Jump to content

ВЪпрос за АБТ мотор 2000 .90коня


iliq73

Recommended Posts

1.Градско - 12

2.Извън градско 8-9

3.Смесено - предполагам около 10-11 - това не съм го засичал

като ми работят зимато съответно - парно, подгреви и т.н. , а лятото климатика постоянно, че без него ми е тягостно ...

за това колко оборота са на 5 чакай някой колега да ти каже, че на мен лично на тъблото ми има един будилник и не виждам оборотите :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гори ли спецялно този мотор по инанадолно на 5 та без газ ина колко оборота трябва да е.

за да не гори по- нанадалнище,трябва да си над 1500 оборота и без газ :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е.Само тогава,при спускане по наклон на скорост и обороти над 1500 виждам показание на борд-компютъра ми 0.00,като моментен разход.Пуснеш ли се,обаче по инерция и веднага се отчита разход на бензин,макар и малък. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гори ли спецялно този мотор по инанадолно на 5 та без газ ина колко оборота трябва да е.

както са казали по-горе,при отнета газ,при зацепена която и да е скорост и при движение на колата с обороти около и над 1500 инжектора спира да подава гориво(т.е. компютъра спира инжектора).

1.Градско - 12

това е повод за поредния безкраен спор по въпроса.....,просто щото е невъзможен тоя разход,освен ако не си мноооого спокоен шофьор,ама и тогава е съмнеж.Имах същия двигател на предно(то дали се слага на куатро изобщо),направих му основен ремонт(ама истински,не само сегменти,притриване на клапанчета и нови гумички :respekt: ,двигателя беше буквално нов :) ) и във Варна никога не паднах под 13-14,като често минавах и психологическата 15-ка :hilezh: .Това на бензин,пробвано с много нерви във всякакви режими......Имам чувството,че когато е мислена тая моноинжекция,немците са считали запасите от нефт за самовъзстановяващи се и кладенците за бездънни.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както са казали по-горе,при отнета газ,при зацепена която и да е скорост и при движение на колата с обороти около и над 1500 инжектора спира да подава гориво(т.е. компютъра спира инжектора).

това е повод за поредния безкраен спор по въпроса.....,просто щото е невъзможен тоя разход,освен ако не си мноооого спокоен шофьор,ама и тогава е съмнеж.Имах същия двигател на предно(то дали се слага на куатро изобщо),направих му основен ремонт(ама истински,не само сегменти,притриване на клапанчета и нови гумички :respekt: ,двигателя беше буквално нов :hilezh: ) и във Варна никога не паднах под 13-14,като често минавах и психологическата 15-ка :hilezh: .Това на бензин,пробвано с много нерви във всякакви режими......Имам чувството,че когато е мислена тая моноинжекция,немците са считали запасите от нефт за самовъзстановяващи се и кладенците за бездънни.

батя стига с тия разходи 20 бре.И мойта е 90 коня и без задръствания градско съм 9-10.С такива работи макс 11-12 да качи.Са ми гори горе доле толкова ма иам да сменим кабели и свещи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

батя стига с тия разходи 20 бре.И мойта е 90 коня и без задръствания градско съм 9-10.С такива работи макс 11-12 да качи.Са ми гори горе доле толкова ма иам да сменим кабели и свещи

знаех си :hilezh: ,спора ще е убийствено жесток :hilezh: .Няма стига,болезнени факти са това,но явно съм се излъгал нещо и си признавам-греша :respekt: ,да има мир и любов само.

АВТ-то харчи малко и дори го мирише бенцина! :bia: (така е по-добре мисля).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството,че когато е мислена тая моноинжекция,немците са считали запасите от нефт за самовъзстановяващи се и кладенците за бездънни.

Това може и да е вярно, защото не е доказано как се образува нефтът.

ABT-то не успях да го карам само градско, но за около 30 000 км разходът беше 9.9л/100км. Ако се кара само градско, разходът ще е повече от 12

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ABT за 100к км максимум 11-12/100 ''Софийско-градско'', така че тези 15 на сто, хммм ..... странно.

Редактирано от Thor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с АБТ в София рядко съм под 14, стигал съм и 15 л/100км. По спецификации на производителя и на бензин си гори повече макар и малко от АБК. Извън градско 10 мн рядко надолу. Имам познати със същия мотор и при тях е така. Обяснението според мен е в ниската степен на згъстяване, което означава че самият мотор не е най-ефективен с гориво притежаващо високо октаново число(за пропан бутан 105 ++). Та лично, подчертавам личното ми мнение е, че ако ще и да е нов си гори на газ.

Редактирано от podigoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, говоря за гр.Ловеч ... това не е град ми си е село ... има 3 светофара от които 2 работят вие какъв разход очаквате :wacko: аз не споря просто споделям какво става с мен ... за София и по-големите градо ми е ясно че този разход няма да е същия :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробваите да карате бавничко до 2.5 - 30 к оборота ако не ви извади разход 6-7 пак на ! Имам двама комшии баща и син като кара бащата доволен 7 а сина много гори 12 сичко е от стила на каране . Неможе една кола да не гори като траваш от светофара КАТО ИЗТРИБИТЕЛ :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колкото по-тежък ти е кракът толкова повече лапа

имах разход от 6,3 до 10 на извънградско

и от 9 до 14 градско

сега съм на газ и ме боли на .... че ми дава 12/100 София-Бургас и обратно с климатик и за 4ч. и 15 мин. вече 3-ти уикенд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

аз също съм с АВТ, но с разумно каране без много настъпване съм свалял и под 7/100 извънградско.

Извънградско- 7 л.

Извънградско магистрала- около 9 при скорост 130- 140 км/ч.

В града: 10- 11 лятото, с литър и половина отгоре зимата.

Незнам как става това... Как сте ги направили газовите, в смисъл мн ли е навито кранчето? Като нова и дават 7 бензин извън града, а на газ да е по-малко??? Kак го правите, принципно аз не карам бързо :respekt:)))))))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИЗВЪНГРАДСКО НА ГАЗ ПРИ СКОРОСТ:

80 км/ч - 7.3 - 7.5

90 км/ч - 8.3 - 8.5

100 км/ч - 8.5 - 9

130 км/ч - 10.5

ГРАДСКО В СОФИЯ - 9.5

ГРАДСКО В МАЛЪК ГРАД БЕЗ СВЕТОФАРИ С ЧЕСТО ГАСЕНЕ И ПАЛЕНЕ - 12

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега май си сменил местата на цифрите

"ГРАДСКО В СОФИЯ - 9.5

ГРАДСКО В МАЛЪК ГРАД БЕЗ СВЕТОФАРИ С ЧЕСТО ГАСЕНЕ И ПАЛЕНЕ - 12"

в София под 12/100 даже 13 няма как да паднеш, освен ако не караш нощно време

за газ става въпрос

Редактирано от zorba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тия автомобилните форуми се напълниха с Барон фон Мюнхаузеновци.........

Карл Фридрих Йеронимус, Фрайхер фон Мюнхаузен (на немски: Karl Friedrich Hieronymus, Freiherr von Münchhausen) е немски барон, известна историческа личност и литературен герой. Присъединява се към руската армия и служи там до 1750 година, най-вече в боевете с османците. Неговото име става нарицателно и се употребява за хора, които разказват невероятни истории и небивалици. Някои от историите му включват пътуване до Луната, изтегляне на самия себе си като се хване за косата, изстрелването му от топ и други.

:unsure:

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже имам часовник на таблото и немога да разбера кога сам на тези обороти, кажете при 1500-1600 об. с колко километра се движа ,че да се опиентирам по километража

post-35249-1248027685_thumb.jpg

Редактирано от cecko_85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...