като по-голямата част е била в диапазона 90-100км/ч отидох на 4.6л./100км.

Сега на няколко пъти я засичам градско в София, пак с допълване, в студовете на разстояние от типа тамън загрее и я гася и ми дава между 7.9 и 8.2л./100км., по бордови компютър 6.6л./100км.

Колата А6 С5 1.9TDi AFN :)

Редактирано от bobby
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз се чуда на точно този двигател 3.0TDI,гледал съм сумати клипове повече от 250 неще да откине,и това на различни коли!!!!240 кончета ли е,225 ли е незнам ама аз с моя 100 Ц4 ААД 115 коня 220 си ги лупам наравно,не съм я пробвал в надолнище че малко се разтрепервам вече,та се чудя кое му е толкова вървежното?

240коня TDI и 240 бензинка има ли смисал да ги сравняваме за максимална скорост??? и къде е поуера на ТДИ?

като са ме возили и в 100 Ц4 2.8 174 магарета 240 без прблеми си ги направи,а може и още???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1во, мисля че имат ограничител на 250, второ, ти имаш ли представа колко е зор от 220 до 250, трето колата ти нито е автоматик, нито е куатро, 4то километража кой знае колко много те лъже ....

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ограничение на 250, дори RS6 е така . А и конете не винаги имат отношение към максималната скорост, а трансмисията, кутията и броя на предавките са фактор в повечето случаи, особено при по-старите модели. Инжинерите не са изчислявали как да се гониш с Боинг , а как да подредят предавките така, че оптималното отношение разход/мощност да направи автомобила приятен за каране в диапазон 0-150 км/ч например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@audi_lover, купи си бензин тога вее, като бегат толкова много. Това 100 C4 с тази скорост е пред разпадане. Сигурно въпросната вървежна бензинова 100-ца (1372 kg) е с 500кг. по-лека от A6 3.0TDI (1760 kg).

Редактирано от morfei1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@audi_lover, купи си бензин тога вее, като бегат толкова много. Това 100 C4 с тази скорост е пред разпадане. Сигурно въпросната вървежна бензинова 100-ца (1372 kg) е с 500кг. по-лека от A6 3.0TDI (1760 kg).

:) Не му обяснявай, той си живее в света на С4 и В4...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето никой не каза как стига 3.0 ТДИ от 0 до 200 :) И никой не каза при екстремно спиране как нямалява от тази скорост :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Колеги, последното ми замерване, този път съвсем на око.

общо за уикенда съм изминал 670км.

София-Пловдив (130-140км/ч)

Пловдив-Карлово (90-120км/ч)

Карлово-Габрово през "Шипка" (80-110км/ч)

писта Междене около десетина гонки

Габрово-Хисаря (120-140км/ч) - изкачването на прохода Шипка с пълна газ!

Хисаря-Карлово (100-110км/ч)

Карлово-Пловдив (90-110км/ч)

Пловдив-София (130-140км/ч)

Заредих още в началото преди да тръгна за 130лв нафта, мисля по 2,40лв литъра , значи около 55литра. Толкова сметнах предварително, че ще са ми достатъчни.

Стигнаха ми доста точно защото не бях предвидил гонките и газта навръщане. На влизане в София стрелката на горивомера беше в началото на червената зона.

излиза към 8,2 среден разход. Хайде 8,5 да го сложиме :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh:

Колеги, последното ми замерване, този път съвсем на око.

общо за уикенда съм изминал 670км.

София-Пловдив (130-140км/ч)

Пловдив-Карлово (90-120км/ч)

Карлово-Габрово през "Шипка" (80-110км/ч)

писта Междене около десетина гонки

Габрово-Хисаря (120-140км/ч) - изкачването на прохода Шипка с пълна газ!

Хисаря-Карлово (100-110км/ч)

Карлово-Пловдив (90-110км/ч)

Пловдив-София (130-140км/ч)

Заредих още в началото преди да тръгна за 130лв нафта, мисля по 2,40лв литъра , значи около 55литра. Толкова сметнах предварително, че ще са ми достатъчни.

Стигнаха ми доста точно защото не бях предвидил гонките и газта навръщане. На влизане в София стрелката на горивомера беше в началото на червената зона.

излиза към 8,2 среден разход. Хайде 8,5 да го сложиме :hilezh:

Ма тактично не казваш колко е върнала в туби и колко в брой :hilezh:

А и нещо си объркал средните скорости, тактично си ги намалил с около 90 за да не ни депресираш :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма тактично не казваш колко е върнала в туби и колко в брой ;)

А и нещо си объркал средните скорости, тактично си ги намалил с около 90 за да не ни депресираш :hilezh:

Нещо не те разбрах, ама карай сигурно така си искал.

Това не са средни скорости, а колко съм поддържал предимно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм замервал, но е доста по ниска. Примерно на магистралата карам все около 135-140км/ч, а средната ми е 125 примерно накрая. Това последното замерване не съм го засичал по никакъв начин, просто видях колко километра съм минал и колко съм налял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...