Jump to content

Въпрос за прибиране на огледала


Ivanu6ka

Recommended Posts

Здравейте! Колата е А4, 1.9 TDI, 131 ждребета, 2002г. Имам електрически огледала, със съответното лостче, но не се прибират огледалата назад. Не знам въобще дали имам такава опция. Предполагам, че щом са електрически-има, но в такъв случай не работи, или аз не знам точно как да ги задействам. Пробвам с дърпане назад(към багажника) на лостчето, когато е в неутрално положение, но никаква реакция. Някой да е имал подобен проблем и д азнае нещо повъпроса? Дали не е въпрос на някой предпазител? Но пък електриката на самите огледала вътре си работи. Очаквам съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Колата е А4, 1.9 TDI, 131 ждребета, 2002г. Имам електрически огледала, със съответното лостче, но не се прибират огледалата назад. Не знам въобще дали имам такава опция. Предполагам, че щом са електрически-има, но в такъв случай не работи, или аз не знам точно как да ги задействам. Пробвам с дърпане назад(към багажника) на лостчето, когато е в неутрално положение, но никаква реакция. Някой да е имал подобен проблем и д азнае нещо повъпроса? Дали не е въпрос на някой предпазител? Но пък електриката на самите огледала вътре си работи. Очаквам съвети.

Здравей, колега! Поне при мен е така - бутончето от което си избираш, кое от огледалата да регулираш, го завърташ до положение удебелената част в средата да гледа към бутоните за сваляне и вдигане на стъклата, ако не може значи просто нямаш тази функция! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! Поне при мен е така - бутончето от което си избираш, кое от огледалата да регулираш, го завърташ до положение удебелената част в средата да гледа към бутоните за сваляне и вдигане на стъклата, ако не може значи просто нямаш тази функция! Успех!

При мен от същото нещо за избор кое от огледалата да си регулираш, се прибират и огледалата. Това въпросното нещо(не е бутон, не е и ръчка :hilezh: ) се завърта обратно и огледалата се прибират. Между другото това с прибирането на малкото дясно огледало ми е доста странно, защото в прибрано и в нормално състояние разликата е много малка и почти не се показва навън :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да пробвам да го завъртя назад...ок ще опитам , но ми се струва, че не се завърта повече настрани от положенията за ляво огледало и дясно. Пробвах да го натисна назад и няма реакция...може да е нужно въртене, а може и д анямам тая "екстра". Но пък на ръка не искат да се прибират, та ме съмнява, че не ми работи просто... :hilezh:. Възможно ли е да не се прибират по никакъв начин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да пробвам да го завъртя назад...ок ще опитам , но ми се струва, че не се завърта повече настрани от положенията за ляво огледало и дясно. Пробвах да го натисна назад и няма реакция...може да е нужно въртене, а може и д анямам тая "екстра". Но пък на ръка не искат да се прибират, та ме съмнява, че не ми работи просто... :bia: . Възможно ли е да не се прибират по никакъв начин?

Колега, бутона трябва да го завъртиш, а не да го натискаш. Ако не се завърта повече от положенията за ляво и дясно огледало, не го напъвай, явно я нямаш функцията.

Би трябвало да могат да се приберат ръчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не всички ел-огледала имат и функция прибиране. На мойто копче (или ръчка), освен рисунките на огледала вляво и вдясно, има и рисунка отзат, как се прибират огледалата. А иначе съм виждал същите копчета, които са без тая рисунка- логично, без тая функция.

Но това всичко е на С5, предполагам, че и при теб трябва да се търси тази логика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не всички ел-огледала имат и функция прибиране. На мойто копче (или ръчка), освен рисунките на огледала вляво и вдясно, има и рисунка отзат, как се прибират огледалата. А иначе съм виждал същите копчета, които са без тая рисунка- логично, без тая функция.

Но това всичко е на С5, предполагам, че и при теб трябва да се търси тази логика.

При мен е с рисунка за прибиране назад! Иначе и аз доколкото знам тези, които нямат екстрата нямат и рисунка(естествено ако не е слагана допълнително). Моите нищо, че се прибират автоматично баща ми мина един ден покрай нея в гаража и го "прибра" ръчно :bia:

Редактирано от d`a`n`n`y
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам рисунка "отзад" зад джойстика , значи може би нямам и функцията, но тогава защо не мога да ги прибера поне ръчно? Запънати са яко, натисках един ден, но все пак не смея да "напнем яко" за да не изщрака за последно :bia:! Ще пробвам по-час пак да въртя и да напъвам, да видя какво ще излезе! Лек ден за сега на всички :)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, прибирането става по следния начин.

Хващаш огледалото отдолу, повдигаш го леко (0.1-0.2 см) нагоре и отместваш в посока вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам същото ауди и писах същатата тема та.

Имаш я екстрата: Джойстика които имаш когата сочи неутрална го завърташ на 90 градуса по посока сочеща багажника на колата (ЗАВЪРТАШ )(НЕ НАТИСКАШ)

И огледалата се прибират.Не се притеснявай,че копчето се върти малко по трудно.Прибират се огледалата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, златна тема!

При първоначалния оглед забелязах странното означение на копчето за огледалата, но не пробвах какво става като включа натам, а после тотално го забравих/игнорирах, погледът ми е минавал през него, без да му обърна внимание.

Същевременно бях особено нещастен, че не ми се прибират огледалата. Бях пробвал само ръчно, без да ги насилвам, естествено.

Обаче сега - яко кеф - прибират се с едно врътване на копчето. Жестоко! Мама му стара, кеф! Отивам да си поиграя известно време :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам същото ауди и писах същатата тема та.

Имаш я екстрата:

Бах маа му, как разбра, че със сигурност я има, като половината аудита я нямат. И отгоре на всичко, копчето му е от тия без рисунката отзат.

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Здравейте отново! Значи проблема е решен и като заключение: Огледалата се прибират електрически САМО ако имат символ от задната страна на джойстика. Прибирането става, чрез завъртане на джойстика към символа. При мен случаят е по-друг. Електрически са, но нямам символ и не се завърта джойстика. Прибирането става ръчно по цитирания от колегата начин, чрез повдигане леко нагоре. Аз ги напъвах назад ръчно, но без повдигане не искат. Благодаря на всички за времето и вниманието и лека и безаварийна!

"Колега, прибирането става по следния начин.

Хващаш огледалото отдолу, повдигаш го леко (0.1-0.2 см) нагоре и отместваш в посока вратата."

Редактирано от Ivanu6ka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

ето какво писах в една предишна тема, това ми е скромния опит с ел. огледалата на Б6 ...

Назад ти е 4тата позиция - служи за прибиране на огледалата ако спреш в някоя тясна уличка например. Също така ако джойстика ти сочи надясно (демек включено е дясното огледало) и включиш задна, дясното огледало пада надолу за да гледаш бордюра. Поне това са екстрите на джойстика, които съм забелязал при моята кола.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново! Значи проблема е решен и като заключение: Огледалата се прибират електрически САМО ако имат символ от задната страна на джойстика. Прибирането става, чрез завъртане на джойстика към символа. При мен случаят е по-друг. Електрически са, но нямам символ и не се завърта джойстика. Прибирането става ръчно по цитирания от колегата начин, чрез повдигане леко нагоре. Аз ги напъвах назад ръчно, но без повдигане не искат. Благодаря на всички за времето и вниманието и лека и безаварийна!

"Колега, прибирането става по следния начин.

Хващаш огледалото отдолу, повдигаш го леко (0.1-0.2 см) нагоре и отместваш в посока вратата."

Пак не си разбрал- ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПРИ КОНТАКТ СЕ ЗАВЪРТА КОПЧЕТО , то верно че само един грамотен колега го споменна ама ти какво четеш като и темата си е твоя ем ти казват ем спиш , и после ще даваш акъл по подобни теми, а копче за заключване на вратите от вътре имаш ли и знаеш ли как се ползва то ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак не си разбрал- ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПРИ КОНТАКТ СЕ ЗАВЪРТА КОПЧЕТО , то верно че само един грамотен колега го споменна ама ти какво четеш като и темата си е твоя ем ти казват ем спиш , и после ще даваш акъл по подобни теми, а копче за заключване на вратите от вътре имаш ли и знаеш ли как се ползва то ?

Колега, че спя това е научно доказан факт, но не и през цялото време. Огледалата ми са електрически регулируеми НО НЕ СЕ прибират електрически. нямам символ отзадната страна и джойстика за управлението им не се завъта назад нито на контакт, нито без контакт. Ако не вярваш-заповядай на гости на по бира-ще ти демонстрирам! Колкото до копчето за заключване-имам и знам как се ползва. Имам и бутони за спиране на контрол на салона за буксиране. Я ги як:

А , колкото до това, че давам акъл...не претендирам , че знам всичко, но форума според мен затова е форум-за обмяна на мнения! Ако чакаме само "специалисти" да пишат тук, постовете ще си седят празни-гарантирам!

post-40208-1247391023_thumb.jpg

post-40208-1247391032_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи снимка няма и сега не ми се ходи до колата, но ето картинка от ръководството-същото е и на живо, без заградените от мен в червено неща. Нямам на задните врати ел .стъкла и символа зад джойстика. Явно, което го нямаме-го нямаме :hilezh:!

post-40208-1247393046_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма невъзможни неща! Колата е произведена 06.2002, но това не пречи да няма задни ел.стъкла и ел.прибираеми огледала :)! Като си повишиме стандарта да купуваме чисто нови-ще си избираме екстрите. Докато караме втора ръка и натам-к'вото дойде :hilezh:!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...