Jump to content

Фотоапарат Canon до 1000 лв


Recommended Posts

Колеги ..търся апарат в диапазон 800-1000 лв ...задължително Canon

моля не ме убеждавайте за друга марка ...опитите ви ще бъдат неуспешни :P

Редактирано от Kadiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 107
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Задължително DSLR ако ще даваш толкова пари.

А какво не ти харесват другите марки? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Задължително DSLR ако ще даваш толкова пари.

А какво не ти харесват другите марки? :P

да и аз се заглеждах в DSLR-ите и по-точно на този модел http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09024246

а за марката ..имам си предпочитания...все едно да ме питаш защо карам Ауди

Редактирано от Kadiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да ама Ауди е уникална кола, докато при фотоапаратите конкуренцията е голяма.

Обаче каквото и да вземаш, вземай DSLR :P

CANON също имат модели до 1000 лв. с широкоъгълни обективи в комплекта.

http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09024246

http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09040265

Като моделът 1000 е с по-добро качество на изображението ( цели 9.0) според dpreview.com

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos400d/page29.asp

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos1000d/page34.asp

Та аз съм за 1000-та, вземам го без много да му мисля

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля, че за тия пари Canon EOS 1000D си струва, но ако питаш мен , бих дал още малко пари и ще го взема Те от тук  с още един обектив

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля, че за тия пари Canon EOS 1000D си струва, но ако питаш мен , бих дал още малко пари и ще го взема Те от тук  с още един обектив

мерси за съвета колега ...но едва ли ще е използваем другият обектив

остава Canon EOS 1000D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет: Canon 18-55mm без IS е ДОСТА по-зле от 18-55 IS. Първият се предлага като китов за примерно 400D, а IS модела е китов за 1000D. АДСКИ ГОРЕЩО бих ти препоръчал комплект на Канон, който ако идва с китак то той да е 18-55 IS!!!

Ето какво пише достатъчно читав сайт за тестване на обективи:

"There were a few moments when I considered not to publish the results due to "political correctness" because to date it was a quite absurd thought that such a cheap, or better "affordable", lens can perform this good and I'm sure that some will not believe the findings even though they're supported by the published field images. Anyway, the resolution capabilities of the Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS is nothing short of amazing. This is also surprising regarding the rather small changes in the optical design compared to the EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 II. Still - the center resolution is excellent throughout the range even at wide-open aperture. Unlike most dedicated APS-C standard zoom lenses it is capable to keep a very good level even at the extreme corners of the image field. Its resolution characteristic is similar to the (much higher priced) EF-S 17-55mm f/2.8 USM IS at comparable aperture settings, quite a bit better than the EF-S 17-85mm f/4-5.6 USM IS and naturally vastly improved over its non-IS predecessor!"

- photozone.de

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в случай че не си видял в техномаркет има промоция - 15 %, ако върнеш стар фотоапарат до 22.05.

С тази отстъпка, ако не е някоя уловка, хилядарката определено си струва, само провери за обектива, че на едни места си пише, че е IS, а на други е "пропуснато" :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради факта, че и аз си търся такъв апарат и аз бях се насочил също към 1000D. Факт е обаче, че 1000D е диста орязана версия независимо, че е доста мегапиксели. Гледах снимки на Канон и Никон. Силно ти препоръчвам да си вземеш Никон Д60 (цена 800 лева с кита) пред този Канон 1000D. Никона има 3 точков автофокус , докато канона има 7 или 9. Но това не е проблем. Също така автофокуса на Никон не е в апарата, а в КИТ устройството и ако се повреди нещо, то няма да е апарата. Ако силно държиш на Канон то вземи или 400Д или 450Д.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо толкова орязано няма в 1000D. Липсва безжично дистанционно, сензор да гаси дисплейя като си доближиш тиквата до апарата, пластмасата на корпуса е възможно най-еФтина, но всичко останало си е 1:1 като на 400D, а той си е чудесен фото апарат. Това са нещата поне, които аз успях да регистрирам като разминаване. Дори доста от тези неща се компенсират от новата батерия, която издържа с около 200на снимки повече от тази, която монтират на 400D.

Мегапикселите не са от значение, дори тези 10 са ми на ръба да са в повече за сметка на други предимства, които например 350D има.

Точките на фокусиране...... колко от вас оставят фото апарата сам да си избира? Аз лично и хората, които съм питал, винаги ползваме центъра заложен предварително за фокусна точка и с това си разрешавам генерално евентуални проблеми.

Никонът е добър, но не идва с оптика като 18-55 IS, а и колегата го гледам е улетял централно към Канон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nikon D60 + 18-55 mm + чанта CaseLogic DCB-56 - Специална цена: 799 лв.

Обектива е:

Nikon AF-S DX Zoom-NIKKOR 18-55 mm 1:3,5-5,6G ED II

http://www.digitalreview.ca/content/Nikon-...html#sidebyside

Никона е 100 пъти по добър. Вижте снимките от линка.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво за никон, ама човека си е фен на канон. Виж аз не съм фен нито на канон нито на никон, бих си взел апарат и от двете марки. Както и от SONY и LUMIX :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Никона е 100 пъти по добър...

прав си, ама човека иска Канон ...

Във Фотофорума има Nikon D80 в гаранция до 06.2010 на 800лв с обектива :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никона е 100 пъти по добър. Вижте снимките от линка.

Стойностно изречение :flipoff:

Ако вземе "Nikon D60 with the AF-S DX 18-55mm f/3.5-5.6G VR zoom lens" съм съгласен с рЪка на сЪрце да дам глас за Найкон-а (по хамерикански казано).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Силно ти препоръчвам да си вземеш Никон
задължително Canon

моля не ме убеждавайте за друга марка ...опитите ви ще бъдат неуспешни :flipoff:

:bia:

Редактирано от Kadiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе аз бях си харесал и един OLYMPUS E420/450, който е DSLR с най-компактните размери...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кадийчо ме поизпревари с темата, ама айде - прощавам му. :blink: Ще му попаразитирам тогава в неговата. :blink: Та и мен ми е влезнала подобна муха в главата, но ми се ще да е нещо маалко по-компактно. Не съм много в час с темата, та ще съм благодарен за съвети. :nixweiss: Ще има ли голяма разлика в качеството ако си взема нещо плоско с прибиращ се обектив и което да не тежи по половин килце кат тая тухла, дет я е харесал Стефан? Вероятно ще са по-слаби снимките, но много ли...достатъчно ли, за да си заслужава да мъкна такъв кОвчег навсякъде след мене???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...