Jump to content

Фотоапарат Canon до 1000 лв


Recommended Posts

  • Отговори 107
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

По-добре LUMIX TZ7 от колкото този канон. :hilezh:

Ако искаш зум и хубав клип. Като фотоапарати и двата са си е с малък сензор, LX3 е по-апарат

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този клас 800-1000 лв. почти всички DSLR са еднакви.

При DSLR тялото е консуматив.

Истинската инвестиция са обективите.

Като купуваш DSLR започваш да инвестираш не във фотоапарат, а във фотографска система.

Като си твърд за Canon изборът се свежда до 1000D и 400D или някой 450D от щатите без гаранция.

Който и да вземеш няма да останеш разочарован.

Мой приятел прави снимки с 350D и всички зяпват във фотофорум и фотокулт.

Вземай смело и почвай да снимаш.

Като се запалиш ще хвърлиш още 3-4х1000 за светлосилни обективи.

Фотографията е болест.

p.s.

Забравих да спомена за една съществена за човек, който започва с първи DSLR разлика между 1000D и 400D.

1000D има live view - ползване на дисплея за визьор , 400D няма.

И още ... :hilezh:

Не знам дали някой ти е казал, че Canon е "Марката" за фотоапарати, и че са мерцедеса или аудито във фотографията, но това далеч не е така.

Ето малко история от един никонец:

http://yovko.net/archives/568

http://yovko.net/archives/1807

А като си промениш мнението и решиш да си купиш правилният DSLR това ще ти помогне да го избереш:

http://yovko.net/archives/2444#more-2444

:hilezh:

Рано или късно всеки минава на Nikon система :lol:

Дори и след 17 години снимане с Canon:

http://yovko.net/archives/1524

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак да се намеся. Не нареждайте други компактни сапунерки до LX3, че става смешно.

Тук говорим за широк обектив с 24мм в късия край, светлосила 2.0!!! и 1/1.6'' матрица, което за 10те си Мегапиксела дава огромен за сапунерка размер на пиксела. Слагаме и RAW и мисля дотук да спрем - сами се сещате как тя се отразява на динамиката на картинката, highlights и шума. Какви канони, какви 5 лева. Има само един недостатък апаратчето и той е цената му - почти като на DSLR с китак. Но пък е джобно.

Говорете с факти, не с пристрастия към марки. Дори във фоторорума свалят шапка на LX3 за сапунерка, а там не е да няма маниаци дето освен DSLR друго не признават.

Да, пред фактите и боговете мълчат, но знаеш ли кое е по-лошото???? Че дори и с тези брутални цифри дето си написал пак не мачка и трепе наред конкуренцията си като G10. Поне аз оставам с такова впечатление. И понеже говорим с факти и цифри:

http://www.dpreview.com/reviews/PanasonicDMCLX3/page11.asp

"The Panasonic is the lowest resolution camera here and it clearly can't quite compete with the level of detail being produced by the other two cameras."

http://www.dpreview.com/reviews/PanasonicDMCLX3/page12.asp

"Even at this low-ish sensitivity setting the Canon and Nikon have surrendered most, if not all, their resolution advantage. The LX3's output still closely resembles its base ISO quality with a touch more noise and some of the softness that noise reduction tends to bring beginning to creep in. However, the other two cameras are clearly having to resort to extreme measures with much more prominent noise appearing in the Nikon's image and fairly heavy noise reduction smearing the G10's output (and with sharpening artefacts showing an attempt to crisp the image back up, a characteristic they all share)."

... спирам, че и аз се вкиснах. Фен голям съм на Панасоник, но просто за пореден път глава ми не побира как е възможно да използваш едни от възможно най-качествените стъкла на планетата, да натепаш бруталната матрица ..... и пак "Шуми Марица" по цялата снимка. Просто нямат конкурент в това!!! За мен остава загатка ала пирамидите в Египет. Честно.

Както и да е. Сигурен съм, че който и да си купи LX3 няма да е разочарован и че всъщност се вглеждам прекалено много и реално тези всичките неща в теста по-горе когато няма с какво да ги съпоставиш в реалния живот - всичко ще ти е песен.

А темата всъщност не беше ли за КАНОН??? :hilezh:

Редактирано от Wizi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А темата всъщност не беше ли за КАНОН??? :hilezh:

Абе беше ама той адаша нема да се сърди аз от скоро съм горд собственик на ей ТОВА и съм мега доволен

Редактирано от SUMISTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе беше ама той адаша нема да се сърди аз от скоро съм горд собственик на ей ТОВА и съм мега доволен

Честито! Какви ''стъкла'' вървят с кит-а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Какви ''стъкла'' вървят с кит-а?

Едното е :

Pentax SMC DA 18-55mm f/3.5-5.6 AL

Другото е:

Pentax SMC DA 35mm f/2.8 Macro

И сега съм си поръчал те това :

Pentax SMC DA 55-300mm f/4-5.6 ED

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време имах апарат на Самсунг, от тогава не искам да чувам за тази марка... ама предполагам, че този GX-20 е добро апаратче.

А някой харесва ли PENTAX?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tебе си те знаем че си фен на Канон.... макар да не са кой знае какво :)

Те не че Пентакс са де :hilezh:

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой харесва ли PENTAX?

Едни от най-добрите ми кадри, съм правила с PENTAX. Това беше първия ми огледално-рефлексен апарат, първата любов така да се каже. Едно време, беше почти невъзможно да се сдобиеш с Nikon или Canon (който изобщо не пресъстваше, мисля, в БГ) или друг фотоапарат, който не е руско производство. Тогава масовия апарат беше "Киев" и "Смяна-2", примерно. И все още си ги харесвам PENTAX, сега имам MZ50 и все още си снимам от време на време с него. Мога да му взема едни 100 лв, но ... не ми се дава. :hilezh:

Редактирано от tita
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш SLR си вземи Canon 1000D или Nikon D40X, Ако не ти се занимава с обективи и искаш всичко в едно си вземи Canon PowerShot G9, ако искаш нещо малко което да ти е винаги под ръка си вземи GSM с хубава камера, аз имам Samsung Pixon 8MP и съм много доволен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мярнах в МЕТРО един Пентакс К2000 с голям обектив около 700 лв. и ми се струва доста добра оферта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти се занимава с обективи и искаш всичко в едно си вземи Canon PowerShot G9,

ако искаш нещо малко което да ти е винаги под ръка

Днес се поразходих по такива магазини и останах впечатлен от наследника на G9 - G10. Малко ме спира, че му е само 5х опт. зум, но пък го нахвалиха много във "Фото павилион"-а. Мегапикселите му са 14,7 и матрицата му била далеч по-голяма от повечето не-DSLR-и. Има си доста ръчни настройки, възможност за допълнителна (външна) светкавица и няколко приставки към обектива - за широкоъгълност и за повече зум. Вида си му е като на сериозна техника, но си е компактен(350 г.) и удобен за хващане>G 10

Повечето класически сапунерки се оказа, че ми се губят в ръката, не мога да ги хвана стабилно, треперят и създават усещането, че ще се изплъзнат. :steinigung: Бутоните им също са ми много неудобни и май ще се ориентирам към маалко по-едри машинки. Харесах си също и SX1 на Канон, но пък той е вече баш-тухла. :steinigung: Искам да си се придържам към компактния клас, за да мога да го ползвам в ежедневието, а не само на почивки и екскурзии. :steinigung:

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За почивки и екскурзии вземай хубава сапунерка :hilezh:

Аз имам едно SONY W30, модел 2006 и снима доста прилично, освен това е с 3х зум, рядко трябва повече. А и цифровия му зум е приличен. Гаджето си взе SONY W150, струва ми се че снима по-зле от W30, което ми е доста странно...

А аз сега взех хибриден кам-кордер, прави снимки на 4 мегапиксела и има отлична оптика, фейс детекшън, светкавица, запис на вградена памет, DVD, или мемори стик. Което ти душа иска. За почивки и особено за екскурзии това е най-добрия вариант според мене. Особено в комбинация с добра сапунерка :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДОБРЕ ДЕ, А НЯКОЙ ИМА ЛИ ОТСТЪПКИ В МАГАЗИНИТЕ "ФОТО ПАВИЛИОН"? :hilezh:

Много се стискат, говорят ми за някакви 2-3%. За тях явно криза няма. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз много не четох но не разбрах какъв искаш огледално рефлексен или не. Аз бих си взел SX10 или SX1 за малко повече парички. Ако се спреш на някой драсни лично може и да ти взема един на доставна цена само трябва да видя с гаранцията как ще го измисля.

Редактирано от divak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДОБРЕ ДЕ, А НЯКОЙ ИМА ЛИ ОТСТЪПКИ В МАГАЗИНИТЕ "ФОТО ПАВИЛИОН"? :flipoff:

Много се стискат, говорят ми за някакви 2-3%. За тях явно криза няма. :hilezh:

на моятата отстъпка й викам ибей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДОБРЕ ДЕ, А НЯКОЙ ИМА ЛИ ОТСТЪПКИ В МАГАЗИНИТЕ "ФОТО ПАВИЛИОН"? :hilezh:

Много се стискат, говорят ми за някакви 2-3%. За тях явно криза няма. :hilezh:

Едвали има повече на къде, като се има в предвид че те ги продават г/д на цената на която Канон българия ги доставя на нас. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно аз имам доста големи отстъпки за техника, ама точно за фотоапарати не мога да намеря към момента...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз много не четох но не разбрах какъв искаш огледално рефлексен или не. Аз бих си взел SX10 или SX1 за малко повече парички. Ако се спреш на някой драсни лично може и да ти взема един на доставна цена само трябва да видя с гаранцията как ще го измисля.

Набелязах си го и SX1, но е малко голям и тежичък. Иначе си заплюх и това:Olympus SP590 - компактен DSLR :angry: Уникално попадение ми изглежда.Има си 26-кратен оптичен зум. :unsure: Това е супер много дори за голям DSLR, а камо ли за компактен такъв. Само не знам като матрица как е. Я дайте мнение за модела моля!

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз ползвам този http://www.photopavilion.com/?page=catalog...1#slides-pane-0 .Много съм доволен,прави страхотни снимки,10 оптичното приближение е страхотен плюс.Също така апаратчето е компактно и за ежедневни нужди е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...