Jump to content

"Ремонт" на blow off на 1.8т


shpeksi

Recommended Posts

Ето и малко снимков материал по ремонтирането на blow off след като сдаде багажа, Не е моя но колата е 1.8т АЕБ а6Ц5:

dsc01293u.jpg

dsc01294g.jpg

dsc01295x.jpg

dsc01296q.jpg

dsc01297zs.jpg

dsc01299cw.jpg

dsc01303t.jpg

dsc01307n.jpg

dsc01308ar.jpg

dsc01310wv.jpg

dsc01311f.jpg

dsc01316a.jpg

Колата вече върви ще се откине с чипа :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

не става ясно кое точно му е повредено на клапана,мембраната сменя ли се в случая?

И защо цялата тая мъка с фланците,след като си има прекрасни лепила за целта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Кажи бацка коя е простотията или просто щото не изглежа лъскаво каТ за тебе ?

Веднага ти казвам. Простотията е че нЕкои хора които за голф 2 или ескорт 88г., по непонятни причини са се надценили и са си зели Ауди.

Че такава тъпня могат да направят хора дет по цЕл ден си бъркат в носа, вместо да бачкат и да изкарат нЕкой лев, а не да се правят на цигани, щот сега проверих че кът-оф клапана /по-якия като за ТТ/ струва 60лв от Порше. :P

Че дори това да е хоби, което се упражнява през почивните дни, пак е простотия, но тва зависи от представите за забавление. То идва от вътре.

Абе хиляди неща са, но такъв творец нЕма как да ги вдене. Начин на живот просто.

Но пък радостта от тва да си направиш нещо сам... безценно. А и моралното удовлетворение да не забравяме. Пак безценно. ;)

Пък така поддръжката излиза тънкана. Трети път безценно. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднага ти казвам. Простотията е че нЕкои хора които за голф 2 или ескорт 88г., по непонятни причини са се надценили и са си зели Ауди.

Че такава тъпня могат да направят хора дет по цЕл ден си бъркат в носа, вместо да бачкат и да изкарат нЕкой лев, а не да се правят на цигани, щот сега проверих че кът-оф клапана /по-якия като за ТТ/ струва 60лв от Порше. :P

Че дори това да е хоби, което се упражнява през почивните дни, пак е простотия, но тва зависи от представите за забавление. То идва от вътре.

Абе хиляди неща са, но такъв творец нЕма как да ги вдене. Начин на живот просто.

Но пък радостта от тва да си направиш нещо сам... безценно. А и моралното удовлетворение да не забравяме. Пак безценно. ;)

Пък така поддръжката излиза тънкана. Трети път безценно. :lol:

Ти както и още няколко спамера тука не можете да вденете. Правя го това не щото нямам пари, а щото ми е интересно и мога. През кура ми е, че некфи комплексари като тебе няма да одобрят щото не съм си оставил колата в Порше примерно. Това, че на тебе боклуците по колата ти изглеждат като космическа технология си е твой проблем. Ако някой път се хванеш да си поразглобиш нещата по колата, сам ще се убедиш колко боклуци са наблъскали с цел спестовност, да не говорим че си има недомислени неща. Така и така няма да ме разбереш и не смятам повече да се хабя да ти обяснявам. В крайна сметка моя си е колата и аз си решавам какво ще правя по нея. Аз тебе храня ли те, че караш скапан тракалник който работи все едно меле болтове и гайки или по едри скали примерно. Да не говорим като дадеш газ в некое село кокошките сигурно си лягат заради затъмнението. Не те храня нали ? Щото всеки има право да си купува невървящи боклуци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми харесва как е станало. To тва може и на здрав клапан да се направи... :hilezh:

Жалко, че немаше как да се вкарат свински опашки в играта

Е затова пък "плюнка" е имало. :bia:

Редактирано от monz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ако някой път се хванеш да си поразглобиш нещата по колата, сам ще се убедиш колко боклуци са наблъскали с цел спестовност, да не говорим че си има недомислени неща. Така и така няма да ме разбереш и не смятам повече да се хабя да ти обяснявам. ..

Какво можеш да ми обясниш ве смотан. Аз ако исках да разглобявам коли, щях това да правя. Ма не искам.

Не си го слагай на сърце, то не може всички да са в час. Разглобяването е за такива като теб. :hilezh:

п.п. Ти не беше ли от малцинствата ве, граЦки. Я си снимай венците и постни снимка, че нещо все повече ме съмняваш. :bia:

п.п.1 Тва всъщност не ти е първата простотия дет си направил. И то не е проблем де, ся кво кат си малко по-загубен. Тъпото е че си постваш тъпните наляво-надясно, а тва си е за по-тясна... как да кажа... среда. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да дойдохме ли си на думата, няма какво да кажеш и се почна с модните обиди. Аре кажи нещо и за селяните не знам как ги пропусна. Знам, че си вързан в ръцете и не виждам смисъл да си измисляш някакви оправдания. Не е порок да си схванат, просто толкова си можеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе вуйче не ми се връзвай ами вземи кажи нещо смислено. Кажи каква е разликата дали капака ще е залепен или хванат по моя начин ? Освен, че едното изглежда по модно и е за такива балъци като тебе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да дойдохме ли си на думата, няма какво да кажеш и се почна с модните обиди. Аре кажи нещо и за селяните не знам как ги пропусна. Знам, че си вързан в ръцете и не виждам смисъл да си измисляш някакви оправдания. Не е порок да си схванат, просто толкова си можеш.

Аве изпърдян гъз, аз ако бЕх вързан у ръцете щЕх да съм клошар като теб ве и да заварявам гърнета-катализатори-самоделки. Палячо-о-о-о-о, на теб ли ще се оправдавам бе.... бегай си в кочинката ве, стига правил смЕх. :taunt:

Ти откъде знаеш дали съм вързан ве, тънкач, ние не сме контактували. Такива като теб обикновено мият колите или проверяват гумите.

Ти вЕрно си повярва ве, селендур, та и за коли говориш, сравнения правиш, батка-разбирач го раздаваш, ма ташака е че ако бЕх като теб, щях да се самоубия ве, смотан, а не да правя смЕх по форумите. Ясно ли е ве чипиран газъоре... бах нисшата форма на живот. :o :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бухахаахахахаха ква тема е пуснал батката от Враца :taunt:

Ш-ш-ш БОГ да пази тоя дето ще ти купи колата....

Мухахахах, аве ти как мислиш да я продадеш тая сергия на нормален човек...

Батенце ти си уникат заклевам се! Имаш и струг в мазето :o

Чуй ве, ти закво не вземеш да си наковеш накладки и феродо на съединителя...

Направо и сервиз отвори, имаш заложби...

А, ако недай си боже се блъснеш, не си и помисляй да караш колата на майстор, ще си я направиш сам...

И такъв човек има А6 :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебах и интересната тема,лични няма ли там да се храните???Все повече се убеждавам,че тва е ебати загубения форум.Само некви недорсляци се въртят тука и се псуват модерно!Нищо интересно и информативно или , ако има то се усира за около 3 мин." Пълен ташак" сме а не Ауди форум

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ACE - доста тунингови дискове за съединител са правени (наковани) в мазета на нашите големи батки. Малко глупаво се поизказа за съединителите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще се убедиш колко боклуци са наблъскали с цел спестовност, да не говорим че си има недомислени неща.

:hilezh:

Станало е здраво, сега докато не изпрегне мембраната или пружината, повече няма да го пипаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве изпърдян гъз, аз ако бЕх вързан у ръцете щЕх да съм клошар като теб ве и да заварявам гърнета-катализатори-самоделки. Палячо-о-о-о-о, на теб ли ще се оправдавам бе.... бегай си в кочинката ве, стига правил смЕх. :hilezh:

Ти откъде знаеш дали съм вързан ве, тънкач, ние не сме контактували. Такива като теб обикновено мият колите или проверяват гумите.

Ти вЕрно си повярва ве, селендур, та и за коли говориш, сравнения правиш, батка-разбирач го раздаваш, ма ташака е че ако бЕх като теб, щях да се самоубия ве, смотан, а не да правя смЕх по форумите. Ясно ли е ве чипиран газъоре... бах нисшата форма на живот. :hilezh::unsure:

Верно си доста тъп, попитах те въпрос що не вземеш да отговориш. Единственото което можеш е да спамиш безмислено.

Бухахаахахахаха ква тема е пуснал батката от Враца steinigung.gif

Ш-ш-ш БОГ да пази тоя дето ще ти купи колата....

Мухахахах, аве ти как мислиш да я продадеш тая сергия на нормален човек...

Батенце ти си уникат заклевам се! Имаш и струг в мазето steinigung.gif

Чуй ве, ти закво не вземеш да си наковеш накладки и феродо на съединителя...

Направо и сервиз отвори, имаш заложби...

А, ако недай си боже се блъснеш, не си и помисляй да караш колата на майстор, ще си я направиш сам...

И такъв човек има А6 ohmy.gif

Ти как мислиш, че се правят съединителите бе смотан ? На космически кораб ли ? Определено ще си купя каквото искам феродо и ще си го накова специално за съединителя. Ще пусна тема разбира се, да се ограматиш и ти как се правят нещата, а не да живееш в своя измислен свят.

Станало е здраво, сега докато не изпрегне мембраната или пружината, повече няма да го пипаш.

Нямаш си на представа какъв боклук са сложили за пружина, тая на химикалката ми е по добра. Пробвахме го с компресор и засега държи пружинката. За мембраната божа работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега shpeksi искам първо да се извиня че питам в твойта тема...но прочетох че става въпрос за въпросния клапан.

Та вчера вдигам капак на Авудито и видях че имам скъсано вакумно маркучле,днес я качих на канал и видях че това маркучле води към въпросния клапан.Смених го и искам да питам трябва ли да усетя някаква разлика в вървенето?Тя по принцип колата си бяга доволно и сега не съм сигурен дали усещам разлика :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега shpeksi искам първо да се извиня че питам в твойта тема...но прочетох че става въпрос за въпросния клапан.

Та вчера вдигам капак на Авудито и видях че имам скъсано вакумно маркучле,днес я качих на канал и видях че това маркучле води към въпросния клапан.Смених го и искам да питам трябва ли да усетя някаква разлика в вървенето?Тя по принцип колата си бяга доволно и сега не съм сигурен дали усещам разлика :hilezh:

Трябва да е осезаема разликата. Един път се беше извадил едно от маркучетата за вакуум и доста си личеше. Може пружината на клапана да ти е омекнала или деда знам. Проследи си всички вакуумчета да няма и друго извадено. АКо не си виж клапана за който става дума в тази тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да е осезаема разликата. Един път се беше извадил едно от маркучетата за вакуум и доста си личеше. Може пружината на клапана да ти е омекнала или деда знам. Проследи си всички вакуумчета да няма и друго извадено. АКо не си виж клапана за който става дума в тази тема.

Ся преди малко ходих да давам малко гааааз :flipoff: като че ли има разлика...ама в момента съм и с слаб бензин(95).Довечера ша ида капна 100 октанов или подобен и ша ода да давам газ с един Кадет :):hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся преди малко ходих да давам малко гааааз :steinigung: като че ли има разлика...ама в момента съм и с слаб бензин(95).Довечера ша ида капна 100 октанов или подобен и ша ода да давам газ с един Кадет :flipoff::hilezh:

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кадета със сигурност ще ме вземе...150++ ,ама поне да видя мойта машина как е :hilezh: .Между другото как мога да разбера дали клапана е фърлил фира :nixweiss:

Редактирано от sunshai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...