Jump to content

2.7 T двигател


Recommended Posts

Някой знае ли какви са разликите във въпросния двигател межди А6 с него (230 или 250 коня) и RS4(380) - само в електрониката ли е да речем или и турбини и други неща за различни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.7T при А6 и Allroad е адски базов. Нищо по-така няма по него. При старото S4 стават нещата по-интересни и по-истински. Едва при RS4 всичко е различно, спрямо стандартното изпълнение, и може да се нарече "надежден".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли какви са разликите във въпросния двигател межди А6 с него (230 или 250 коня) и RS4(380) - само в електрониката ли е да речем или и турбини и други неща за различни?

някой иска да прави от S4,RS4 май???освен електрониката разликата е в - турбини,кулери,колектори,дюзи,бутала....проблема е че буталата за RS4 вървят комплект с блока.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основната разлика в мощноста идва от по-голямото компресорно колело с 5 мм.

Други различни части са дебитомерите, дюзите, бензиновата помпа и компютъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то старото С4 не е ли със 2.2 Т двигателче

Ти се върна мнооого назад в годините, където S4 е на С4 купе :respekt: Аз ти говорим за А4 - S4 след 97ма. То си е 2.7Т.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали не е по-добре да прочетеш отново какво е написано малко по-горе?

Да, в нормалния си вид, тотално сток, е 250 коня, но богат на въртящ момент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателят на РС4 до колкото знам е правен от Cossworth w UK съвместно с Quattro Gmbh. Миналата година правех нещо като маркетингов профил на Ауди и го бях прочел в сайта им. Предполагам, че дори метала използван за тези двигатели е различен от другите 2.7Т които бяха споменати, да не говорим за турбо, интеркулери и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...