Jump to content

Крушки за табло


pa4anga

Recommended Posts

Колеги имам следното питане-каква крушка ми трябва за мигача в таблото и каква за малките уреди на конзолата?моля за точни модели.Колата е купе 2.3 10v NG 89 набор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушки в централната конзола 1.2 W (има и по 1,5 W, ако искаш да ти святят по-ярко, цена 0.50-0.90 лв./бр.) - снимки 1 и 2.

Крушки за таблото - снимка 3 (различни цветове на фасунгата - оранжев, черен(мисля, че е твоя, цена 1.00(china)-2.00 (хубави) лв./бр).

Съжалявам, но не знам точните модели като номера! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених ги,темата за триене.

реши си проблема и темата за триене,недей така колега темата може да е полезна и на други :lupe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз се чудя как да си направя километража и оборотомера сини а стрелките да си останат червени а може и малко по газарийка стрелките червени километража от 0 до 160 син а от 160 до 220 да е чевен по същия начин и оборотомера критичните да са си червени другите сини?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааааа не ми се дават 150 лв за плазмен километраж за кола 93 набор не си заслужава такава екстра поне според мен.Може да експериментирам с резервния километраж който имам да видим с лампички кво ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз се чудя как да си направя километража и оборотомера сини а стрелките да си останат червени а може и малко по газарийка стрелките червени километража от 0 до 160 син а от 160 до 220 да е чевен по същия начин и оборотомера критичните да са си червени другите сини?

ами цвета в таблото(поне при трите аудита,които съм имал досега) се прави от цветни лампички,а самите те имат(колкото и смешно да изглежда) нахлузени върху "колбичката" едни червени гумички,калпачета,капутчета,както искайте ги наричайте :wall: ,дефакто те "докарват" червения цвят.По тая логика ако намериш да речем син силикон,намажеш лампичките (като поекспериментираш с няколко вида дебелини на слоя) и ги ръгнеш в таблото дали няма да стане?Или с някакъв вид плътна и наситена боя.....,лак за нокти??Смешно на пръв поглед,но това е принципа на оцветяването........

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами цвета в таблото(поне при трите аудита,които съм имал досега) се прави от цветни лампички,а самите те имат(колкото и смешно да изглежда) нахлузени върху "колбичката" едни червени гумички,калпачета,капутчета,както искайте ги наричайте :lol: ,дефакто те "докарват" червения цвят.По тая логика ако намериш да речем син силикон,намажеш лампичките (като поекспериментираш с няколко вида дебелини на слоя) и ги ръгнеш в таблото дали няма да стане?Или с някакъв вид плътна и наситена боя.....,лак за нокти??Смешно на пръв поглед,но това е принципа на оцветяването........

Крушките са бели тези кАлпачета се ползват за по наситен цвят,а червеното го прави една червена плака в самото табло,трябва тя да се смени.

Редактирано от ksi1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно лампичките са си бели просто ми стана интересно може ли да се добие тоя ефект и това го видях от подписа на колегата Inkozi там го има тоя километраж,а пък и според мен ще изглежда доста ефектно макар,че ще стане като на пасатите километража ако сменя само лампичките със сини ми е интересно дали ще си остане стрелката червена да не се загрози повече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако сменя само лампичките със сини ми е интересно дали ще си остане стрелката червена да не се загрози повече?

Нищо няма да стане по този начин, до стрелката ти отива бяла светлина като долната й страна е боядисана в червено и за това свети в този цвят, като пуснеш синята светлина от диодите през червения филтър под плаките не знам к'ъв цвят ще се получи,но със сигурност няма да е син.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да експериментирам с резервния километраж, който имам да видим с лампички кво ще стане.

Колега, дойде ми на ум, че може да се боядисат крушките в цвета, който желаеш с боя за стъкло. Имам такава и съм рисувал на чаши - става добре. Цветове колкото искаш. Трябва да имаш предвид плаката, която придава цвета (оранжево-червения) на таблото - за съжаление нея неможеш да я махнеш, както казват и колегите, иначе крушките си ги боядисай каквито те кефят, но какъв цвят ще излезе само с проба ще се види.

Ако имаш интерес пусни Л.С. ще ти кажа откъде да си вземеш боята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...