Jump to content

Темпомат (Cruise control) A4 B5


stilko

Recommended Posts

..., та не работи и се опитвам да го активирам но с кода дето се логинва ми изписва че е грешен и не става, да не би да е друг кода? A4 1.8T AEB Quattro 1998 ??

Това активиране на темпомата с код е за тези с електронна газ.

Твоята ако е с жило към дросела не ти е необходима активация с код.

Ако не работи има някакъв друг проблем. Механичен или електрически.

Темпомата, при дросел управляван от жило, има собствено управление

в отделен модул ( една кутия закрепена под Airbag-а на пасажера ).

Ей тук: http://forums.audiwo...d.php?t=2147828

има процедура по диагностициране на модула и инсталацията.

п.п. В процес на монтаж съм на същата екстра.

Като я монтирам ще има и отделна тема с картинки.

Редактирано от KCV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
  • Отговори 134
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Би ли могло да се използват други копчета, вместо лост? Например такива за ел стъкла? Защото имам две свободни. Въпроса е, как точно да па прекарам кабелите. Колко са на брой, къде се връзват в ECU-то и кой за какво служи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Здравейте имам въпроз към Тошков81. Можеш ли да ми дадеш схемата за темпомат на Ауди А4 1.9 тди АФН 96 година. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

заповядай колега

T10b черна букса 8 черв/жълт Set

T10e жълта букса 1 син Resume

9 черен/жълт Enable

8 черв/бял +12V

T10d кафява букса 1 черв/сив On.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте голеги,

 

ето какво си намерих:

http://kikson1979.snimka.bg/automobiles/a4.786166.32735578

http://kikson1979.snimka.bg/automobiles/a4.786166.32735574

 

За съжаление нямаха окабеляването и само ръчките взех,предполагам че по описанието от началото на темата би трябвало да стане?

Има ли нещо по специфично,което да се има в предвид??

Няма аз да я правя,но каквото инфо имам ще го предоставя на майстора.

И да търся ли оригинален 6 пинов кабел,от къде мога да намеря?

 

Колата е А4 1.9 тди AJM двигател

 

п.с.Иска ми се да намеря оригинален кабелен сноп,някой може ли да помогне??

 

Поздрави,

:)

Редактирано от kikson1979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Здравей те колеги,прочетох цялата тема,но не можах да разбера къде точно се връзват кабелите на лостчето,в коя букса под ECU-то,колата е а4 б5 98=ма год.AFN мотор,взех от морга лоста и инсталацията към него,но не беше на мястото си,а изкаран и не можах да видя къде точно са вързани кабелите.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

През VCDS се опитах да го активирам, в полето ми показваше 00000, въведох 11463 и след това Do it! Нищо не се случи. При повторно влизане в същият прозорец, пак ми показваше 00000.

Колата е взех така, нищо не съм правил хардуерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравей те колеги !И аз се сдобих с лост и букса към него всичко ми е ясно имам само едно питане преди да почна да окабелявам там където се връзват пиновете към еку-то на бялата 15 пинова букса има ли си крачета или трябва да взема и буксата да прехвърля 4-те крачета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръгна и при мен темпомата по статията от първият пост всичко е перфектно,монтирах всичко активирах темпомата през ваг-ком но не тръгна и се наложи да напръскам лостчето с вд-40 и работа заспа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръскаш отстрани на лоста там където фиксираш скоростта и на самото копче където го вкл. и изкл. и започваш да движиш копчетата напред назад аз моят два пъти го пръсках после пиши какво е станало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих го и стана :) благодаря

Обаче като спускам се вдига скороста, нормално ли е ?

Също така когато се опитам да увелича зададената скорост от ръчката, темпомата изключва.

Като намаля със спирачката също се изключва. Като увелича скоростта, после си се връща на зададената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е нормално да акселерира при спускане, също не требе да изключва като вдигаш скороста от лоста!

 

но не се сещам за решение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Движи копчетата напред назад на изгасен двигател пръсни пак вд,,темпомата действа при мен така:натискаш фикс на определена скорост 60км даваш газ от педала изпреварваш на 100км и после пускаш педала,темпомата връща на 60км.,караш с 60км. натискаш спирачката до 40км. после подаваш газ без да го задържаш  от  лостчето и пак отива на 60км, караш с 60км. подаваш газ от лостчето отива на 80км. там фиксира новата скорост дано си ме разбрал 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...