Jump to content

Фотоапарат Canon до 1000 лв


Recommended Posts

  • Отговори 107
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Дакси, принципно когато използваш думата ХУБАВ за описване на обектив, то автоматично изключваш зуумът, освен ако не струва около 2000лв само стъклото. Зуум обектив при сапунер.... как да ти кажа. Бъди сигурен, че дори тези 24х оптичен зуум ще си имат своята цена, а тя ще се изразява във влошаване на качеството на снимката до някава степен.

А ти сега нали имаш апарат? Замисли се колко пъти си се радвал на зуум... мен ако питаш поне през 3/4 от времето снимаш на максимално отворен обектив за да хващаш колкото се може повече, защото те така или иначе сапунките са тесноъгълни.

Вземи си G10, казах го още назад из темата! Това е рядко срещан качествен апарат и ти гарантирам, че нито за момент ще съжалиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набелязах си го и SX1, но е малко голям и тежичък. Иначе си заплюх и това:Olympus SP590 - компактен DSLR :rolleyes: Уникално попадение ми изглежда.Има си 26-кратен оптичен зум. :hilezh: Това е супер много дори за голям DSLR, а камо ли за компактен такъв. Само не знам като матрица как е. Я дайте мнение за модела моля!

По принцип който е имал Канон не си взима друго.Този още не съм го виждал как снима но съм снимал със SX10. За зуума Ок повечко е но матрицата на Олимпуса е CCD , а на SX1 е CMOS която е мн. по прецизна и хубава слагат я на всички огледално рефлексни апарати, клипа трябва да е уникален със стерео звук като на S5 и SX10. А и все пак виждаш че Канона цената му е доста по-висока за мен това е не е само заради марката Канон, има защо! На G10 пак е със CCD сензор но пък има мн. функции по-малко зуум и е доста добър не отричам. А и като скапеш батерията си приготви поне 120-150лева.Докато при SX1 си с 4 батерий АА, взимаш едно зарядно на Енелууп за около 35-40 лева и забравяш,ако ти свършат батерите -на всякъде се продават. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олимпуса е CCD , а на SX1 е CMOS която е мн. по прецизна и хубава слагат я на всички огледално рефлексни апарати,

"Прецизна и хубава" матрица?

Личи си, че си запознат. Ще разясниш ли разликите?

Предната тема CCD vs CMOS подмина 10 страници.

п.п.

Aaaa, ти беше тоя .... професионалния фотограф. :) Сега се сетих:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=5347...mp;#entry743734

Няма да се обаждам повече.

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно не разбирам - защо хора дето не са толкова наясно с фототехниката, а самo имат пристрастия към дадена марка дават мнения и то грешни?

Пич, знаеш ли каква е разликата от матрицата дето слагат в SX1 до тази на DSLR апаратите на Canon - колкото от Лада до Audi A8 W12. Т.е. нямат, ама нямат нищо общо. А иначе ако не знаеш също да те светна CCD матриците дето Canon използват в прехвалените си сапуни са производство на Sony.

Canon сапунерките имат едно нещо дето трябва да им се признае и то е че имат хубав процесор Digic, който изважда доста приличен и напудрен за окото JPEG.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да не е наясно бе колега?

Той е снимал с "Канони 20Д 40Д 350Д, 400Д,450Д. и почти цялата любителска и Никон Д100":

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=5347...mp;#entry743734

ПРО си е отсекъде.

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво аз греша и не съм на ясно. Само ми обяснете за да не заблуждавам още други хора защо слагат CMOS, а не CCD на огледално рефлексните апарати на Canon?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CMOS напоследък ги слагат в апарати, които имат HD клип. Явно тази матрица се справя добре и с двете задачи. Иначе на знам, в този клас доста от апаратите са с CCD и повечето снимат по-добре от онези с CMOS ми се струва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълга тема на разговор е за CMOS срещу CCD - мога няколко страници да ти изпиша предимствата и недостатъците на двете, както и самата технология на работа. Не е предмет на тази тема, нека не спамим темата на човека, а и тук не е фото-форум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де ама ако няма добър обектив няма много смисъл от яко тяло,

Аз бих се спрял на Никон д40 и бих си купил обектив с останалите пари.виж тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 450D китака му е IS варианта на 18-55мм, който е перфектен, вервай ми. Повече от това няма много на къде. От там насетне ако иска да си търси обективи с липсващите му мм, които иска да снима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то вие харно си поспорихте, но така и не видях конкретно и мотивирано мнение дали аджеба е достатъчно приличен тоя мой фаворит SX 1-то. :hilezh: Много съм му хвърлИл оченце и даже ми се мота идейка из главата да не чакам повече, а да ходя утре до Кантек да се оборудвам с един. :hilezh: Та голяма грешка ли ще е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа, това нищо не е. Ти пък.... чак да сме спорели. Коментираме си кротичко. :hilezh:

Взимай и бъди щастлив! Ако няма да наблягаш да снимаш и видео, то бих ти препоръчал G10. Абе което и да вземеш никога няма да съжаляваш!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма да наблягаш да снимаш и видео, то бих ти препоръчал G10.

А защо го препоръчваш? Заради по-компактния размер ли? Ти ги разбираш, направи едно разборче Между G10 и SX1 де!

А може да го направи и всеки, който има желание да даде едно рамо. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Баце, :bia:

каквото и да ти кажат - иди , вземи ги и двата в ръка - щракни по 5-6 кадъра с всеки и тогава сам ще си решиш ... ;) кой е твоя апарат .

Все пак, ако толкова искаш сравнение между двата - извади им ревютата и сравни отделните параментри (не мисля, че ще има кой-знае каква фрапираща разлика в тях)

Айде и после да показваш снимки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо го препоръчваш? Заради по-компактния размер ли? Ти ги разбираш, направи едно разборче Между G10 и SX1 де!

А може да го направи и всеки, който има желание да даде едно рамо. :respekt:

G10 има по-чувствителна матрица (1/1,7" срещу 1/2.3"), което предпоставя за по-малко шум при по-слаба светлина. Батерията му е 1050мАч, което за мен лично е предимство пред АА батериите. При мен на 1000D искарва около 700 снимки, предполагам при G10 едни 500 няма да са проблем. За почитателите на мегапикселите: 15 за G10 срещо 10 на SX1. Малко по-голям екран отзад (2.8" срещу 3"), но там според мен всеки милиметър е от предимство и се забелязва като разлика. МНОГО МНОГО по-качествен дисплей (461,000 точки срещу 230,000)!

ДОСТА по-компактен е, а това за мен е достатъчно човек принципно да се спре на него. Ето какво мисля аз по точно този аргумент, а моля който намери за нужно да ме коригира: двата апарата са достатъчно висок клас, които в нормални условия с достатъчно добра светлина, да правят почти еднакви като качество снимки за един човек, който не държи на качество ала DSLR с качествен обектив, но не иска и обикновен IXUS. С две думи трудно ще може човек категорично да каже, че този снима по-добре от онзи. Ето защо не виждам смисъл човек да мъкне нещо излишно по-голямо със себе си, освен ако не иска да снима и видео чат-пат. Тогава автоматично G10 изпада като опция, точно спрямо SX1. Не че прави лоши клипове, напротив. Просто SX1 предлага доста повече.

Много от изброените неща за предимство на G10 пред SX1 могат обаче да бъдат обърнати точно обратното според личните предпочитания на някои. Примерно, че ползва АА вместо собствена си батерия и реално ако закъсаш можеш да отидеш и да си купиш или просто по-лесно да се заредиш предварително с резервни. Това, че единият има CMOS, а другият CCD матрица (последно 10 страници тема не бе достатъчна да се прецени кое аджеба е по-доброто)... Че бидейки по-голям седи по-удобно в ръката...

Пак ти казвам - който и от двата да вземеш, никога няма да съжаляваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:bia:

Поздравявам те за избора! Чакаме снимки сега ...

:bia: само да го пипна ...че го падарих вече

коуега :):rolleyes::bia:

честито

моля колега ..но той не беше за мен ...а подарък за тати

аз ползвам Powershot pro 1 ...една уникална машинка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами взех го въпросният SX1, но засега не съм особено впечатлен от снимките. Хубави са наистина, но май очаквах повече. Може аз още да не съм го разучил де. :rolleyes: Нещо не ме радват вечерните снимки. :( Зума наистина е впечатлителен, но дори и оптичен, поразвалва малко качеството. Убедих се също и че бях прав за размерите - поносих го малко из центъра и съжалих стократно, че не е по-малък (а той никак не е от най-големите, дори се води компактен). :wall:

Направо ми иде да се примоля в Кантек да ми го заменят за G10...но надали. :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го оцениш, когато хванеш да снимаш с някоя евтина сапунерка на приятел.

Ами в същото време купих за моя позната и Canon SX200 IS и поснимах малко с нея....ами почти не виждам разлика. Вярно, че не е евтина сапунерка, но все пак разликата би трябвало да е голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...