Jump to content

А3 проблем с антената


tanokaridi

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Имам следното питане. От едно известно време забелясвам, че радиото ми шуми когато слушам Радио и нито една станция не е както трябва да е. И най зле става когато завали навън. Според мен е заминала антената защото радиото е хубав pioneer и с предното го правеше слагах и друго за тест и все е така. Но това което ме интересува е ако си купя нова антена дали и кабела трябва да сменя и ако да от каде минава до радиото? Ако не какво само антената ли се сменя или как? Знам, че на много от вас въпроса ще се стори мн "тъп", но наистина нямам идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали си от някоя "нова" англичанка, според мен :rotcol:

DSCN0489.JPG

DSCN0487.JPG

Ако си купиш нова "пазарска", трябва да преправяш кабелите. Минатат отзад под тавана хоризонтално, после (като си зад колата) вляво, после надолу по колонката в задната кора и през прага мисля. Антената върви с 1 къс кабел (около 10см) с екранирана букса. Той се включва в 1 дълъг, който стига до касетофона, ако инсталацията ти е оригинална, разбира се.

Редактирано от ralenekov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти препоръчам тези http://www.avitel-bg.com/contacts/

Отиди да ти погледнат колата и да те посъветват къде е проблема.

Гледам, че антените имат някакви захранвания: http://www.avitel-bg.com/for_the_mobile/ac...udi__vw___seat/

както и антена: http://www.avitel-bg.com/for_the_mobile/ac...es/antena/audi/

Проблема може да е и в кабела, а не в самата антена. Най добре някой "маСтор" да я погледне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти препоръчам тези http://www.avitel-bg.com/contacts/

Отиди да ти погледнат колата и да те посъветват къде е проблема.

Гледам, че антените имат някакви захранвания: http://www.avitel-bg.com/for_the_mobile/ac...udi__vw___seat/

както и антена: http://www.avitel-bg.com/for_the_mobile/ac...es/antena/audi/

Проблема може да е и в кабела, а не в самата антена. Най добре някой "маСтор" да я погледне.

Да колега знам за Авител в събота си слагах бас при тях познавам ги мн добре те са ми слагали цялата музика, но и де вече са на мнение антена просто ми е интересно как стой въпроса с нея. :2gunsfiring_v1: Тъй като ще заминавам за морето сега няма да имам време, но след това пак ще ги посетя и за един ксенон :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Свали си от някоя "нова" англичанка, според мен :bia:

Сигурно така са свалили и моята :bia:

Поне да не ми бяха "разбивали" резбата...

колега, поне имаш антена ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антената ти е с усилвател ако е оригиналната и съответно и трябва захранване а ти щом си с друго радио можеби не е захранена или ти е заминал усилвателя.Нова оригинална антена с всичко е 100 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оня ден ремонтирах антената на моята А3-ка, та мога да споделя подробности.

Демонтажът е лесен - първо се маха черната капачка, която е отгоре на купето (развърташ я малко и ще излезе).

Под нея има една гайка, развива се и излиза с уплътнителната гума под нея, а самата антена се вади отвътре, от купето.

Сваляш задния плафон, бъркаш отвътре и издърпваш антената заедно с антенния усилвател - малка кутийка, в която влизат един бял кабел (+12V за захранването на усилвателя) и антенния кабел, чиято букса се вади много шибано с натискане и развъртане.

Провери стигат ли 12 волта до захранването на усилвателя и дали всички букси са наред.

Според мен оригиналната антена с работещ усилвател се справя повече от добре.

Ако имаш проблеми с разглобяването, пиши да помагаме.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Оня ден ремонтирах антената на моята А3-ка, та мога да споделя подробности.

Демонтажът е лесен - първо се маха черната капачка, която е отгоре на купето (развърташ я малко и ще излезе).

Под нея има една гайка, развива се и излиза с уплътнителната гума под нея, а самата антена се вади отвътре, от купето.

Сваляш задния плафон, бъркаш отвътре и издърпваш антената заедно с антенния усилвател - малка кутийка, в която влизат един бял кабел (+12V за захранването на усилвателя) и антенния кабел, чиято букса се вади много шибано с натискане и развъртане.

Провери стигат ли 12 волта до захранването на усилвателя и дали всички букси са наред.

Според мен оригиналната антена с работещ усилвател се справя повече от добре.

Ако имаш проблеми с разглобяването, пиши да помагаме.

Поздрави.

Темата е малко старичка, но искам да попитам дали колегата е разрешил проблема, че и аз имам същия. Относно антенния усилвател при мен липсва разглобих цялата кола от зад в лявата колона и не можах да го намеря, а под задния плафон се вижда основата на антената и двата кабела които влизат в нея единия които е за усилвателя е дълъг около 30см. и накрая завършва с изолирана кабелна обувка, но за мое голямо съжаление не открих място кадето да я свържа.

Та сега се чуда дали да не си купя един антенен усилвател от тези за по 10лв. и да го монтирам на мястото на липсващият.

Ако някои има по-добро предложение да казва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и накрая завършва с изолирана кабелна обувка, но за мое голямо съжаление не открих място кадето да я свържа.

На почти всички съвременни player-и има изход за управление на автоматична антена - пуска +12v. Там се връзва. Ако нямаш кабел - пусни си. Пиши после дали ти е харесала разликата :steinigung: въпреки, че знам какъв ще бъде отговора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На почти всички съвременни player-и има изход за управление на автоматична антена - пуска +12v. Там се връзва. Ако нямаш кабел - пусни си. Пиши после дали ти е харесала разликата ;) въпреки, че знам какъв ще бъде отговора.

А имали разлика дали +12v са пуснати от радиото или може да си ги взема дирекно от задния плафон, че ми е най-близо и удобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при Ауди А4(Б6) антената с антеният усилвател къде се намират? Над задното стъкло ли? там където свършва тапицерията на табана и после има още една лайсна от тавана?Ако е там как мога да сваля тази лайсна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги, когато купих колата (от подписа), дойде с тази антена:

2875163F.jpg

2875164Y.jpg

Но наскоро, докато чистих, открих търкулната до резервната гума тази антена:

2875165S.jpg

2875166K.jpg

2875167z.jpg

Понеже вече на няколко коли видях монтирана антена като тази, която намерих в багажника, предполагам че тя е сток антената на колата. Някой случайно да знае как мога да откача тази която ми е монтирана в момента? Опита да я отвия, но не помръдна, не посмях да я напъвам за да не счупя нещо.

Благодаря предварително на всички отзовали се. :rolleyes:

Редактирано от STRSHR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би така ?

Оня ден ремонтирах антената на моята А3-ка, та мога да споделя подробности.

Демонтажът е лесен - първо се маха черната капачка, която е отгоре на купето (развърташ я малко и ще излезе).

Под нея има една гайка, развива се и излиза с уплътнителната гума под нея, а самата антена се вади отвътре, от купето.

Сваляш задния плафон, бъркаш отвътре и издърпваш антената заедно с антенния усилвател - малка кутийка, в която влизат един бял кабел (+12V за захранването на усилвателя) и антенния кабел, чиято букса се вади много шибано с натискане и развъртане.

Провери стигат ли 12 волта до захранването на усилвателя и дали всички букси са наред.

Според мен оригиналната антена с работещ усилвател се справя повече от добре.

Ако имаш проблеми с разглобяването, пиши да помагаме.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...