Jump to content

Темпомат (Cruise control) A4 B5


stilko

Recommended Posts

  • Отговори 134
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:stupid: с удоволствие :hilezh::lol::bia:

много много данке :flehan:

Гледам, че си сменял и седалки. Какво направи с тях? Ако не си ги вързал да видя схемите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха черпенето отива в мащаб сватба :gut::dance:

ами честно казано още нищо не съм направил ..много студено стана :bia:

схемите , които е постнал колегата може би са верни и няма нужда да търсиш други , просто ако можеш да ги потвърдиш ше есупер :lol:

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

някой може ли да помогне, за ауди А4 но 1997ма година 110ps AFN мотор?

няма да дсе ползва оригинално лостче, просто ми трябва информация от къде да дръпна жичките за сет и ресет ?

правил съм го на wv но на а4ката не мога да открия буксата?

моля за малко помощ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте,фенове на кроиз контрола.След дълго ровене из нета най-после и аз се сдобих с такава екстра.Повярвайте ми много е удобна.За любознателните качвам и схема за монтаж.

П.С.Поставен е на кола А-4 1,9 TDI 90ps. 1995 г. двигател 1Z.

gra_b5_diesel.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

при мен си има но не работи колата е 1.8 турбо куатро 97 година двигателя е АЕБ някакви идеи каде да търся проблема ,има някъкав ваком закачен за дросела дали може да се тества без колата да е в движение :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

здравейте колеги, тук съм нов но да попитам все пак - някой може ли да слага круиз-контрол на бензинките? цена също ако може да каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

На Б5цата имам такъв и като натисна копченцето отстрани нищо не се случва.Пробвах при 30-40-50 км./ч. и не става.

Колата е А4 Б5 фейслифт 1.8Q и фабрично има тази екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой може ли да помогне, за ауди А4 но 1997ма година 110ps AFN мотор?

...

Днес точно това правих на същата кола. Действа по схемата от колегата EZIA. Накратко е споменал и колегата stilko, но аз на 5-ти пин вързах мост от червено-бял кабел след машинката за съединителя и червено бял от 10 пиновата жълта при ЕКУ-то, вместо да давам 12V. Ако го правиш с лоста, които е описал stilko пак няма да стане. Пиновете на лоста за светлини не стигат за мигачите и дългите светлини. За това те са изкарани отстрани - на фейслифтовите лостчета и А8 е с допълнителна букса, а на нашите с 3 пина към лоста за чистачките. Работата се оправя с 6 кабелни обувки и 3 кабелчета. По метода на изключването ще ги научкаш. При мен всичко работи по горе описаната схема. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Как изглежда тоя вакуум смисъл помпиччката и т.н. и къде трябва да се намират да видя дали имам, макар че къв е шанса '96 и да имам? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми колега аз имам всичко (лост , помпа , вакум )обаче като влезна с vag com ми пише че кога е невалиден . Явно се изключва по друг начин на бензина . А иначе вакуума и помпата за отпред откъм казанчето за хидравликата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз имам лостче за темпомата, но не работи. Ходих преди около месец на Ваг-Ком, но не можаха да разберат как се активира, явно толкоз си могат. Естествено ми взеха 20 лв. Та въпроса ми е:

Има ли желание някой с ваг-ком да ми съдейства и естествено да разбира как да ми активира темпомата, защото ми омръзна да ме цакат с топла бира за по 20 лв. От София съм, а самолета е А6 Ц5 2.5 ТДИ 99г. Почерпката е от мен:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз имам лостче за темпомата, но не работи. Ходих преди около месец на Ваг-Ком, но не можаха да разберат как се активира, явно толкоз си могат. Естествено ми взеха 20 лв. Та въпроса ми е:

Има ли желание някой с ваг-ком да ми съдейства и естествено да разбира как да ми активира темпомата, защото ми омръзна да ме цакат с топла бира за по 20 лв. От София съм, а самолета е А6 Ц5 2.5 ТДИ 99г. Почерпката е от мен:hilezh:

Колега,свиквай с цакането-на мен ми взеха 25 лв да ми кажат че колата ми била перфектна,2 дена след това се наложи да правя ГНП-то ,сега вече наистина ми е перфектна :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, одавна съм свикнал. :zustimm:Но все пак се плаща при сфършена работа, а не с думите, ей пич не става, не знам къде да влезна и т.н. и т. н., обаче 20-те кинта си ги иска за изгубеното време. Винаги питам може ли да се справи мастера с даден проблем и получавам на 90% отговори, ше видим, няма проблем-колко такива коли са минали през мен или ако не стане поне ще видим какви грешки има и да ги изчистим.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

на моя бензинов гроб вчера му активирах темпомата с 11463 и тръгна пущината :zustimm::hilezh:

аз си бях купил една ръчка от ауди 100 , която не отговаряше на спесификациите за А4, и разглобих и изкарах лостчето само и го присадих без никви дертове на мойта основа като всичко си пасна супер- е беше малко часовникарска работа, но стана ;) прекарах си кабелчета до ЕКУто, активирах и тАрЪгна :P

благодарение на колегата Стилко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Моята има джаджата под дросела за темпомат, вътре имам лоста, предполагам е свързано като е слагат лоста, защото по кодовете на лепенката в багажика колата ми заводоско няма темпомат, та не работи и се опитвам да го активирам но с кода дето се логинва ми изписва че е грешен и не става, да не би да е друг кода? A4 1.8T AEB Quattro 1998 ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...