Jump to content

препоръка за лаптоп


Recommended Posts

Авторът иска лаптоп на изплащане за 2-3 години ако може. :rolleyes:

...

Няма лошо, изтупва 1000 лв от кредитната карта и има разсрочено плащане за колкото си иска време - 3% мин. месечна вноска и е в джаза ;)

За останалото си много прав ;)

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 317
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мак-а, че е як спор няма. Ама тва 13" не ви ли малее ебаси, че така енергично го препоръчвате. Или говорите за 3-тия комп къв е удачно да е .... :rolleyes:

Редактирано от Cherepaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мак-а, че е як спор няма. Ама тва 13" не ви ли малее ебаси, че така енергично го препоръчвате. Или говорите за 3-тия комп къв е удачно да е .... :rolleyes:

Не е важен дисплея, резолюцията му е майката :blackey:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тя (резолюцията) е надхвърлила отдавна физиологията човешка, или поне моята ... Верно има баси орлите, дет на 8", ше му набичи 1920x1200 и ше твърди, че сичко му е четливо и е ного яко :rolleyes:

Редактирано от Cherepaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тя (резолюцията) е надхвърлила отдавна физиологията човешка, или поне мойта ... Верно има баси орлите, дет на 8", ше му набичи 1920x1200 и ше твърди, че сичко му е четливо и е ного яко :blackey:

Аз бате имам отлично зрение (кат на орле) ма в момента съм на 15.4 и реЗо 1680 на да си ...ми ситно е да го е..натоварва окото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно ако ти се играят игрички, мака не е твоята машина. Ако го ползваш за скайп, форуми, гледане на филми, мака пак не е твоята машина /фактора цена е определящ/. За други неща и по дълбок джоб - МАК.

В дискусията не засегнахме гаранционния срок. Защо на мака е 12 месеца, а на дел примерно 36 месеца.

martinich, пак се изцепваш не подготвен. Казвал съм ти 1000 пъти, че не ги разбираш компютрите, но ти пак настояваш! :)

За скайп, форуми машината е мак - вика и се iPhone и е под 1000 лв ;) Ако искаш по-тънкажно - iPod Touch, даже и филми се гледат (ама по-добре е да го закачиш за телевизора все пак)

За игри платофрмите са две!!! - и нито една от двете платформата не е PC!!!!!! Едната е на майкрософт, другата на сони - X-box и PlayStation им викат - връткат масовите филми без проблем, а за немасовите ти трябва компютърче (някакво с някаква по-масова ОС - Windows, Linux, Mac).

За гаранцията - моя е с 24 месеца, не знам защо сега пишат на сайта, че е само 12, мисля, че имаше някаква ЕС директива която казваше - "За техника - 24 месеца гаранция". А иначе Мак-а си има т.нар. AppleCare - т.е. удължаване на гаранцията с/у допълнителна сума, май даже и в България я предлагат.

Абе, не знам колко е интуитивен Мак-а, не работя с такава ОС.

Но бях правил една картинка за един познат. Който си смени лаптопа от PC с Мак. Поиска да му го сложа в .doc файл. Правя го и го пращам. Той, естествено, не може да го отвори. Почвам аз едно лудо търсене на конвертори и т. н., пращам му линкове да си инсталира, той не можа да се оправи. По никакъв начин.

Сега ясно, че ще кажете, че той е бил ламер. Но това ще е измъкване по тъч линията :P

Истината е, че .doc файла е затворен формат на ... Майкрософт, и те правят всичко възможно да не може да се отваря лесно. В Мак-а обаче просто пускаш TextEdit и той ти отваря .doc файла (TextEdit е част от операционната система и не струва допълнително парички - примерно 500 лв, както МС Офис). Не знам защо твоя познат не е успял да го отвори наистина.

Мак-а, че е як спор няма. Ама тва 13" не ви ли малее ебаси, че така енергично го препоръчвате. Или говорите за 3-тия комп къв е удачно да е .... :gut:

На мен ми е перфектен дисплея, малееше ми първите 3 дни след като минах от 15"4 на 13"3, ама за работа ползвам едно 22" Леново с FullHD резолюция.

Редактирано от usx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че .doc файла е затворен формат на ... Майкрософт, и те правят всичко възможно да не може да се отваря лесно. В Мак-а обаче просто пускаш TextEdit и той ти отваря .doc файла (TextEdit е част от операционната система и не струва допълнително парички - примерно 500 лв, както МС Офис). Не знам защо твоя познат не е успял да го отвори наистина.

Не знам, но оупънсорс алтернативата на MS Office - Open Office се оправя с .doc-формата.

А на мен мисълта ми беше, че потребителят на Мак-а не можа да се оправи с простата инсталация на един конвертор. Сега, не казвам твърдо, че причината не е в него, но едва ли е само в него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталацията на много от програмите на Мак е просто елементарна. Стартираш файла, и в средата на екрана ти искарва един голям прозорез с две ОГРОМНИ икони, иконата на прокрамата и иконата на папка апликейшънс. Между 2-те икони има стрелкичка сочеща от приложението към папката апликейшънс, а отдоло пише, за да инсталирате програмата преместета приложението X в папка апликейшънс. Е, има и някои програми при които нещата си стават с Next... Next.... Finish....

mac_install_03.png

Редактирано от DJ_Vasko_C
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....................

Жорко пак се правиш на остроумен. Автора не темата търси машина/лаптоп за 1000 лв, на която ще сърфира спокойно из нета без да му трябват очила, ще гледа някои друг филм свален от замундата безплатно и ще играе игрички в свободното си време. Сега ти му предлагаш да си купи едно айфонче за 700 лв, с 25 лв такса на месец и 0,10 лв/ мб след 750 мб, да си купи едно макбуче за 1300 лв и еднa конзола плей стейшън за 700 лв с няколко игрички от по 60 + лв. Т.е. да изхарчи 3000 лв, без да броим таксите на месец.Като алтернатива на твоето предложение той може да си вземе един лаптоп за 1000 лв да си пусне кабелен интернет за 20 лв/месец и да си свирка, или да послуша колегата Алекс и да си вдигне бюджета с 20-30% за един бял макбук.

Вярно е че парите не са всичко в тоя живот, но някои хора си ги изкарват сами и ги ценят повече от други получили ги на готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жорко пак се правиш на остроумен. Автора не темата търси машина/лаптоп за 1000 лв, на която ще сърфира спокойно из нета без да му трябват очила, ще гледа някои друг филм свален от замундата безплатно и ще играе игрички в свободното си време. Сега ти му предлагаш да си купи едно айфонче за 700 лв, с 25 лв такса на месец и 0,10 лв/ мб след 750 мб, да си купи едно макбуче за 1300 лв и еднa конзола плей стейшън за 700 лв с няколко игрички от по 60 + лв. Т.е. да изхарчи 3000 лв, без да броим таксите на месец.Като алтернатива на твоето предложение той може да си вземе един лаптоп за 1000 лв да си пусне кабелен интернет за 20 лв/месец и да си свирка, или да послуша колегата Алекс и да си вдигне бюджета с 20-30% за един бял макбук.

Вярно е че парите не са всичко в тоя живот, но някои хора си ги изкарват сами и ги ценят повече от други получили ги на готово.

Нали знаеш, че аз не чета много-много. Ако е за 1000 лв лаптоп трудничко ще играе нови игри с високо качество. Ако е 1000 лв бюджета да взема МСИ, Асус и т.н.. Въобще да не се закача с макове и прочие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТАНИ ако ше идваш на еко

дай примерен лист на кои програми да направим сравнение

и да свалим по един мкв филм за да видим кое как въри

Редактирано от SLAF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТАНИ ако ше идваш на еко

дай примерен лист на кои програми да направим сравнение

и да свалим по един мкв филм за да видим кое как въри

Да бе бате нали се разбрахме, ти прецени какво ще тестваме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минах през Photosynthesys в Sky City вчера, но нямаше дори и помен от Мак на цена от 1300 лв.

На пръв поглед най-добрата цена за стария модел е от порядъка на 1600 лв.

Тъй като сериозно ме вкарахте в размисли - някой опитвал ли е да подкара Win във виртуална машина -

и в него да ползва MS Visual Studio, MS SQL Server / Oracle / MySQL Server -

ще се радвам, ако някой с опит и впечатления сподели.

И още едно въпросче по темата - с какво iPhone 3G според вас превъзхожда SE XPERIA X1 (освен, че X1 e малко бавен) ?

:respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като сериозно ме вкарахте в размисли - някой опитвал ли е да подкара Win във виртуална машина -

и в него да ползва MS Visual Studio, MS SQL Server / Oracle / MySQL Server -

ще се радвам, ако някой с опит и впечатления сподели.

И още едно въпросче по темата - с какво iPhone 3G според вас превъзхожда SE XPERIA X1 (освен, че X1 e малко бавен) ?

:hilezh:

А защо във виртуална машина? За можене може, много лесно, но няма смисъл, щото можеш да си качиш винбоуз по съвсем нейтив начин и да си правиш Dual boot.

А това за ифона, се обсъждаше(също офтопик) в една друга тема за смартфон. Са ако почнеме и тука, ще стане мазало. Иначе го превъзхожда ТОТАЛНО :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо във виртуална машина? За можене може, много лесно, но няма смисъл, щото можеш да си качиш винбоуз по съвсем нейтив начин и да си правиш Dual boot.

А това за ифона, се обсъждаше(също офтопик) в една друга тема за смартфон. Са ако почнеме и тука, ще стане мазало. Иначе го превъзхожда ТОТАЛНО :hilezh:

10х за отговора Спънки ;)

Във виртуална машина ми идва малко по-лесен Win-a за поддръжка (особено когато го ползвам само за работа)

Иначе съм правил Triple boot на Линукс, Win2К и WinNT - но е малко по-претенциозно откъм място в случай, че ти се наложи да ресайзваш партиции...

Каква файлова система е най-удачна за ползване с MacOS i Win едновременно (прочетох някои неща за споделени директории Mac/Win, но ми се иска да ползвам една и съша файлова система).

Иначе се порових за тема за iPhone, но не можах да я открия... ще пробвам пак :flehan:

Ще ме насочиш ли къде мога на спокойствие да пробвам 13.3" Мак (без да ми виси някой постоянно на главата и да чака ей сега да започна да го замерям с монети и да го отнасям)

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още едно въпросче по темата - с какво iPhone 3G според вас превъзхожда SE XPERIA X1 (освен, че X1 e малко бавен) ?

:bia:

Като пренебрегнем, че това не е въпросче по темата можем да споменем, че да питаш с какво iphone е по-добър от някакъв вин мобайл-сониериксон-хтц-алабала-джойнтвенчър е равнозначно с това да питаш с какво MacOS, FreeBSD, Linux или кой да е Unix са по-добри от Vista.

Няма еднозначен отговор. Може би след година-две няма да се налага да се пита.

Всъщност някой виждал ли е нещо ново и съществено в недоразумението Windows Мobile за 2-3 години?

п.п.

Каква една и съща файлова система искаш да ползваш? Да инсталираш Macos върху NTFS дял? или Windows върху HFS? :flipoff:

Ето решения за NTFS под MacOS:

http://macntfs-3g.blogspot.com/

http://downloads.sourceforge.net/catacomba...dmg?use_mirror=

http://www.macupdate.com/info.php/id/26288

http://sourceforge.net/projects/ntfsosx/files/

http://code.google.com/p/macfuse/

Тъй като сериозно ме вкарахте в размисли - някой опитвал ли е да подкара Win във виртуална машина -

и в него да ползва MS Visual Studio, MS SQL Server / Oracle / MySQL Server -

За мен също е по-добър варианта с виртуална машина.

Остава да избереш:

http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

http://store.vmware.com/servlet/Controller...CFQoUzAodQ3nUAQ

Сигурно има още един куп.

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за обширния отговор :flipoff:

Наречи ме дребнав, но обичам понякога факти и конкретика...

Ползвал съм Win Mobile в почти всичките му разновидности и версии,

писал съм приложения за него и съм си играл доста -

мога да се обоснова защо нe искам да си взема Win базиран телефон -

въпроса ми беше - защо да си взема iPhone -

т.е. по-стабилен ли е, по-бърз, по-удобен за работа, с по-издръжлива батерия ...

това са нещата, които са лесни за сравнение -

от там на сетне, ако някой съумее да обясни "нещото", което прави iPhone-a различен и толкова харесван от вас -

ще съм получил отговор на въпроса си :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да up-нем темата - попаднах на нещо интересно - "Защо МАС е единствената платформа? - Твоето РС може ли да прави това?"

Видео - ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...