Jump to content

Разход на Гориво


HellBull

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Струва ми се че аудито ми гори много и днеска реших да го пробвам градско колко ще ми глътне.

Преди малко отидох на бензионстанцията, километража беше точно на 100 километра, колата събра 11,5 литра.

Преди да зануля километража пак я напълних догоре.

Градът е Варна в който я тествам.

Ако може други колеги да споделят техните аудита колко горят ще съм благодарен.

Ако е много този разхода да знам другата седмица да ходя на елкон да видим дали ще можем да намерим проблема.

Като за начало мога ли да пробвам да сменя кабелите и свещите.

Благодаря предварително и се извинявам ако има вече пусната тема точно за този двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.8 90 к.с има няколко модела двигатели.Ако не го знаеш погледни големия талон,първите две букви за двигателя са кода му.SF,RU,NE,JV,JN,PM, това са 90 коньовите.Разхода на газ при карбуратор принципно е малко по голям отколкото при моно и пълната инжекция.Но 11.5 си е перфектен разход за града.Недей бара нищо по добре,но ако все пак искаш отиди на елкон(да си сигурен,че всичко е ок и е настроено правилно).Мойто ауди последно време почна да мени разхода(от 11 до 13 градско)Преди от 11.5 не мърдаше.И ако искаш да не се набуташ и да отидеш при някой пишман елконаджия,ако искаш ми се обади 0897 30 63 65.Аз също съм от Варна и ще те заведа при един майстор при който си ходя профилактично 2,3 пъти годишно.Настройва ми колата на бензин,на газ реди си оборотите като часовник.Взема от 15 до 30 лв което си е смешна сума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще погледна за двигателя, но колата е със старите талони и там не знам дали ще го пише.

За елкона като ще ходя може и да звънна колега.

Мерси все пак.

а и още нещо в един друг пост видях че си писал на един колега да си вземе свещи и кабели BERU от някакъв магазин авто плюс, това тука във Варна ли е този магазин.

Скоро и аз ще слагам газово, и аз ли да си сложа от подсилените свещи, тези триполюсните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

засечи разхода на повече километри - примерно 400 градско.

В старият талон на първият ред най-отгоре пише двигателя - първите 2 букви ги кажи.

Ако е РМ, това е моноинжекция и този разход от 11/100 според мене е много. Аз в София правя 10-10.5.

Извънградско ако си 7 и нагоре - имаш пак проблем.

Но всичко е до начин на каране - сам се сещаш че ако натискаш педала до долу редовно, нормално е разхода да е по-голям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще погледна за двигателя, но колата е със старите талони и там не знам дали ще го пише.

За елкона като ще ходя може и да звънна колега.

Мерси все пак.

а и още нещо в един друг пост видях че си писал на един колега да си вземе свещи и кабели BERU от някакъв магазин авто плюс, това тука във Варна ли е този магазин.

Скоро и аз ще слагам газово, и аз ли да си сложа от подсилените свещи, тези триполюсните.

намира се срещу бившия елпром зап.пром зона.Колкото до елкона,звънни ми,може да пием по бира и ще ти дам номера на човека да си запишеш час.
RU е 75 коня :hilezh: .
объркал съм без да искам.В аутодатата единствен той е 75 коня от серията 1.8.Сори.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така вчера реших да пробвам и извънградско колко ще ми даде разход.

8 на 100км.

И тука се е покачил малко.

Като го взехме аудито през 2003 извънградско гореше 6,5-7 литра на 100 км.

Не е кой знае какво но ще пробвам да го смъкна малко тоз разход :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега моята е 112 к. с пълната механична инжекция и ми гори 6 извън градско а в града около 8-9 но до 3500 оборота жал ми е за мотора а и разхода е малък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така колеги какво стана.

Отидох при едно приятелче и му викам я дай да замерим компресията как е на цилиндите.

на 1,2,4 всичко е добре 10-11 бара вади налягане.

на 3-ти цилиндър изкара 8, сега като сменям маслото ще пробваме с газ да сипем в цилиндъра да видим дали не е от сигментите и ако не стане тогава ще трябва да се отваря.

Още какво забелязахме, като свалихме свещите бяха много зле, веднага поръчахме 4 нови свещи и сега колата е малко по-добре но не съм я пробвал колко гори.

На елкон още не съм я закачал защото си мисля че първо трябва да оправя компресията на буталото и тогава да я закача, ама тази седмица ако останат пари може и да я закача да видим какво ще кажа човека ;)

да отбележа само мотора ми е PM.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така колеги какво стана.

Отидох при едно приятелче и му викам я дай да замерим компресията как е на цилиндите.

на 1,2,4 всичко е добре 10-11 бара вади налягане.

на 3-ти цилиндър изкара 8, сега като сменям маслото ще пробваме с газ да сипем в цилиндъра да видим дали не е от сигментите и ако не стане тогава ще трябва да се отваря.

Още какво забелязахме, като свалихме свещите бяха много зле, веднага поръчахме 4 нови свещи и сега колата е малко по-добре но не съм я пробвал колко гори.

На елкон още не съм я закачал защото си мисля че първо трябва да оправя компресията на буталото и тогава да я закача, ама тази седмица ако останат пари може и да я закача да видим какво ще кажа човека ;)

да отбележа само мотора ми е PM.

моята е PM ... на газ дълго ми гори 8.5 при средна скорост 130-140 ... градско газ - между 10 и 12 зависи как карам ;) ... на бензин няма начин да не е под 7. честно казано не съм я засичал с пълен резервоар щот от къде пари за пълнене с бензин :) . според мен ако кабелите са ти наред и щом си сменил свещите би трябвало малко да падне разхода...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HellBull, проверете как е ламбда сондата. За мойта различни майстори ми казваха че работи, но е мудна. Накрая ми писна и я смених. С нея смених и свещи и гърне и разхода извънградско падна под 6 на бензин. Само мога да предполагам че главно заради сондата се получи така, защото свещите ми в момента са почти в същото състояние в което бяха предишните преди да ги сменя, а разхода все още е по-нисък от едно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HellBull, проверете как е ламбда сондата. За мойта различни майстори ми казваха че работи, но е мудна. Накрая ми писна и я смених. С нея смених и свещи и гърне и разхода извънградско падна под 6 на бензин. Само мога да предполагам че главно заради сондата се получи така, защото свещите ми в момента са почти в същото състояние в което бяха предишните преди да ги сменя, а разхода все още е по-нисък от едно време.

Този разход на извънградско при какви скорости го постигаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правил съм го тоя номер при средна 75 ( мерено с ГПС) на 105-тия километър долях до капачката 6.2 литра.

ПМ е мотора, а свидетел е Добри (Vimpel) на път за морето.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да отбележа само мотора ми е PM.

Приятел и мойта каляска е PM и ми гори 8.5 извън и 10-12 градско на газ.

Според мен имаш излишни пари и се чудиш на кой "майстор" да ги дадеш,

и какво да смениш по колата.

Карай и небой се за разхода, нема те събори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега заминавам в командировка за 20 дена, и като се прибера във Варна ще отида най накрая на елкон да видим таз сонда дали не прави някакви чакмаци :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм с RU и разхода ми е 13-14/100 и незнам дали е нормално или може да се направи нещо по въпроса

Множко е за 75 кобилково моторче , тфа 13-14 на газ предполагам. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този разход на извънградско при какви скорости го постигаш?

Образно казано - магистрала 120-130, иначе с 90-100 и горе-долу спазване на ограниченията т.е. при ограничение 60 намалявам понякога на 60, понякога на 70, друг път на 80 (зависи къде е ограничението), но задължително под 80.

Ако карам по магистрала Хемус със 150 (където е разумно, а то за мене е на малко места), тогава разхода е 6.2-6.3. Това лято често пътувах по Тракия и там карах със 140 почти през цялата магистрала и разхода беше около 6.5. Всички засичания не са само по веднъж, а по няколко пъти.

Наскоро един път имах проблем с колата (гумите) и трябваше да ходя до Плевен и обратно като по магистрала Хемус повече от 100 не трябваше да вдигам - да не ти казвам тогава какъв разход ми даде и много пъти проверявах сметките защото не вярвах и сега все още се чудя дали нещо не съм бил объркал, но понеже беше само веднъж, да кажеме че не го броиме това.

Естествено зимата разхода е по-голям.

Като цяло според доста хора - аз карам бавно, макар че според мене е нормално и просто гледам да си спазвам ограниченията ;)

Аз не казвам че виждаш ли сменяш сондата и свещите и разхода автоматично ще ти падне - всичко е много относително и разхода зависи от много неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, съгласен съм с теб, че всичко си е до конкретната кола - колко е пазена, как е карана през годините.

Интересно ми беше за разхода ти, тъй като моят мотор е същият :gut: Аз карам основно на газ, но лятото на извънградско я карам и на бензин и при същите скорости като твоите миналата година ми даде 9/100, а тази 8/100 - има подобрение все пак :rolleyes:

Но при мен тотално е заминала ламбдата, кабелите на свещите не са сменявани откакто аз карам колата (6г. и 80 хил.км.) и сигурно оттам идва по-високият ми разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Множко е за 75 кобилково моторче , тфа 13-14 на газ предполагам. :top:

на газ да, наистина си гори много и предполагам че изпарителя е проблема отдавна не съм ходил да го прегледат мисля че някви мембрани се сменяха не съм много запознат ама си е бая разхода. с 23-4 литра 180 км мах. Моя РУ не е от най икономичните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Моя РУ не е от най икономичните

И аз съм с двигател RU, карам на бензин, и се радвам когато сваля разхода на 13-14/100. Иначе е над 15-16 градско, а зимата е стигал и до 19-20. Отдавам го на задръстваниятя в София и това, че такмо като колата стигне до нормалната работна температира и стигам за където съм тръгнал. Иначе на извънградско - под или около 6/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...