Jump to content

Идва време за избор на кола А4 или.. ?


Recommended Posts

Здравейте! Идва време и аз като по-малък да си харесам кола. Сега току ще взимам книжка и естествено искам да съм "гъзар" :rolleyes: , затова съм се ориентирал към A4 евентуално от 2001 нагоре (миля ,че Б6 се пада ,но да не направя накаква грешка) или пък БМВ 3 .. Плановете ми са да не излизам от колата :dance::) затова искам да е и икономична.. а двигателите които предлагат двете марки са твърде големи и това значи и голям разход. Разбира се сега ще има доста мнения от типа "ам като искаш да си газар ще ти трябват пари за бензин" или "ако искаш да си икономичен ориентирай се към друга марка" е Ок така да бъде.. тъй като баща ми има А6 2000г. 1.8Т и е много доволен аз също съм си харесал този двигател А4 Б6 1.8т + Газов инжекцион.. мисля ,че ще е доста добър избор от към динамика, комфорт, гъзария ;) , икономичност. Но все пак искам да чуя някое друго ваше мнение. Има ли някой по-добър избор ? Нещо по-икономично с по-ефтина поддръжка ? Точно под тази тема видях 1 за А4 vs. БМВ 3 и там видях доста мнения .. ,че БМВ-то е с по-ефтина поддръжка .. и по-надеждно.. а и БМВ 3-та серия от 2001 примерно може да се намери по-тънко от А4-ката .. (ест там става въпрос за дизел ,но ако дизела е по-далавера и на дизел съм съгласен). Та ако някой има желание да ми обясни малко и да ми даде съвет каква кола би ми подхождала с тези изисквания бих бил много благодарен - Икономичност , комфорт , красота. (скростта не е от толкова голямо значение важното е като спра някаде да я поглеждат ;))

П.П. Също се замислям за Голф евентуално ако има някой по-добър двигател. Или пък Пежо .. имаше 1 реклама по телевизията ,че бил най-икономичния дизел в света.. което е голям плюс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако търсиш икономия в добро съотношение към вървеж - 1,9ТДИ 131 коня. 1,8Т + ГИ също е вариант.

За голфа - едва ли някой ще те забележи.... Но виж една А3-ка след 2003-та :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е бензин, по-добре 1.8Т + ГИ.

Макар, че и 320ка + ГИ се разбират добре.

Еле пък 323 Е46 + ГИ върви много добре, но пък 1.8Т се чипва, общо взето, Е46 по-евтино се намира и по-евтино се поддържа. Но пък 1.8Т като възможност си е сериозно преимущество :hilezh:

Дизелите 2.0 150 к.с. върви малко повече от 1.9 тди на ауди 131 к.с.

Абе като първа кола, утиди покарай и от двете и гледай кое ще те грабне.

И аз при първа кола бях решил нещо от рода - Хонда Сивик, Ауди купе и т.н. Бях далеч от БМВ като желание, докато не покарах и така...

Успех :D Хубави коли са, само умната, че и не вървят зле, а за първа кола и в тоя сезон дето предстои не е работа.

Само не слушай като те плашат, как БМВ зимата не се кара и на мен така ми говориха, но уви, излишно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти по-добре търси някоя с тоалетна и кухня, щом няма да излизаш от нея.

Много ми е интересно какво ще правиш по цял ден с тази кола.

Знаеш ли, че ти си само за таксисметров шофьор. По цел ден в колата, а и си на работа.

Извинявам се, но не се сдъжах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти по-добре търси някоя с тоалетна и кухня, щом няма да излизаш от нея.

Много ми е интересно какво ще правиш по цял ден с тази кола.

Знаеш ли, че ти си само за таксисметров шофьор. По цел ден в колата, а и си на работа.

Извинявам се, но не се сдъжах.

Е, недей така...

Превъзбудено го е написал колегата, първа кола, голяма тръпка, нормално е да си мисли така, и донякъде ще е така, но не чак в такива измерения :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не слушай като те плашат, как БМВ зимата не се кара и на мен така ми говориха, но уви, излишно...

За другите неща...мота...мо...някси са така.

Но за зимата и за бмв-то:

1-ако добре дочитам подписа ти - ти караш седмица....няма нищо общо зимата с 320 или 323ката примерно...

2-Нали ти е ясно, че човека вземе ли си бмв бензин - 320/323...ще почне да се увлича по един по-странен тип каране....със заместване на предницата на колата със страничната страна...все пак караш БМВ...знаеш :respekt:

3-Много силно БМВ за първа кола му предлагате...поне спред мен :flipoff:

Мисля че B6, 1.9TDI, ще му пасне на момчето идеално, като му омалеее да си сложи чип и пак ще има усмивка на лицето :)))

Айде успех :))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип, щом не те бърка скоростта, значи и 1.6 пак ще върши работа, само че там нямаш евентуални консумативи като турбини и т.н. ГИ то може би ще е по ефтинко, заради малко по-малкия изпарител, пък и ако я "галиш" ще гори по малко от 1.8Т, няма да се износват толкова всички останали консумативи (окачване, гуми, спирачна система и др.). "Но коментари от типа внимавай че вървят много, а си млад шофьор..." Защото това, че не ускорява едната като другата е само минус при безопасността, защото при едно изпреварване с добра видимост, внезапно изкача нисколетящ джигит, какво правим тогава? С други думи казано 1.6 е икономичен и непритенциозен, но не и безопасен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С други думи казано 1.6 е икономичен и непритенциозен, но не и безопасен.

+1 Найстина много вярно, колега!

@Bobu, Е34ка карам аз, баща ми Е38. Но общо взето съм карал всички мотори в гамата на Е46, само че на Е36.

Та точно де, мен ме влече много и то нестандартното каране. Но пак казвам с ДСЦ, което се монтира серийно на фейса, където е намесено и управлението на спирачките + хубави гуми, просто останалото са празни прикъзки. Това за управлението със задно...

+1, че най-добър вариант е 1.9 тди 131, защото има опцията със значително подобряване на вървежа след време посредством чип...

както и 320д 2001+

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси си Б6 1.9 ТДИ 131к.с. ,ако намериш и с 6 скорости още по-добре.

Взимай някой готин черен авант примерно,слагай му един хубави 17ки и едно фолио и ето ти газария.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много! Наистина трябва да се кача и в 2те коли.. и да ги пробвам.. Това ,че за млад шофьор е зле бърза кола.. аз мисля ,че напротив.. при изпреварване може само да ми помогна.. защото ако нямам доверие в колата.. ще имам проблеми на пътя.

И така някой може ли случайно да ми подскаже горе долу какъв е разхода при нормално каране на 1.9ТДИ (ауди) и 2.0 (БМВ) също и на 1.8Т (ауди) (баща ми има такава но е а6 а не а4 предполагам а4-ката ще се държи по-добре с този двигател) и Някой по-читав бензин на БМВ (изобщо не ги разбирам двигателите им никога не съм сядал да прочета нещо за марката по така)

И като цяло май се ориентирам към някой Баварец (бензин) тъй като като гледам в сайтовете цените им са осезаемо по-добри а и щом поддръжката е по-евтина.. като отида да уча някаде далеч от мама и тати .. ще ми трябва икономия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така някой може ли случайно да ми подскаже горе долу какъв е разхода при нормално каране

Търсачката подсказва нон стоп 24/7.. :birthday:

Редактирано от Finish First
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе като първа кола, утиди покарай и от двете и гледай кое ще те грабне.

И аз така направих. Бях твърдо решен Голф 4 или БМВ 320. Пробвах и пробвах... накрая се качих на 1 мерцедес А клас стана ми много дървено. След мерцедеса се обърнах и видях 1 лъскаво А4 1.6.и... сега е пред блока. :birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автора да вземе да попрочете малко форума,

щото 2001-ва година ауди и евтина поддръжка,

са две думи, който не могат да съществуват в едно изречение.. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тея клишета за поддръжката !!!! Всичко зависи от състоянието на колата. За мойто 1.9 ТДИ 2003 г. за 30 000км. от февруари до сега не съм дал стотинка за неща извън обслужването.

Ако сравняваме 320 136к.с. и 1.9 ТДИ 131к.с. ,то 1.9 е по всички показатели по-добрият мотор. По-ново поколение двигател е,върви повече,харчи по-малко и няма толкова проблемни зони. 320ката е задължително да хвърли ГНП,турбото е чупливо колкото на Аудито,дюзите са по-проблемни от на Аудито.

Стига сте се залъгвали,щом еднакви години БМВто е по-евтино,то има защо. Нека не подхващаме и темата,че БМВ-то е модел 1998г,а А4ката почти 2001 г.......!

Не съм фанатик на темата Ауди,но в случая А4ката бие 3ката.За съжаление не може да се каже същото в съревнованието между А6 Ц5 и 5ца Е39.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и аз бях пред дилемата 1ва кола всеки мерцедес бмх аз не ауди и това и си вземах а4 1,9 тди 110

според мем си земи някоя а3 или а4 ама задалжително да е дизел :flipoff: че си гори 5 6 :hilezh: и е харабиика младо момче с нова кола :hilezh:

за газарииката ти трябва ксенон джанти и една музика :lol:

аре успехи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така някой може ли случайно да ми подскаже горе долу какъв е разхода при нормално каране на 1.9ТДИ (ауди)

Използвай търсачката на форума за да се увериш, че разходът на аефена е отрицателен. Еле па с квадро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никаде не съм споменал бмв от 1998 .. а от 2001 .. и никаде не съм казал ,че ауди 2001г е с ефтина поддръжка а напротив защото 1-2 теми по-надолу се разисква този въпрос..

Ок де на доста места чета 1.9 тди - 5-6 на сто.. а съм питал 1 приятел на баща ми (има такава авант е) и каза градско около 9-10 Защо ? как ? Също имаше 1 сайт.. в който много хора от различни страни си пишат разхода от различен переод от време.. и им излиза някакъв среден разход.. там за 1.9 също не е 5-6 а е към 7-8-9. Затова някак си клоня повече към Бензин + Газов Инжекцион и да гори 12 делим на 2 (тъй като газ-та е 2 пъти по-евтина) и става 6.. което е по-реално.. И все пак благодаря на всички !!!! Остава да намеря каде да се кача в такива коли и да си харесам евентуално 1.. Благодаря ви отново много !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5-6 нa извънградско,в града 7-9 !

Имах в предвид,че модела на БМВ-то е 1998г.,а това дали 2001 е друга тема въпроса е че е същото.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тея клишета за поддръжката !!!! Всичко зависи от състоянието на колата. За мойто 1.9 ТДИ 2003 г. за 30 000км. от февруари до сега не съм дал стотинка за неща извън обслужването.

Ако сравняваме 320 136к.с. и 1.9 ТДИ 131к.с. ,то 1.9 е по всички показатели по-добрият мотор. По-ново поколение двигател е,върви повече,харчи по-малко и няма толкова проблемни зони. 320ката е задължително да хвърли ГНП,турбото е чупливо колкото на Аудито,дюзите са по-проблемни от на Аудито.

Стига сте се залъгвали,щом еднакви години БМВто е по-евтино,то има защо. Нека не подхващаме и темата,че БМВ-то е модел 1998г,а А4ката почти 2001 г.......!

Не съм фанатик на темата Ауди,но в случая А4ката бие 3ката.За съжаление не може да се каже същото в съревнованието между А6 Ц5 и 5ца Е39.

Ти сравни твоита с 320 от 2003 в същото състояние и пак говори ,че малко на изуст го караш :)

А4 просто няма с какво да бие 3-ката а тия смехории със свръх икономичния мотор ПД са за лека нощ деца, виж ако кажеш свръх шумен и тракащ с добър разход на масло по бих разбрал :flehan:

Колега DARGON тия идеи за ГИ са много относително нещо ако караш 20 х годишно се набутваш според мен тая "смрад" прави мизерии и се нуждае от допълнително внимание и инвестиции. То ако беше толкова изгодно нямаше да има балами да карат на бендзин а само тарикати на газ и сметката реално е около 30 % икономия и то много условно зависи от мотора газовата маистора и тн.

Редактирано от optimist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти сравни твоита с 320 от 2003 в същото състояние и пак говори ,че малко на изуст го караш :)

А4 просто няма с какво да бие 3-та а тия смехории със свръх икономичния мотор ПД са за лека нош деца, виж ако кажеш свръх шумен и тракащ с добър разход на масло по бих разбрал :flehan:

Моята е производство 2003,но модела е от 11.2000г.,така че точно Б6 отговаря на първата генерация на Е46. Да твърдиш,че 136к.с. мотора на БМВ е по-добър от 131к.с. на Ауди е небивалица............! А къде си чул,че П.Д-то харчи масло ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не и двата са еднакво зле макар и в различни аспекти. Твърдя че 150к мотор е по-здрав надежен вървежен и икономичен от ПД но пък цената е двуга :) За маслото :) нека не повдигаме темата ще стане за чистене :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е производство 2003,но модела е от 11.2000г.,така че точно Б6 отговаря на първата генерация на Е46. Да твърдиш,че 136к.с. мотора на БМВ е по-добър от 131к.с. на Ауди е небивалица............! А къде си чул,че П.Д-то харчи масло ?

Грешка. Б6 отговаря на фейслифта на Е46 от 2001, демек на 150 коньовата версия.... ся тъй както са изяснени нещата ко става :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А фейслифта на Б6 на кое БМВ отговаря?

туй, че БМВ не си обновяват моделното семейство на всеки 2 години, понеже предишното е дизайнерски недомислено и вече морално остаряло е предмет на друга тема :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...