Jump to content

Скърцане при завиване


Recommended Posts

Здравейте, колеги. Проблемацията е следната .. Карам ауди 80, с хидравлика е..и когата правя завой(особено като паркирам, примерно) се 4ува един звук, като скурцане???Много странноо..все едно някой затваря няква врата ...ама от тия старите дето, ще се разпаднат :eusa_clap: .. Дано съм успял да ви обясня :respekt: Някой да има мнение по вапроса?Благодаря ви предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно мойта скьрца от как сьм я взел и нема проблеми,просто не й обрьщам внимание.Е моята скьрца само като вьртя надясно.Дано да не се влоши само-успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятели и моя волан скърца все още не знам как да го оправя , но съм забелязал че при топло време не скърца а при студено скърца или беше точно обратното ще проверя пак. Някой ако знае как да ги оправим тия скърцащи волани да дава някакви идеи ще се радвам много а и на други колеги много ще помогнете .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, воланът ли ти скърца или нещо отпред :eusa_clap:?

Така или иначе, понеже не съм специалист, ще разкажа моята случка - може да ви е полезна.

Преди година някъде ми се появи въпросното скърцане - ама точно като от немсазани панти. Най-забвната част е, че скърцаше когато на него му харесва (така си мислех в началото де). След като отидох една сутрин в сервиза и естествено скърцането го нямаше - феновете там ми казаха "Ами като заскърца тогава ела"... 5 километра по-късно си го имахме скърцането - кръгом и обратно.

Разбра се, че е лявата биалетка. Сутрин - влажно, не скърца. Понапече слънце, позагрее се там нещо си - скърца. Смениха я - 6+.

Това е - симптомите смятам са лесни за установяване.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, воланът ли ти скърца или нещо отпред  :eusa_clap:?

Така или иначе, понеже не съм специалист, ще разкажа моята случка - може да ви е полезна.

Преди година някъде ми се появи въпросното скърцане - ама точно като от немсазани панти. Най-забвната част е, че скърцаше когато на него му харесва (така си мислех в началото де). След като отидох една сутрин в сервиза и естествено скърцането го нямаше - феновете там ми казаха "Ами като заскърца тогава ела"... 5 километра по-късно си го имахме скърцането - кръгом и обратно.

Разбра се, че е лявата биалетка. Сутрин - влажно, не скърца. Понапече слънце, позагрее се там нещо си - скърца. Смениха я - 6+.

Това е - симптомите смятам са лесни за установяване.

Успех!

A като скърцаше, парвеше ли ти впечатление да се върти по-трудно волана?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, не съм забелязал, но при серво усилватели ще е доста субективно. Ако има реално затруднение нещата си отиват вече в кофти варианта с рейката или друга част от сервото..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия случай.Решението е нови биалетки.И гледай да не вземеш от пластмасовите боклуци!

Аз смених с нови биалетки Феби, за 44лв като имаше и за 15лв, и започна да скърца, все едно скърцат дисковете. Дори си мисля че може да е от ненапаснати спирачни механизми, понеже звука е абсолютно същия като спирам. Освен това се чува след като направя завой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Здравейте,

и моите биалетки са за смяна. Започна едно тропане и скърцане....

Моля дайте съвет какви да взема. Колата е А4 95г.

Казаха ми нещо за биалетки за А4, но 97' - 98', защото били усилени или нещо такова (не се смейте, не разбирам от окачване :respekt: ).

Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпаднах в крайно недоумение. :respekt: Вий на кво викате биалети,че се обАрках. :respekt:Щото ги обвинявате във всички технически грехове,пък те само си тропкат и луфтец дават,нищо лошо.

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпаднах в крайно недоумение. :respekt: Вий на кво викате биалети,че се обАрках. :hilezh:Щото ги обвинявате във всички технически грехове,пък те само си тропкат и луфтец дават,нищо лошо.

Скърцат си като стой та гледай. Май "стабилизираща щанга" ми бяха изписали във фактурата D&N като ми се разскърца В4-ката. Доста специфично "скърцане" си е и запознат механик се усеща на секундата, че за това иде реч. Клопката е, че се появява, като поизсъхне, т.е. рано сутрин от влагата го няма. Пък ти обикновено тогава отиваш в сервиза :rotcol:. Пообиколих из квартала, появи се, отидох и го хванаха момчетата.

П.П. То това била "съживена" тема, в която вече съм словоблудствал, ама късно схванах :respekt:

Редактирано от spookie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...