Jump to content

Фотоапарат Canon до 1000 лв


Recommended Posts

Кадийчо ме поизпревари с темата, ама айде - прощавам му. :blink: Ще му попаразитирам тогава в неговата. :blink: Та и мен ми е влезнала подобна муха в главата, но ми се ще да е нещо маалко по-компактно. Не съм много в час с темата, та ще съм благодарен за съвети. :nixweiss: Ще има ли голяма разлика в качеството ако си взема нещо плоско с прибиращ се обектив и което да не тежи по половин килце кат тая тухла, дет я е харесал Стефан? Вероятно ще са по-слаби снимките, но много ли...достатъчно ли, за да си заслужава да мъкна такъв кОвчег навсякъде след мене???

Panasonic LX3 - Това е апарата за теб, който удовлетворява изискванията ти:bia: Лошото е че е към 700 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 107
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Също така автофокуса на Никон не е в апарата, а в КИТ устройството и ако се повреди нещо, то няма да е апарата. Ако силно държиш на Канон то вземи или 400Д или 450Д.

Иначе казано Nikon тялото няма мотор за аутофокус - това автоматически те ограничава да си купуваш само обективи с вграден мотор за аутофокус, а това от своя страна означава големи цифри :blink: (а това, че ако изгърми мотора ще е на обектива, а не на тялото би ме притеснило не по-малко защото тези обективи са по-скъпи от самото тяло) :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тонка .вземи си баце "ковчег" ....не си някой слаболесник ..че да се плашиш от тежест ...имам Canon POWER SHOT Pro 1 ..от 4 години и е на всякъде с мен ...по-добре се усеща в ръката от колкото една "лигава кутийка"....за качество на снимките нема да говорим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тонка .вземи си баце "ковчег" ....не си някой слаболесник ..че да се плашиш от тежест ...имам Canon POWER SHOT Pro 1 ..от 4 години и е на всякъде с мен ...по-добре се усеща в ръката от колкото една "лигава кутийка"....за качество на снимките нема да говорим

Искам да го нося навсякъде с мене без да ми пречи. Не е проблем толкова грамажа, а размера. Ще ме дразни една голяма кутия, дето да я мисля, да заема място по сакове и да е в няква неправилна форма, поради което заема още повече място. Междувременно се консултирах и със стар приятел - професионален фотограф и той ме увери, че разликата в снимките е трудно доловима от обикновен потребител и че новите поколения компактни Канон-и почти не отстъпват на този, който ти си харесал.

Препоръча ми ето това:ЦЪК!

Има си всичко, доста внушително "оченце", голям екран, новия процесор, 12-кратен оптичен зум, опт. стабилизатор и т.н. Още ЦЪК

Мисля също и върху това:ЦЪКЦЪРЪК

А откакто didoya се намеси и върху това: ЦВРЪЦ!, което мога да кажа, че доооста ме впечатли. :lol:

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо по-компактно, което да прави наистина сносни снимки и да е Канон започва с G и завършва с 10 или 9 :flehan: Пак е 1000 кинта, но според мен всяка стотинка си заслужава.

Аз лично твърдо съм на мнение, че ако човек няма да снима в RAW формат то спокойно може да се задоволи с един подобен фото апарат. Моят 1000D не е генерирал нито един JPEG до момента и твърдо така ще си остане до край, което колкото за едни е недостатък, че трябва да отделят време за корекции и конвертиране в JPEG за разглеждане, то на мен точно толкова това всичкото е предимство :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак да се намеся. Не нареждайте други компактни сапунерки до LX3, че става смешно.

Тук говорим за широк обектив с 24мм в късия край, светлосила 2.0!!! и 1/1.6'' матрица, което за 10те си Мегапиксела дава огромен за сапунерка размер на пиксела. Слагаме и RAW и мисля дотук да спрем - сами се сещате как тя се отразява на динамиката на картинката, highlights и шума. Какви канони, какви 5 лева. Има само един недостатък апаратчето и той е цената му - почти като на DSLR с китак. Но пък е джобно.

Говорете с факти, не с пристрастия към марки. Дори във фоторорума свалят шапка на LX3 за сапунерка, а там не е да няма маниаци дето освен DSLR друго не признават.

Редактирано от didoya
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кадийчо ме поизпревари с темата, ама айде - прощавам му. :flipoff: Ще му попаразитирам тогава в неговата. :lol: Та и мен ми е влезнала подобна муха в главата, но ми се ще да е нещо маалко по-компактно. Не съм много в час с темата, та ще съм благодарен за съвети. :flipoff: Ще има ли голяма разлика в качеството ако си взема нещо плоско с прибиращ се обектив и което да не тежи по половин килце кат тая тухла, дет я е харесал Стефан? Вероятно ще са по-слаби снимките, но много ли...достатъчно ли, за да си заслужава да мъкна такъв кОвчег навсякъде след мене???

FUJIFILM F200EXR :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FUJIFILM F200EXR :flipoff:

Уж хубава матрица (дава еднакви нива на шум с тази на LX3), НО калпава оптика - светлосила 3.3 в късия край която напълно обесмисля матрицата. 2.0 можете да смятате колко стопа предимство дава:flipoff:

В дългия край положението още по-плачевно: при Fuji-то светлосилата е 5.1, при LX3 e 2.8 - за какво говорим въобще. На Fuji сапунерките от последните години така и не ги оправиха - хубави матрици, но същевременно тъмни и меки по краищата оптики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак да се намеся. Не нареждайте други компактни сапунерки до LX3, че става смешно.

Тук говорим за широк обектив с 24мм в късия край, светлосила 2.0!!! и 1/1.6'' матрица, което за 10те си Мегапиксела дава огромен за сапунерка размер на пиксела. Слагаме и RAW и мисля дотук да спрем - сами се сещате как тя се отразява на динамиката на картинката, highlights и шума. Какви канони, какви 5 лева. Има само един недостатък апаратчето и той е цената му - почти като на DSLR с китак. Но пък е джобно.

А защо ми се струва, че е с доста малък опт. зум този LX3?

А какво толкова му е на цената?

А кой е форума на фотоманияците?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе оптиката не е чак толкоз калпава. А Фужито снима доста по-добре от LX3.

Daks, зуума не е критерий за добрата оптика, по-скоро светосилата... но оптиката не е всичко.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо ми се струва, че е с доста малък опт. зум този LX3?

А какво толкова му е на цената?

А кой е форума на фотоманияците?

Ами с малък зуум е защото само така можеш да имаш що-годе голяма матрица за сапунерка на малък размер апарат.

Апарат с този размер и голям зум те връзва към малка матричка, което е равно на ниска динамика, много шум и кофти картинка.

Моят апарат е с 12х и то използваем и ако ти кажа че има-няма да ми се е налагало 5 пъти да го ползвам.

За мен нещото което ми липсва и искам в следващия си апарат е широкоъгълен обектив - в доста ситуации си трябва за разлика от зума.

А и с риск да се потретя - 2.0 светлосила означава че ще можеш да снимаш от ръка в ситуации в които с другите сапунерки само могат да мечтаят:flipoff:

Форума е photo-forum.net.

Цената му е към 700 лева.

Успех с избора!:flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както казах в една друга тема, преди около месец взех това:

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Canon/canon_sx10is.asp

една идея по-голям е, отколкото исках, но пък за момент не съжалих, че съм го взел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе оптиката не е чак толкоз калпава. А Фужито снима доста по-добре от LX3.Daks, зуума не е критерий за добрата оптика, по-скоро светосилата... но оптиката не е всичко.
A кое е всичко като не оптиката, затова ли като си вземат ДСЛР и веднага бързат да купуват обективи за хиляди :flipoff: Ти нищо не каза :flipoff: И откъде разбра че снима по-добре, със 3.3 светлосила и стабилизация в матрицата, дето всички знаем че е по-малко ефективна от тази в обектива? И кво прайм като в леко облачно време искаме да снимаме бързодвижещ се обект? Или искаме да снимаме по здрач от ръка? Или викаш помпим до 1600 ИСО и гледаме мазало? Само дето на 800 ИСО LX3 на директното сравнение е с по-малко шум и повече детайл...Липсата на RAW при Fuji също е съществена, доста може да се изцеди от RAW като динамика. Дори при моят FZ-50 дето е с доста шумна матрица от RAW се получават изненадващо добри резултати.
както казах в една друга тема, преди около месец взех това:http://www.dpreview.com/reviews/specs/Canon/canon_sx10is.aspедна идея по-голям е, отколкото исках, но пък за момент не съжалих, че съм го взел.
Не е лош, ама е с малка матричка = шуми марица. Ако е за такъв размер вече има достатъчно компактни и достъпни DSLR.Ама това си е лично мое мнение.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LX3 не е с някаква огромна матрица, а при фуджито матрицата компенсира светосилата. В крайна сметка го бие според Dpreview.com а и според снимките които гледах от двата модела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами с малък зуум е защото само така можеш да имаш що-годе голяма матрица за сапунерка на малък размер апарат.

Апарат с този размер и голям зум те връзва към малка матричка, което е равно на ниска динамика, много шум и кофти картинка.

Моят апарат е с 12х и то използваем и ако ти кажа че има-няма да ми се е налагало 5 пъти да го ползвам.

За мен нещото което ми липсва и искам в следващия си апарат е широкоъгълен обектив - в доста ситуации си трябва за разлика от зума.

А и с риск да се потретя - 2.0 светлосила означава че ще можеш да снимаш от ръка в ситуации в които с другите сапунерки само могат да мечтаят:flipoff:

Цената му е към 700 лева

А наистина ли е с малък зум тоя Панасоник или май е с друга мерителна система? Така ми се струва, защото това 2.5 го изписват с гордост в повечето сайтове, където го представят. Ако беше наистина 2,5 щяха да си траят. Зумът е един от параметрите по които се конкурират марките и ако е наистина със смешните 2.5 щяха свенливо да си траят, а не да го подчертават. :hilezh:

Прости невежеството ми, ама...какво значи "да снимаш от ръка" , "2.0 светлосила" и "шум"? :hilezh: Не се бъзикам, наистина незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LX3 не е с някаква огромна матрица, а при фуджито матрицата компенсира светосилата. В крайна сметка го бие според Dpreview.com а и според снимките които гледах от двата модела.

И с какво компенсира матрицата на фуджито?

Ей ти на, 2-та апарата сравнени на ИСО 800 в любимият ти сайт, ако четеш ингилизки отдолу си пише под снимките заключение. А и то самите снимки се вижда при кой се четат текстовете:

ЦЪК ЦЪК ЦЪК

Ето и извадка:

The LX3 and F200 have very similarly sized sensors so it's reasonable to assume that each photosite on the slightly lower resolution LX3 is slightly larger (which matters if you compare at the pixel level, as we do). However, in its SN mode, the F200 groups the information from pairs of photosites together to give a much larger effective photosite. However, if you look at the results, the higher resolution of the LX3 is clearly offering a greater benefit than the theoretical decrease in noise offered by the larger, combined photosites of the F200 EXR. The text on the globe crop is undoubtedly clearer in the LX3's output, for instance.

Downsizing the LX3 output (using Photoshop's Bicubic sharper algorithm that applies sharpening to compensate for the softening that is brought about by downsizing) produces results that are unquestionably superior to the F200's. The Panasonic is an expensive camera, of course, but it goes to show that a well-sorted large sensor (by compact camera standards - tiny in DSLR terms) is enough can match the F200's technological cleverness. The extra money spent on the LX3 also buys a fast (albeit less flexible), lens that can allow over 1 stop more light in, allowing the use of a lower ISO setting in any given lighting conditions.

А нали знаеш че при тая разлика в светлосилите Паната където щрака на 400 Фуджито и 800 Исо ще са му малко.

Редактирано от didoya
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Прости невежеството ми, ама...какво значи "да снимаш от ръка" , "2.0 светлосила" и "шум"? :flipoff: Не се бъзикам, наистина незнам.

Те ти малко уроци на теория :hilezh:

Ама искат четене :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление масовия потребител избира апаратите по:

1. Колко мегапиксела е

2. Колко зум има

3. Колко е красив на вид

И за съжаление фирмите производители на сапунерки се възползват и помпят първите 2 характеристики, с цената обаче на качеството на изображението.

Малко са хората, които могат да оценят апаратче като LX3, щото нито е много мегапиксели, нито има много зум. Но това е уникална сапунерка поне за мен.

Да не си мислите че я имам и си хваля моето - не, напротив, радвам се че най-накрая някой направи смислен джобен апарат за хора които не искат да си купуват ДСЛР или нямат място къде да го носят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не казвам лошо за Панасоник, аз ги харесвам и има защо. Ама Фуджито на ISO 1600 снима невероятно за апарат който не е DSLR. Така че зависи какво търси човек.

Панасоник дръпнаха страшно много последната година. FZ28 прави страшни снимки, дори и с малък сензор.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси! Обаче тези 9 раздела кога ли ще намеря време да ги изчета... :hilezh:

Ами когато можеш:hilezh:

Иначе това е едно полезно четиво, поднесено стегнато и на много достъпен език.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не се пие, нали ? :hilezh:

Ще изпиеме квото има да се пие. :hilezh:

Ама никой не изкоментира тоя Канон:ЖМЪЦ, а пък наистина много съм си го харесал. :hilezh:

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...